Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Overclock  (Posjeta: 1740 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Overclock
« : 25 Rujan, 2010, 14:07:52 »
Jel mi moze neko objasnit s kojim programom da clockam graficu nvidia gforce 9600gt ?
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Overclock
« Odgovori #1 : 25 Rujan, 2010, 15:03:16 »
s  biosom  :toothy3:
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Overclock
« Odgovori #2 : 25 Rujan, 2010, 18:19:37 »
Prije overclocka moraš znat temperaturu koje postiže grafička (normalno je do 70-80C u igri), da nebi bilo melt down  :icon_biggrin:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Overclock
« Odgovori #3 : 25 Rujan, 2010, 19:05:17 »
Prije overclocka moraš znat temperaturu koje postiže grafička (normalno je do 70-80C u igri), da nebi bilo melt down  :icon_biggrin:

najbolji program ti je evga precision tu si onda i gledaš temperaturu , upravljaš ventilatorom i overclockaš shadere, memoriju, i core clock

http://downloads.guru3d.com/eVGA-Precision-2.0.0-download-2611.html

ali polako sa overclokanjem shadere si digni malo,malo core clock ,i memoriju ideš postepeno malo digneš i onda na stresstestanje da vidiš temperaturu i dali ti se ruši grafika i onda trebaš nač najbolji overclock da ti je temperatura uvijek ispod 90c kad igraš i naravno da se ne ruši  :icon_thumright:

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Overclock
« Odgovori #4 : 25 Rujan, 2010, 19:13:37 »
najbolji program ti je evga precision tu si onda i gledaš temperaturu , upravljaš ventilatorom i overclockaš shadere, memoriju, i core clock

http://downloads.guru3d.com/eVGA-Precision-2.0.0-download-2611.html

ali polako sa overclokanjem shadere si digni malo,malo core clock ,i memoriju ideš postepeno malo digneš i onda na stresstestanje da vidiš temperaturu i dali ti se ruši grafika i onda trebaš nač najbolji overclock da ti je temperatura uvijek ispod 90c kad igraš i naravno da se ne ruši  :icon_thumright:

ok evo skidam javim rezultate (ak cu moc :toothy3::icon_thumright:
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Overclock
« Odgovori #5 : 25 Rujan, 2010, 19:14:50 »
ja imam 9800 gtx i rasklopio sam je bio da očistim, pastu bi na procesoru trebo promjenit, iako temperatura u igri nije preko 75c al me zanima ona druga pasta (izgleda ko žvaka sa vlaknima) kako se to zove? bude preko čipseta grafičke i svud okolo procesora, dali bi nju trebo mjenjat, prvi put se susrećem s takvom vrstom paste
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Overclock
« Odgovori #6 : 25 Rujan, 2010, 20:06:41 »
ja imam 9800 gtx i rasklopio sam je bio da očistim, pastu bi na procesoru trebo promjenit, iako temperatura u igri nije preko 75c al me zanima ona druga pasta (izgleda ko žvaka sa vlaknima) kako se to zove? bude preko čipseta grafičke i svud okolo procesora, dali bi nju trebo mjenjat, prvi put se susrećem s takvom vrstom paste

na chip grafičke stavi nešto što ne provodi struju i nije kapacitivno kao arctic silver mx2 ,mx3 ili najlošiju ceramique paste s njima možeš bit siguran da ti neče napravit kuršluš na grafičkoj jer ne provode struju i nisu kapacitivne ,a na čipove od memorije ak su bili  oni termalni padovi ko žvaka ili onak ko neka čudna tkanina onda ih nemoj micat jel ti neče dovoljan razmak bit i neče ti se dodirivat i odvodit temperaturu ,a ak nije bilo tih termalnih padova onda možeš full tanki sloj nabacit na sve memorijske čipove , ma možeš i na te padove s obje strane al full tanki sloj  :icon_thumright:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Overclock
« Odgovori #7 : 25 Rujan, 2010, 20:13:07 »
ok evo skidam javim rezultate (ak cu moc :toothy3::icon_thumright:

