Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!  (Posjeta: 4218 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« : 18 Lipanj, 2007, 21:39:37 »
ovako znali ko kolika treba biti kompresija na cilindru kod runnera ??? kod mene je 5.7 ,koliko se meni cini to je malo ????  i kao sto znate motor nije htio da starta i to ,ko je cito moje teme zna o cemu pricam i nakon sto sam sve probo ,danas sam uzeo i onaj vijak na karburatoru za zrak zavrno do kraja i nastimo da mi radi na leru nekih 1100 rpm i motor starta tj ubi na s tartu i ide dosta bolje ??? kako to ??? skroz je zavrnut zrak ....i motor ide kao sto nikad nije ....na njemu su rolne malossi 4g ,i prije su bile ali nije htio startat nikako kako god sam stimo karb ...eto sad sam zavrno zrak i ja sam vise nego zadovoljan i startom i kako vuce i sve ?? ako ko moze objasnit eto ?? i jel moze sta biti motoru sto je zrak zavrnut do kraja ?? jbg ja vise ne mogu stegnut sarafcigerom onaj sarafcic znaci do kraja je ??? :help: :help: :help: ??? ??? :icon_scratch: :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2007, 21:43:48 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2007, 21:48:54 »
ovako znali ko kolika treba biti kompresija na cilindru kod runnera ??? kod mene je 5.7 ,koliko se meni cini to je malo ????  i kao sto znate motor nije htio da starta i to ,ko je cito moje teme zna o cemu pricam i nakon sto sam sve probo ,danas sam uzeo i onaj vijak na karburatoru za zrak zavrno do kraja i nastimo da mi radi na leru nekih 1100 rpm i motor starta tj ubi na s tartu i ide dosta bolje ??? kako to ??? skroz je zavrnut zrak ....i motor ide kao sto nikad nije ....na njemu su rolne malossi 4g ,i prije su bile ali nije htio startat nikako kako god sam stimo karb ...eto sad sam zavrno zrak i ja sam vise nego zadovoljan i startom i kako vuce i sve ?? ako ko moze objasnit eto ?? i jel moze sta biti motoru sto je zrak zavrnut do kraja ?? jbg ja vise ne mogu stegnut sarafcigerom onaj sarafcic znaci do kraja je ??? :help: :help: :help: ??? ??? :icon_scratch: :icon_scratch:
gle nije ti zrak zatvoren jer ne bi mogao ni upaliti,kad ti je do kraja zategnut onda propusta minimalno zraka,trebas vidjet kakva je sad svijecica,ako je bijele kave onda je dobra smjesa,provjeri najprije to

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2007, 22:59:33 »
znam samo da ide :D hhee :D:) ali mi nije jasno to oko kompresije ??? koliko se meni cini da je preslaba ?? ajde ljudi da cujem sta imate reci ??? kako je moguce ovo za zrak kad zavrnem da leti scoot ? i hocel mi sta bit motoru radi toga ??? i slicno ....pricajte  ??? :help: :hello: :laughing9:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #3 : 19 Lipanj, 2007, 07:50:48 »
postoje dvije vrste kompresije, statička i dinamička, znači ona koja se mjeri instrumentom kad se zakurbla, i ona koju motor ima u radu..
ova manja je statička.
šarafić za zrak služi samo za ler, može biti zategnut, ali probaj ga popustiti bar malo, pola kruga-krug..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #4 : 19 Lipanj, 2007, 10:12:03 »
ja sam mjerio instrumentom kad se zakurbla ,jednom zakurblo 5 je kompresija  ,kad sam jos 3 puta zakurblo max je bila 5.7 onda sam pokuso da verglam i mjerim opet 5.7 max ??? jeli premalena znal ko ??
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2007, 10:15:14 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #5 : 19 Lipanj, 2007, 11:50:26 »
Da li je instrument kojim je mjereno zaserafljen u glavu motora duboko kao sto je i svjecica? Jer ako nije, to je razlog male izmjerene kompresije.
