Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox serijala tuning  (Posjeta: 3885 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline G-man

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Aerox serijala tuning
« : 29 Srpanj, 2010, 18:24:28 »
Dakle imam aeroxa serijalu. 2007 godiste, onaj auspuh s loncem, bez prigusivaca serijski. Uglavnom skuter ide odlicno , solidna ubrzanja, zivahan je itd. Kilometraza je 10000 ravno, rolice su jos serijske, zapravo sve je serijsko osim svjecice.
Uglavnom kit nebi uzimao, ostavio bi 50ccm, i to vozit do nekih 20-25 tisuca, pa poslije stavit kit.

E sad stavio bih auspuh(koji, razmisljao sam o yasuni r al di da ga nabavim u hr?), multivar(koji je najbolji za minarelli a da dize remen do kraja?)rolice naravno, federe, diznu i itd.
Sta se moze jos na serijali napravit a da ide bolje? Jel bi znacio dellorto 17,5, kracu prirubnicu da stavim, ili da samo stavim vecu diznu u ovaj karb?
Centralni dali da ostavim serijski ili neki drugi? I ako netko zna tezinu i dimenziju serijskih rolica, stavio sam bio 15x12 5.5 grama(ne original vec neke druge) i skuter je jako slabo isao.

Uglavnom ako netko ima neki provjeren setup za aeroxa serijalu s spuhom, sa svim detaljima(tezina rolica, dizna itd...) bio bih zahvalan.
PODPITANJE: Jel normalno da na serijskom variomatu na aeroxu pise TGB(i to na par mjesta)????

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #1 : 29 Srpanj, 2010, 18:27:07 »
Dakle imam aeroxa serijalu. 2007 godiste, onaj auspuh s loncem, bez prigusivaca serijski. Uglavnom skuter ide odlicno , solidna ubrzanja, zivahan je itd. Kilometraza je 10000 ravno, rolice su jos serijske, zapravo sve je serijsko osim svjecice.
Uglavnom kit nebi uzimao, ostavio bi 50ccm, i to vozit do nekih 20-25 tisuca, pa poslije stavit kit.

E sad stavio bih auspuh(koji, razmisljao sam o yasuni r al di da ga nabavim u hr?), multivar(koji je najbolji za minarelli a da dize remen do kraja?)rolice naravno, federe, diznu i itd.
Sta se moze jos na serijali napravit a da ide bolje? Jel bi znacio dellorto 17,5, kracu prirubnicu da stavim, ili da samo stavim vecu diznu u ovaj karb?
Centralni dali da ostavim serijski ili neki drugi? I ako netko zna tezinu i dimenziju serijskih rolica, stavio sam bio 15x12 5.5 grama(ne original vec neke druge) i skuter je jako slabo isao.

Uglavnom ako netko ima neki provjeren setup za aeroxa serijalu s spuhom, sa svim detaljima(tezina rolica, dizna itd...) bio bih zahvalan.
PODPITANJE: Jel normalno da na serijskom variomatu na aeroxu pise TGB(i to na par mjesta)????


mozda bi mogao dodati k tome produzen sekundar ako hoces vecu krajnju... definitivno stavit kevlar remen u sportski variomat... i cini mi se da se polini speed control ponasa bolje od multivara...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #2 : 29 Srpanj, 2010, 22:59:06 »
yasuni r,hebo next generation variomat,malossi redsponge,zute federe iz malosi pakiranja,ostavis serijski centralni,rolice oko 5g i 10 brojeva veca dizna u sadasnji karburator,netreba dellorto 17,5,ovo sto sam nabrojio ti je dobro za pocetak

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #3 : 29 Srpanj, 2010, 23:20:53 »
yasuni r,hebo next generation variomat,malossi redsponge,zute federe iz malosi pakiranja,ostavis serijski centralni,rolice oko 5g i 10 brojeva veca dizna u sadasnji karburator,netreba dellorto 17,5,ovo sto sam nabrojio ti je dobro za pocetak

5 grama bude pretesko za yasunija...

Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #4 : 29 Srpanj, 2010, 23:23:29 »
5 grama bude pretesko za yasunija...


kad proba ce vidjet,mora odnekud pocet

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #5 : 30 Srpanj, 2010, 09:15:51 »
Stage6 PRO ili PRO replica bolje ako nemaš kit, YASUNI Z

Vario:
Stage6 PRO ili multivar

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #6 : 30 Srpanj, 2010, 14:44:23 »
Stage6 PRO ili PRO replica bolje ako nemaš kit, YASUNI Z

Vario:
Stage6 PRO ili multivar

I to ti sve slowrider naruci :notworthy:



























A moze i Kico :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #7 : 30 Srpanj, 2010, 15:51:18 »
PODPITANJE: Jel normalno da na serijskom variomatu na aeroxu pise TGB(i to na par mjesta)????

To je normalno, TGB pravi skoro za svakog japanca i talijana dijelove (Yamaha, Piaggio)!  :icon_thumright:

Offline G-man

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #8 : 30 Srpanj, 2010, 17:42:58 »
Znaci isao bi gore, yasuni r, hebo next gen variomat, dizna koji broj? Koja je uopce serijska?
Remen cu kupit original serijski yamahin, mislin da je to ipak najbolji izbor. Dal je potrebno neko kvacilo bolje uzimat, ili ce ipak bit ok ovo?

