Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR 50 R prijedlog setupa!  (Posjeta: 1389 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline UneeK

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: nema se nis trenutno
SR 50 R prijedlog setupa!
« : 10 Svibanj, 2010, 21:55:00 »
Pozdrav!

Evo nakon "osnovnog" ulaganja i tuniranja proslo ljeto koje je proslo bezbolno zahvaljujuci ekipi na ovom forumu ove godine bih isao na nesto "ozbiljnije" :)

Znaci scoot je aprilia sr 50, carb, 2007g. Gore je ZX, dizna 64, multivar, rms-dayco kevlar, 6,2g role, bijeli centralni, bijeli federi kvacila, red sponge.
Sve ostalo je serijski.

Ove godine sam kupio kevlar i prilikom mjenjanja sam primjetio da radilica na strani variomata ima mrvicu lufta! scoot ima 6500 km...kako je to moguce? Pored toga vidim da ima tragova ulja. Cini se da je lezaj popustio i semering?

Posto ga svejedno moram otvarati da vidim sto je odmah bi stavio i kit.

Cilj mi je neki base kit koji ce trajati.

Znaci, cilindar, klip. Da li je potrebno mjenjati radilicu za taj base setup? Naravno pod uvijetom da je citava bez lufta zbog ovoga gore opisanog.
Usis? Lamelice? Vidim da svi pribjegavaju 19 karbu, ali ja bih ostao na 17,5 serijskom ako je ikako moguce.

Dakle na raspolaganju je 2500 kn. Sto uciniti sa njima? :)

Molio bih popis svega sto ce mi trebati. To bih narucivao preko nekog ovdje s foruma.

Hvala!
 

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #1 : 10 Svibanj, 2010, 22:00:27 »
pa uzmes si malossi sport, top trophy ili polini sport...ako je radiica ispravna bez lufta i sve mozes je ostavit jer moze ona drzat base kit...jedino stavi nove lezajeve i semeringe...

mozes sa 17,5 netreba ti 19 jedino moras vecu diznu stavit...

potrebno ti je jos ustimat ponovno prenose znaci rolice oprugice centralna , stavit makar karbon lamelice ako vec ne cjeli usis...i to bi bilo to...

znaci kit, rolice, oprugice, centralna, dizna, lamelice

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2010, 09:12:46 »
ako kupujes sve novo naruci tu preko slowridera,kit dr.evo 600kn,karb dellorto 17,5 500kn,dizna 80-15kn,rolice 5-6grama 60kn,radilica topova sa punim polutkama 600kn,i to te izade ne prijeko 2000kn

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2010, 09:18:29 »
stavi diznu 78-80, redsponge, zašarafi kit, svječicu stavi platinu ili iridij, malo pojačaj ulje na sajli pumpice i gas.
nemora značit da ne valja ležaj, meni je radilica išla na sve strane pa kad sam skinuo, ležaji su bili ok... ali  ak hoćeš sigurno, zamjeni ležaje, nisu skupi... kupi i ležajeve i semering vodene pumpe pa i to zamijeni jer meni su oni proružili na 10 000 km...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #4 : 11 Svibanj, 2010, 11:44:13 »
taj 17.5 karb koji dolazi uz piaggio skuter bi trebalo zamijeniti barem orginalnim dellorto 17.5 karburatorom, jednostavno nije to to, uvjerio sam se vise puta

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #5 : 11 Svibanj, 2010, 11:46:06 »
nije uopce los taj karb sta dolazi uz piaggio skuter, imao sam ga dosta dugo i zbilja je fino funkcionirao...

Offline UneeK

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: nema se nis trenutno
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #6 : 11 Svibanj, 2010, 13:20:12 »
karb bi ostavio za prvu ruku...ako vec bude pravio p**** rijesit cemo i njega :)


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #7 : 11 Svibanj, 2010, 13:22:16 »
treba poturpijat na tom karbu klipić po perforaciji da bude 40 i stavit veću diznu i bit će ok sa ZX-om to je low spuh..
on ima ok smjesu na pola gasa a na full siromašnu, zato treba dat više zraka do pola i veću diznu da na full bude ok..

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #8 : 11 Svibanj, 2010, 16:08:00 »
treba poturpijat na tom karbu klipić po perforaciji da bude 40 i stavit veću diznu i bit će ok sa ZX-om to je low spuh..
on ima ok smjesu na pola gasa a na full siromašnu, zato treba dat više zraka do pola i veću diznu da na full bude ok..
potpis, meni je bas zbog siromasne smjese na punom gasu zaribo kit tp trophy nakon 8000km. na tom phva id karbu.

najbolje je na tako nov motor samo stavit kit, nemas sto mjenjat lezajeve na radilici ako nisi puno preso, vidim da imas zx-a vec. uzmes si dr.evo ili tp trophy i ako nadjes negdje na forumu uzmes i karb za kojih 300-400kn, skuter ce ic osjetno bolje.
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2010, 19:11:04 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #9 : 11 Svibanj, 2010, 18:23:48 »
nije uopce los taj karb sta dolazi uz piaggio skuter, imao sam ga dosta dugo i zbilja je fino funkcionirao...

dobro, nije los ali je grozan  :icon_thumright:

Offline zolaSR

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • majkemi ide u grad lepo znaš kako!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: SRr
  • Moja Kaciga: IXS hx530
  • MojSpuh: Reverse
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #10 : 12 Svibanj, 2010, 23:29:29 »
dobro, nije los ali je grozan  :icon_thumright:

ma nemoj tako  :laughing9: :laughing9: :laughing9:
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.

Offline UneeK

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: nema se nis trenutno
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #11 : 15 Svibanj, 2010, 11:13:18 »
Zahvaljujem svima na prijedlozima.

Naruceno kod slowridera malossi sport, nova vodena pumpa, karbonske lamelice, set dizni, SKF C4 lezajevi i semerinzi, nesto alata i KOSO obrtomjer da to sve lijepo ustimam posto sr nema tvornicki obrtomjer, a ne zelim se oslanjat na "sluh" jer
nemam bas toliko istancan sluh :)

Karb ce ostat 17,5 originalni pa cu vidjeti kako ce se ponasati i hoce li se dati ustelati. Ako ne bude islo s njim da li ga je bolje mozda prodat pa uzeti 19 ili da se zahebavam sa turpijanjem ovim sto ivanm preporuca?

Takodjer za koliko krugova okrenuti sajlu na uljnoj pumpi da pojaca podmazivanje? To samo dok se ne razradi kit ili ostaviti trajno?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR 50 R prijedlog setupa!
« Odgovori #12 : 15 Svibanj, 2010, 11:43:11 »
zategni sajlu za 2-3mm.. (3-4 kruga)
a za karb, probaj, nemaš šta za izgubit, sa tvorničkim setupom je predviđen da radi na serijali sa limenom blokadom na usisu..