Mjeri se sa full otvorenim gasom i to dok je motor hladan.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #6 : 19 Lipanj, 2007, 17:22:06 »
rijesio sam problem kompresije ...glava cilindra na jedom mjestu je bila napukla i kad se zakurbla kad sam stavio prst jednostavno izbija zrak tu ...ne pitajte me kako je napukla i sto ? ! jer neznam ni sam ..taj dio motora nije dosad nikad diran...danas sam sve rastavio cilindar ,skino klip....klip je u extra stanju,,stublina isto ...malo propuho kompresorom ..stavio drugu glavu  i motor sad ide sa dvoje 90 ...nekih 150 kila opterecenja .....ja kad sam sam ide 95 .....to je maksimala ....rolne su 4.5 na njemu ..sad mu je i start dosta bolji i bolje dosta vuce i sve .....samo jos nesto kad stojim na mjestu i pritisnem  zadnju kocnicu trese se ??? jesul to preslabe opruge ili pretvrde na kvacilu ?? stim da su vec bile zelene polini pa zute pa sad su plave ...jos saom imaju tvrdje crne ali mi nema logike da trebaju tvrdje od plavi ???!!  :icon_scratch: :help:
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2007, 17:24:22 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #7 : 19 Lipanj, 2007, 18:03:50 »
...kad stojim na mjestu i pritisnem  zadnju kocnicu trese se ???

Normalna pojava. Kao sto je normalna i da ako stisnes samo prednju, vibracije budu manje jer vilica preuzme to na sebe.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #8 : 19 Lipanj, 2007, 18:05:51 »
ok thx :) eto sad sam u moze se reci rijesio sve problemcice kod svog runnera :) hehe thx svima koji su mi pomogli :))))  :toothy10: :toothy10: :hello:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #9 : 19 Lipanj, 2007, 18:19:55 »
rijesio sam problem kompresije ...glava cilindra na jedom mjestu je bila napukla i kad se zakurbla kad sam stavio prst jednostavno izbija zrak tu ...ne pitajte me kako je napukla i sto ? ! jer neznam ni sam ..taj dio motora nije dosad nikad diran...danas sam sve rastavio cilindar ,skino klip....klip je u extra stanju,,stublina isto ...malo propuho kompresorom ..stavio drugu glavu  i motor sad ide sa dvoje 90 ...nekih 150 kila opterecenja .....ja kad sam sam ide 95 .....to je maksimala ....rolne su 4.5 na njemu ..sad mu je i start dosta bolji i bolje dosta vuce i sve .....samo jos nesto kad stojim na mjestu i pritisnem  zadnju kocnicu trese se ??? jesul to preslabe opruge ili pretvrde na kvacilu ?? stim da su vec bile zelene polini pa zute pa sad su plave ...jos saom imaju tvrdje crne ali mi nema logike da trebaju tvrdje od plavi ???!!  :icon_scratch: :help:
Koliko ti je km skuter proša i što si radia s njim kad ti je glava napukla :dontknow: :icon_scratch:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #10 : 20 Lipanj, 2007, 00:02:08 »
preso 4900 Km ,2007 godiste ...kad sam ga dobio tek prvi dan sve sam pregledo da se uvjerim da je 100 % nov ,posto znam par jarana kupi nov scoot a motor vec oni iz servisa izvozali ...kao da testiraju vka nak a predju po 1000 Km i resetuju samo kilometrazu ...tako da sam ga ja odma u servis kod frenda  prvi dan i tip je ...skino spuh i odozdo vidio da je cilindar i klip nov tj nema ni trunke garezi i slicno....koliko je mogo vidit odande ...znaci nista nije dirano drugo ....a sto je pukla glava cilindra neznam ...jbg mozda je fabricka greska...ali to nije da je puko po pola ..nego jednostavno ko rupica ima ovako mala i sad je od nje pocelo da se siri ta pukotina ...ta rupica je od svjecice nekih 2-3 centa udaljena...taok da neznam ...sad je sve ok i super ide :) vise nego zadovoljan :)  :toothy9: :hello:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Kompresija??!! I nesto veoma cudno ?!
« Odgovori #11 : 20 Lipanj, 2007, 08:53:37 »
preso 4900 Km ,2007 godiste ...kad sam ga dobio tek prvi dan sve sam pregledo da se uvjerim da je 100 % nov ,posto znam par jarana kupi nov scoot a motor vec oni iz servisa izvozali ...kao da testiraju vka nak a predju po 1000 Km i resetuju samo kilometrazu ...tako da sam ga ja odma u servis kod frenda  prvi dan i tip je ...skino spuh i odozdo vidio da je cilindar i klip nov tj nema ni trunke garezi i slicno....koliko je mogo vidit odande ...znaci nista nije dirano drugo ....a sto je pukla glava cilindra neznam ...jbg mozda je fabricka greska...ali to nije da je puko po pola ..nego jednostavno ko rupica ima ovako mala i sad je od nje pocelo da se siri ta pukotina ...ta rupica je od svjecice nekih 2-3 centa udaljena...taok da neznam ...sad je sve ok i super ide :) vise nego zadovoljan :)  :toothy9: :hello:
Najvjerojatnije tvornička greška.
Glavno da si našao problem i da nije bilo što ozbiljnije  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??