Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par savjeta NRG  (Posjeta: 1175 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kupujemskut

  • Tržnica : (+20)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški
  • Rox <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox :)
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: S6 Streetrace,Dell 19,CM SC 10mm,Hebo next gen,Delta, Motofo
  • MojSpuh: S6 Pro
Par savjeta NRG
« : 02 Ožujak, 2012, 00:24:04 »
Pozz svima!
Ovako imam NRG POWER 2005. sa dr. evo kitom,Malossi MHR variomatom i ZX-om...Karb je dell 17,5 sa 72 diznom,centralni je serijala,opruge kvačila žute i rolice 7.2...pri ubrzanju pukne ga na 9500 a dalje u vožnji okretaji su oko 9100,dođe do 80 i onda do 92 što mi je bio max malo razvlači..Mislim da bi on sa tim setupom trebao ić bolje a više ni sam eznam šta bi trebalo mijenjati tako da su svi savjeti dobro došli..još jedna stvar šta se tiće uljne pumpe,nisam siguran jel se ona može štelati a ako može onda sigurno nije naštela tvornički jer je bila skidana s bloka kao i sajla i sve ostalo...i kako bi bilo naoptimalnije podesiti smjesu na karburatoru i nisam siguran da je čok u redu jer ga sad po ovom vremenu,točnije danas trebam kurblati najmanje 2-3 minuta da bi upalio a onda kasnije pali ko mina em na kurblu em na alnaser,neznam jel to zbog hladnog vremena..Kit ima 250km vožnje

sad sam vas sve zatrpao s potom i mnogima se to neće dati čitati ali oni koji su voljni pomoći bio bih zahvalan  :headbang:
Gdje ima dima i vatra postoji,jao bog te j*** pa to motor gori

Offline marjan.vxr

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: vxr&sr50r
  • Moja Kaciga: +
  • MojSetup: +
  • MojSpuh: +
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #1 : 02 Ožujak, 2012, 00:25:42 »
dizna je preemala i rolice cini mi se preteske

Offline zeezy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: NRG Extreme LC 2000g.
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: LeoVince GP
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #2 : 02 Ožujak, 2012, 01:11:31 »
ako je phva id karb.onda dizna od 80-85,igla a20,šaraf smjese 1,5-2kruga,vidjet boju svječice na ful gasu,serijski centralni je ok možeš probat zeleni malossi

Offline kupujemskut

  • Tržnica : (+20)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški
  • Rox <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox :)
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: S6 Streetrace,Dell 19,CM SC 10mm,Hebo next gen,Delta, Motofo
  • MojSpuh: S6 Pro
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #3 : 05 Ožujak, 2012, 17:13:12 »
Evo stavio sam diznu 82 i rolice 6.5,dajte mi još samo recimo na koju poziciju bi trebao staviti iglu,tj onaj cager na igli i koliko ide matica na regulatoru uljne pumpe od kraja za mješavinu jer mi je sad bila mislim prejaka,neznam kak se to sjebalo nije bilo ušarafljeno u deklo,valjda ovaj prije mene zaj#bo
Gdje ima dima i vatra postoji,jao bog te j*** pa to motor gori

Offline zeezy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: NRG Extreme LC 2000g.
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: LeoVince GP
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2012, 01:47:36 »
iglu stavi skroz spuštenu ili na prvi zub,ona određuje smjesu od 1/4 do 3/4 gasa,ako ju dižeš smjesa je bogatija i to najbolje vidiš po boji svjećice na pola gasa,što se tiče štelanja sajle za uljnu,namjestiš tako da se kod ful gasa uljna može još malo okrenut i da motor ne dimi previše... 

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #5 : 07 Ožujak, 2012, 11:17:56 »
Pozz svima!
Ovako imam NRG POWER 2005. sa dr. evo kitom,Malossi MHR variomatom i ZX-om...Karb je dell 17,5 sa 72 diznom,centralni je serijala,opruge kvačila žute i rolice 7.2...pri ubrzanju pukne ga na 9500 a dalje u vožnji okretaji su oko 9100,dođe do 80 i onda do 92 što mi je bio max malo razvlači..Mislim da bi on sa tim setupom trebao ić bolje a više ni sam eznam šta bi trebalo mijenjati tako da su svi savjeti dobro došli..još jedna stvar šta se tiće uljne pumpe,nisam siguran jel se ona može štelati a ako može onda sigurno nije naštela tvornički jer je bila skidana s bloka kao i sajla i sve ostalo...i kako bi bilo naoptimalnije podesiti smjesu na karburatoru i nisam siguran da je čok u redu jer ga sad po ovom vremenu,točnije danas trebam kurblati najmanje 2-3 minuta da bi upalio a onda kasnije pali ko mina em na kurblu em na alnaser,neznam jel to zbog hladnog vremena..Kit ima 250km vožnje

sad sam vas sve zatrpao s potom i mnogima se to neće dati čitati ali oni koji su voljni pomoći bio bih zahvalan  :headbang:

To ti je to - ni kit ni spuh ne vole okretaje preko ovih koje imas (dobro, mozda 200tinjak okr vise nebi skodilo). Mozes probat sa 6,5g rolicama.

Diznu obavezno vecu - stavi oko 80 i iglu skroz spusti ili je stavi na 2. zub ako osjetis da nevoljko prima gas ispod 1/2 gasa. I makni lulicu iz airboxa u toj kombinaciji.
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2012, 11:20:01 3alfa3 »

Offline kupujemskut

  • Tržnica : (+20)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški
  • Rox <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox :)
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: S6 Streetrace,Dell 19,CM SC 10mm,Hebo next gen,Delta, Motofo
  • MojSpuh: S6 Pro
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #6 : 07 Ožujak, 2012, 14:19:05 »
lulica je maknuta od prije,role su 6.5 bile ali mi je bolje sa 6.8,dizna je 78 i iglu sam i stavio na 2. zub..išao je ok i nije ni trunku dimio...sad je ZX skinut,u petak je kod mene reverse pa opet ide štelanje...
Gdje ima dima i vatra postoji,jao bog te j*** pa to motor gori

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Par savjeta NRG
« Odgovori #7 : 07 Ožujak, 2012, 14:52:36 »
lulica je maknuta od prije,role su 6.5 bile ali mi je bolje sa 6.8,dizna je 78 i iglu sam i stavio na 2. zub..išao je ok i nije ni trunku dimio...sad je ZX skinut,u petak je kod mene reverse pa opet ide štelanje...

To je onda manje vise u redu.