samo fulll polako nemoj sad dignut sve po 100 mhz za full stabilan overclock i največi koji ti grafulja može postič da se ne ruši naravno ti treba bar 2-3 dana digneš sve po malo i onda stresstest uz gledanje temperature pod obavezno !!! i onda opet sve digneš malo ili ne sve najviše utjecaja če ti shader overclock ima i core clock po tom peglaj al po malo  :icon_thumright:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Overclock
« Odgovori #8 : 25 Rujan, 2010, 20:29:06 »
Ma evo našo sam, vrlo su jeftine i zove se termalna traka, pa budući da mjenjam pastu na GPU oću i te termalne trake tzv žvake mjenjat
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Overclock
« Odgovori #9 : 25 Rujan, 2010, 21:06:12 »
@Kuree  Skini žvaku al samo sa grafičkog čipa, samo pazi kako skidaš, te "žvake" su vrag za skinit, a ovo što je na memoriji nediraj  :icon_thumright:


na chip grafičke stavi nešto što ne provodi struju i nije kapacitivno kao arctic silver mx2 ,mx3 ili najlošiju ceramique paste s njima možeš bit siguran da ti neče napravit kuršluš na grafičkoj jer ne provode struju i nisu kapacitivne ,a na čipove od memorije ak su bili  oni termalni padovi ko žvaka ili onak ko neka čudna tkanina onda ih nemoj micat jel ti neče dovoljan razmak bit i neče ti se dodirivat i odvodit temperaturu ,a ak nije bilo tih termalnih padova onda možeš full tanki sloj nabacit na sve memorijske čipove , ma možeš i na te padove s obje strane al full tanki sloj  :icon_thumright:

keramik pasta uopće nije loša.... još uvijek je bolja od raznih spire i co firmi. Na termalpadove se nestavlja pasta, nema potrebe. Kad se skida, treba pazit na te krpice jer se hoće raspast a onda si u banani jer mjesto njih nemožeš stavit pastu jer su debeli, a bez ičega neide.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Overclock
« Odgovori #10 : 25 Rujan, 2010, 21:14:59 »
Ma evo našo sam, vrlo su jeftine i zove se termalna traka, pa budući da mjenjam pastu na GPU oću i te termalne trake tzv žvake mjenjat

sa gpu i grafičkog čipa skini tu staru pastu stvrdnutu i novu stavi , ali sa memorijskih čipova te termalne padove ostavi  i samo namaži tanki sloj neke od ovih pasta kaj sam ti reko s jedne i druge strane  ili nemoj kak očeš , mx3 je 5 puta bolja pasta od ceramique od iste firme je ,ceramique je stara pasta sto godina nije da je loša al ove novije mx2-mx3 5 puta bolje odvode temperaturu od ceramique , možeš i te padove mijenjat al ja bi ih ostavio jel češ morat pogađat točni razmak kolki je bio prije a ovi tvornički padovi su taman tak da bolje ih ostavi , promijeni sa mx2 ili -mx3 na gpu ispuši hladnjak grafičke kompresorom ili zrakom u onim limenkama i to je to ,ja svoju gtx295 moram svaka 3-4 mjeseca kompresorom ispuhavat zaštopa mi se nutra sve
« Zadnja izmjena: 25 Rujan, 2010, 21:19:40 funkyzg26 »

Offline edo haker

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgb Bronx
  • Moj Skuter: Yamaha Neos LC
  • Moja Kaciga: ixs hx224
  • MojSetup: Malossi Sport Lc
  • MojSpuh: Techngas RS II
Odg: Overclock
« Odgovori #11 : 26 Rujan, 2010, 02:57:28 »
dizanje performansi graficke je dost "tesko" da se tak veli, lako dodje do previse tunninga a opet full je mala tocka di se gasi tj osjetljivost same graficke....npr ak dignes samo voltazu jezgre a ostalo ti po defaultu moze bit dovoljno da se zgasi...tj da ne bude oke...ocu rec da moras ic nekim redom i jako malim koracima ako zelis napravit posao...a i proguraj ga kroz neki program za benchmark pa si vidi koliko si dobio samim overclockom tipa everest, sandra,3d mark  i tak to jer cemu tjerat vise struje i gubit snagu graficke (povecanjem temperature kao i svemu drugom smanjujes performanse- al ce ti uzrokovat gasenje a i vjek ti strmoglavo pada) znam decka koji je kemijao s ventilatorom iz auta s kilera :-D velik je koliko i samo kuciste hahaha

takodjer pazi na napajanje jer se raspitaj grafulje vuku do boli struje , provjereno :headbang:

sretno :toothy12:
:-P jebe se mene

Offline Keeway7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Olovo
  • Moj Skuter: Keeway
Odg: Overclock
« Odgovori #12 : 03 Listopad, 2010, 18:49:25 »
Ako ne znas kako se to radi, nemoj, jer nije bezazleno - mozes imati teskih posljedica!