Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Padanje okretaja  (Posjeta: 1990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Padanje okretaja
« : 03 Siječanj, 2010, 18:20:19 »
O cemu se radi kad mi skuter na pocetku voznje(taman zagrijan) na punom gasu vrti 8500 (6.9g rolice,mozda su malo teske al ide jebeno),da bi nakon desetak minuta voznje pri dodavanju punog gasa popeo na 8000 i tromo kretao na vise?Taj problem sam vec imao prije,pa sam ga danas isao malo vozit,bilo je ok vrijeme i opet je bila ista prica,znaci nije da se nesto pregrije...druga stvar je na startu,popne se on opet na 8500 ali na nekih 40km/,50km/h je trom i tek na nekih 75,80km/h dobije snagu,tj.potrebne okretaje...mislio sam da je stvar u preteskim rolicama,ali nemoze bit kad na pocetku ide ok,a poslje zajebava..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #1 : 03 Siječanj, 2010, 18:23:58 »
remen se od topline rastegne i prijenos postane dulji pa je efekt isti kao da stavis teze rolice

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #2 : 03 Siječanj, 2010, 18:40:42 »
remen se od topline rastegne i prijenos postane dulji pa je efekt isti kao da stavis teze rolice
Znaci rijesenje je lakse rolice?

Offline speedfight 2

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110 (zeleno-crvena)
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Laser x pro chrom
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #3 : 03 Siječanj, 2010, 18:42:32 »
da lakse rolice i ako neces da ti remen zeza kad se ugrije prijenos stavi kevlar remen i miran si...
Speedfight in memory,Aprilia SR in garage...

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #4 : 03 Siječanj, 2010, 18:45:03 »
remen se od topline rastegne i prijenos postane dulji pa je efekt isti kao da stavis teze rolice
Potpis.
Znaci rijesenje je lakse rolice?
ne nego stavi drugi remen

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #5 : 04 Siječanj, 2010, 00:29:17 »
ma kaki remen. meni se uvijek serijski pokazivo boljim od malossi kevlara, nemam pojma zasto.. nikakvim problema s grijanjem. tebi je problem u rolicama, te su preteske

Offline BoLT3K

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1168
  • Spol: Muški
  • Ultimativno multiplatinasti kultni sultan Offa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Goražde.
  • Moj Skuter: Keeway Matrix 150+
  • Moja Kaciga: Shoei XR800 TC4
  • MojSetup: Zaslijepljujući
  • MojSpuh: Protočni
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #6 : 04 Siječanj, 2010, 01:32:15 »
ma kaki remen. meni se uvijek serijski pokazivo boljim od malossi kevlara, nemam pojma zasto.. nikakvim problema s grijanjem. tebi je problem u rolicama, te su preteske
Nema razloga da ti se pokazuje boljim, po permormansama se nijedan remen ne razlikuje, razlikuju se samo po trajnosti i materijalu.
Remen od kevlara je drugaciji od serijskog samo po tome sto se ne rasteze poslije djelovanja temperature, tako da imas iste obrtaje i kad je vani hlaadno i kad je toplo.
JediNa mana je ta sto se kevlar remen  ne trosi linearno, vec ce puci kad to najmanje ocekujes.  :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #7 : 04 Siječanj, 2010, 01:34:32 »
tebi je problem u rolicama, te su preteske

Pa iste su tezine i kad je skut hladan

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #8 : 04 Siječanj, 2010, 02:28:10 »
istina.. e pa ja bih rekao da se razlikuju po performansama, ne direktno. drugaciji je materijal i to sve stoji, samim time skuter drugacije radi kada se "rastegne"

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #9 : 04 Siječanj, 2010, 04:13:07 »
Nema razloga da ti se pokazuje boljim, po permormansama se nijedan remen ne razlikuje, razlikuju se samo po trajnosti i materijalu.
Remen od kevlara je drugaciji od serijskog samo po tome sto se ne rasteze poslije djelovanja temperature, tako da imas iste obrtaje i kad je vani hlaadno i kad je toplo.
JediNa mana je ta sto se kevlar remen  ne trosi linearno, vec ce puci kad to najmanje ocekujes.  :)
ima razloga, jer širina svakog remena nije ista.. kevlar je nešto širi (ne mislim na veličinu remena), to se šteluje "šajbicama" odnosno platnicama koje imaju i za kupit u različitim debljinama.... na minareliju se najbolje pokazo TP remen
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #10 : 04 Siječanj, 2010, 08:38:30 »
Pa iste su tezine i kad je skut hladan


treba pokazati ovima kaj neznaju! Jako dobar odgovor  :notworthy:


BTW. rolice nemaju veze s tim. Novi remen, može i original ali preporučam kevlar Malossi. Nakon toga će možda trebati štelati prijenos jer na minarelliju se ne ponaša isto (potrebne su mu malo lakše rolice) i nakon toga si miran dok se remen ne potroši  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #11 : 04 Siječanj, 2010, 17:41:51 »
treba pokazati ovima kaj neznaju! Jako dobar odgovor  :notworthy:


BTW. rolice nemaju veze s tim. Novi remen, može i original ali preporučam kevlar Malossi. Nakon toga će možda trebati štelati prijenos jer na minarelliju se ne ponaša isto (potrebne su mu malo lakše rolice) i nakon toga si miran dok se remen ne potroši  :icon_thumright:

Svi se raspisali o kevlaru a ne vidite da ga ja imam na skuteru,daj citajte malo sta je u potpisu,kevlar je gore,malosijev..
Imao sam prije 5.5 rolice koje su bile ok ali je i s njima znao tromo vrtit,mada se to pocelo desavat pred kraj kada sam shvatio da su se potrosile...pred kraj je bas sarao sa okretajima malo bi malo nebi...pređeno s tim rolicama nekih 300-inak km nakon cega su otisle..smece rms-ovo skido sam im boga..
A jos prije toga su bile 4.9 polinijeve koje nisu imale greske,mada sam se s njima malo vozio jer je to vrtilo u nebesa,ne bas doslovno ali islo mi je na zivce vozit se lagano nekih 40km/h na 8500 9000 okretaja...smijesno je izgledalo,vrti a nema smisla,druga stvar je na punom gasu,start je bio jeben i sve to,al kad sam nakraju stavio 6.9 takoder polinijeve jako malo sam izgubio na startu,a jako je lijepo ubrzavao i na punom gasu,a s druge strane i na laganom gasu sam se vozio na nekih 6,7tisuca i predobar je bio osjecaj...e sad druga stvar je kad zagrijan ide drugacije..o tome se da pricat..ali kazem kevlar je gore..u cem je sad problem??

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #12 : 05 Siječanj, 2010, 01:01:38 »
stavi 6.5g rolice , nakon određenig kilometara to se desi kad su rolice malo teže već što trebaju bit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #13 : 05 Siječanj, 2010, 01:11:45 »
za nijansu tvrdji feder kontrasta ce bitno popraviti stvar!

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #14 : 05 Siječanj, 2010, 14:06:20 »
za nijansu tvrdji feder kontrasta ce bitno popraviti stvar!

Zao mi je mjenjat ove rolice kad na pocetku tako dobro ide,imam i snimku ubrzanja,stavit cu je kad je nađem..
Imam serijske federe na njemu ako se ne varam,koji bi bilo ok?

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #15 : 05 Siječanj, 2010, 14:58:47 »
Zao mi je mjenjat ove rolice kad na pocetku tako dobro ide,imam i snimku ubrzanja,stavit cu je kad je nađem..
Imam serijske federe na njemu ako se ne varam,koji bi bilo ok?
mogao bi i tvrdje federe na kvacilu staviti !

ali ako si zadovoljan startom onda samo veliki feder stavi za nijansu tvrdji od sadasnjeg

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #16 : 05 Siječanj, 2010, 15:05:26 »
mogao bi i tvrdje federe na kvacilu staviti !

ali ako si zadovoljan startom onda samo veliki feder stavi za nijansu tvrdji od sadasnjeg

A start nije ko sa 5.5 rolicama ali ipak je sve ostalo veliki plus..sa 6.9 rolicama mi do 80 treba nekih 10,10ipol sekundi i mirnije radi,ali kazem kad se zagrije onda je za k**ra*,sporo navlaci okretaje i ubrzanje je losije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #17 : 05 Siječanj, 2010, 15:14:03 »
Uvijek gledam komponente gore ispod avatara pa nisam vidio da su u potpisu  :dontknow:



za nijansu tvrdji feder kontrasta ce bitno popraviti stvar!



To bi napisal da me jurča nije preduhitril. To može biti posljedica zamora materijala opruge.  :icon_thumright:

Recimo jednom kad sam slagao jedne polutke, koje su se naočigled širile glatko, skužio da im fali masti gdje klize po vodilici (tamo gdje su osigurači) i nakon podmazivanja motor nije više gubio okretaje. Samo to je bio problem  :dontknow:

Makar, meni je čudno kak vama ti centralni odlaze, ja imam svog bijelog u motoru zadnjih 50 000 km  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Padanje okretaja
« Odgovori #18 : 09 Siječanj, 2010, 14:26:09 »
Uvijek gledam komponente gore ispod avatara pa nisam vidio da su u potpisu  :dontknow:




To bi napisal da me jurča nije preduhitril. To može biti posljedica zamora materijala opruge.  :icon_thumright:

Recimo jednom kad sam slagao jedne polutke, koje su se naočigled širile glatko, skužio da im fali masti gdje klize po vodilici (tamo gdje su osigurači) i nakon podmazivanja motor nije više gubio okretaje. Samo to je bio problem  :dontknow:

Makar, meni je čudno kak vama ti centralni odlaze, ja imam svog bijelog u motoru zadnjih 50 000 km  :dontknow:

Nekuzim se ovo sa masti..mozda je to..a da nabavim federe,jel ima koji nacin kako da skinem sadasnje a da nije ona naprava koju stisnes sakom pa rasteze i skida feder s kvacila?