Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SF2: MHR replica VS S6 SportPro  (Posjeta: 1336 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
SF2: MHR replica VS S6 SportPro
« : 09 Travanj, 2013, 19:49:48 »
Bacio sam se na trazilicu al nista mi ne izbacuje.

Ako ima negdje slicna tema molim moderatora da me spoji,hvala.

Znaci vozim SF vec dugo dugo i nemam zamjerki nikako,prosle sezone je dobio S6 usis S6 HPC radilicu,YasuniR je na njemu vec tri sezone cini mi se a MHR Replica nekih 4-5 ne znam vise ni ja. Ide skut dobro nema govora al volio bih ga malo pojacati,S6 racing bi sigurno donio novi osmjeh na moje lice al to bi znacilo da se moram odreci voljenog YasuniR-a od kojeg mi se ne rastaje.S6 racing bi radio fino tek sa S6pro spuhom koji mi je odvratan i na oko i na uho tako da ta opcija otpada odmah u startu.

Glavno pitanje je: Ima li iko iskustva sa S6SportPro na YasuniR-u i koliko je osjetna razlika u prelazu sa  MHR replice. Napominjem da se radi o starom S6SportPro MK1 jer za SF novi nikad nije ni izasao.

Citao sam neka testiranja i gledao grafove u borbi izmedju stage6SsportPro i Polini Corsa koja je u biti vrlo slicna MHR replici al volio bih neke informacije iz prve ruke.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: SF2: MHR replica VS S6 SportPro
« Odgovori #1 : 09 Travanj, 2013, 20:56:00 »
Bolje malo podigni timinge na Replici i mozes dosta povecati snagu. Evo je portmapa fabricke Replice i ima tu jako puno mesta za preradu. Krenuvsi od jako niskog timinga izduva i prelivnih do same povrsine. Ne secam se za koje ciljne obrtaje je Hac preradjivao Replicu, ali izduv je bio na 188-190 stepeni i dobro je sve funkcionisalo.
Ako se uporedi sa Malossi Sportom, vidi se da je razlika neka minimalna bez uporedjivanja aux izduva  :dontknow:


EDIT:
Naravno otvaranje prihvata izduva treba optimizirati prema grani auspuha, u slucaju Yasunija sa 23 na 25mm  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2013, 21:01:28 radomir.g »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: SF2: MHR replica VS S6 SportPro
« Odgovori #2 : 09 Travanj, 2013, 22:11:40 »
Radomire druze hvala ti na informacijama,razmisljao sam ja i da se bacim na preradu cilindra ali stanje je takvo da lose stojim sa vremenom,trenutno radim u Libiji i doci cu kuci nekad krajem Maja na 15 dana i opet nazad.Tako da bih vise volio neko plug and drive rijesenje.
Pored tog znacajnog ili neznacajnog povecanja snage sa S6SportPro kitom nadam se da bi se rijesio onog pezoovskog kuckanja kad radi na leru.Sve mi se cini da problem lezi u onomj rupi na klipu a i rupi na cilindru tako da to ovom vertikalnom postavljenom cilindru ostavlja priliku da kucka kad radi.

U svakom slucaju ja sam vec previse ulozio u ovak skuter tako da uopste nemam najmjeru da ga prodajem,tako da i ako kupim jos jedan kit MHR replika nece nikud dalje od stalaze u garazi pa bih se onda mozda igrao sa njom i brusio portove.Inace osim ove port mape orginal Replike imas li negdje port mapu vec preradjene pa da imam neku viziju sta bi trebalo raditi,da se ne peglam sad sa citanjem klnjiga i racunanjima :)  Ja sam vec ba vise mjesta nasao da YasuniR na pezo vertikal ima peak power na 9600rpm dok kod mene praksa pokazuje da je to ipak na nekih 9200rpm,problem vjerovatno lezi u potrebi da se cilindar malo dirne pa da to sve legne na svoje.



Inace ako je neko imao priliku da i na nekom drugom skuteru vozi S6SportPro a i MHR repliku neka javi kakvo je iskustvo dozivio.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: SF2: MHR replica VS S6 SportPro
« Odgovori #3 : 10 Travanj, 2013, 00:19:49 »
Nemam portmapu preradjene Replice, ali i to sto nadjes ko zna ko je radio i koliko je tacno.. Najbolje da ti to neko pusti u kalkulator ko ga ima i ko se razume.
Evo cisto da uporedis portmapa Sport Pro cilindar (Athena Sport).. Isti cilindar samo pod drugim nazivom.


Imao sam priliku uporediti taj Sport AC i MHR Replicu LC i mogu recu da se ne mogu uporediti u korist Replice. Ali opet ne moze ni da se stave u vagu jer je Sport bio vazdusno hladjen, a Replica vodeno. Dosta parametara ide u korist vodenog pa se tu u startu mora dodati vise snage i momenta.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: SF2: MHR replica VS S6 SportPro
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2013, 21:39:02 »
Port mapa ovog sporta djeluje vrlo interesantno,prelivni kanali su za razliku od replike,2 mm vislji a samim tim i povrsina im je veca a otvaraju se 0,5mm ranije i traju 1,5mm duze a takodje i izduv se otvara 2mm ranije i ostaje otvoren 0,5mm duze,reklo bi se da sport ima vise snage u visim obrtajima a da je replika jaca na nizim tj da ima bolji moment. Sad ta razlika zbog vazdusnog hladjenja je sigurno doprinjela i povelikom squishu kod sporta pa je vodena replika pokazala dosta vise snage.

@Rade
S kojim karbom i spuhom si vozio sporta a sa kojim repliku.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: SF2: MHR replica VS S6 SportPro
« Odgovori #5 : 11 Travanj, 2013, 00:35:30 »
Kod Sporta AC squish je bio 1,9 ili 2mm, tako nesto.. na Atheni 1.3mm, a na Replici 1,1 stim sto je u njemu klip sa 2 karike.

Malossi Sport - Giannelli Extra, Dellorto 17,5 ID na airboxu.
Athena i Replica - Yasuni R, Dell 19 BE.