Koliko uopce da ocekujem od ovog setupa, sad stvarno solidno ubrzava, s nekim sitnim rupama u zadnje vrijeme jer remen i valjci su pri kraju lagano... Inace po ravnici ide 85 po satu(koliko je to realne u to ne ulazim), s vjetrom u leda i 90.
Sta je s zadnjim polutkama jesu oke ove serijske minarelli, jel se moze ubacit nesto zamjensko, znam da se mogu od piaggia al treba brusit deklo,a to i nebi tio bas.
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2010, 17:45:19 G-man »

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #9 : 30 Srpanj, 2010, 17:48:35 »
Znaci isao bi gore, yasuni r, hebo next gen variomat, dizna koji broj? Koja je uopce serijska?
Remen cu kupit original serijski yamahin, mislin da je to ipak najbolji izbor. Dal je potrebno neko kvacilo bolje uzimat, ili ce ipak bit ok ovo?

Koliko uopce da ocekujem od ovog setupa, sad stvarno solidno ubrzava, s nekim sitnim rupama u zadnje vrijeme jer remen i valjci su pri kraju lagano... Inace po ravnici ide 85 po satu(koliko je to realne u to ne ulazim), s vjetrom u leda i 90.
Sta je s zadnjim polutkama jesu oke ove serijske minarelli, jel se moze ubacit nesto zamjensko, znam da se mogu od piaggia al treba brusit deklo,a to i nebi tio bas.

to ti je negdje 75 realne...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #10 : 30 Srpanj, 2010, 23:09:06 »
Remen cu kupit original serijski yamahin, mislin da je to ipak najbolji izbor. Dal je potrebno neko kvacilo bolje uzimat, ili ce ipak bit ok ovo?

Nemoj si kupovati serijski yamaha remen, kratak je i nije namjenjen za hebo variomat, uzmi radje hebo special belt  :icon_thumright:   kvacilo nije obavezno, ali je slabo za bilo sto jace od serijale, i biti ce dosta optereceno ako se stave tvrdji federi.

Dizna bi trebala biti broj 64, Gurtner 12 karb.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #11 : 30 Srpanj, 2010, 23:13:20 »
Yasuni R
Multivar
Dellorto 17,5
Malossi kevlar
set dizni

roline/centralni/šuštice na kvačilo


i imaš jako dobru pripremu za kit
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline G-man

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #12 : 01 Kolovoz, 2010, 14:18:50 »
u dilemi sam za ovaj hebo variomat, posto cu tesko moc nabavit rolice a i klizace za njega. jedino od vana negdje.
Jel ima jos neki da je ono po iskustvima dobar kao ovaj, i da dize remen do kraja. Mislim nije mi to toliko bitno ali eto ako vec uzimam onda da bude medu boljima.
Jel ima neki u rangu sa njima, mozda top per. ili nesto slicno?

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #13 : 01 Kolovoz, 2010, 14:40:56 »
Top Performance vario, e sad neznam koji je dal je nardo ili onaj TPR ili kak vec pitaj slowridera on vozi taj topov vario i dize remen do vrha :icon_thumright:
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #14 : 01 Kolovoz, 2010, 16:02:35 »
Top Performance vario, e sad neznam koji je dal je nardo ili onaj TPR ili kak vec pitaj slowridera on vozi taj topov vario i dize remen do vrha :icon_thumright:


a zašto nebi trebo dizat remen do vrha

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #15 : 01 Kolovoz, 2010, 16:10:11 »
u dilemi sam za ovaj hebo variomat, posto cu tesko moc nabavit rolice a i klizace za njega. jedino od vana negdje.
Jel ima jos neki da je ono po iskustvima dobar kao ovaj, i da dize remen do kraja. Mislim nije mi to toliko bitno ali eto ako vec uzimam onda da bude medu boljima.
Jel ima neki u rangu sa njima, mozda top per. ili nesto slicno?
Slobodno uzmi hebo, dobiš 3 seta rolica i jedne će ti pasat sigurno, bar je tak kod mene, pašu mi 4.1gr. i 3.4gr.(ak oću više okretaja) Evo uzeo i hebo remen koji je duži od oboičnog pa ću ga danas namontirat pa javim.

A i slow ti lako nabavi neke druge rolice od polinija koje također pašu u hebo variomat...tak da ti to nije problem.

Čak dobiš odličan centralni feder Hebo, prije sam imal žuti malossi, i ovaj hebo se puno bolje pokazal od malossievog, bar kaj se moje serijale tiče. Samo budeš moral uzet malo tvrđe federe od serijskih(kvačila) jer su ovi premekani(serijski)
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2010, 16:12:42 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #16 : 01 Kolovoz, 2010, 18:03:08 »
Neko nešto i na kraju zaključak kupi šta oćeš sve je nabrojano. TP variomat je promašaj, jedino dobro je što diže remen do kraja pa je krajnja nešto veća. al i s običnim multivarom je krajnja malo veća a puno bolje ubrzanje, ovaj hebo kažu da se najbolje slaže sa minarelli zadnjom polutkom ali gotovo nitko ga nema a i taj ko ima nije probo druge pa nezna reć koliko je dobar. auspuh bi ja stavio laser xpro chrom
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2010, 18:04:41 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox serijala tuning
« Odgovori #17 : 01 Kolovoz, 2010, 18:05:20 »
Neko nešto i na kraju zaključak kupi šta oćeš sve je nabrojano. TP variomat je promašaj, jedino dobro je što diže remen do kraja pa je krajnja nešto veća. al i s običnim multivarom je krajnja malo veća a puno bolje ubrzanje, auspuh bi ja stavio laser xpro chrom cjeli

TOP variomat ne valja bez druge kalote (poklopca variomata), treba staviti 67° i onda stvar postaje bolja, a da ne pricam koliko kvalitetnija od multivara.


Hebo rolice je najmanji problem naruciti, isto tako i klizace, povoljnije je, a shvatiti ces sto znaci kada kod nas ne mozes naci zeljene rolice  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2010, 18:07:14 SlowRider »