Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomozite da pronađem ulje........  (Posjeta: 6484 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #20 : 17 Lipanj, 2007, 05:36:31 »
...pitanje klipnjace, kakve ima kanale za podmazivanje lezaja...

Klipnjaca na RHQ radilci je vrlo kvalitetna kao i njen lezaj. Na mojoj je u savrsenom stanju i to je jedini razlog zasto jos nisam bacio radilicu u smece (mozda ce nekom trebat klipnjaca).

Alfa, jel ti govoris za radilicu s kojom (SHOKRE) trenutno vozi ?

Nisam siguran, ali pretpostavljam da se radi o toj radilici. Kad se meni desio problem sa RHQ radilicom, cuo sam se s njim i rekao mi je ovo sto sam napisao da je napravio.

da je bila tvornička greška, otišlo bi to ranije a ne bi se vrtilo toliko dugo...

Luft sam napipao nakon 2000 prijedjenih km. Radilo se o jedva primjetnom luftu i to kad bi se variomat skinuo - kad bi bio gore i remen u njemu, lufta nije bilo. Nakon toga, skut je napravio slijedecih 8000 km bez problema ili naznaka da nesto ne valja.

možda bi i ja koristio stihl al neću radi dima i mirisa.. :hello:

Stihl je ulje koje apsolutno nema mirisa niti dima kad se skuter zagrije. Meni dimi samo kod prvog starta nakon grijanja na leru od 30-60 sekundi. Nakon toga bez i najmanje dima ili smrada.

...kod slabog podmazivanja ce se raspasti lezaj a ne radilica...

Naravno, jer trenje nastaje u njemu, a ne u spoju radilice sa lezajem. Zapravo, kuglice u lezaju niti ne dodiruju lezaj nego je izmedju tanki film ulja. Kad se dodirnu sa lezajem tada je vrijeme zamjene lezaja jer se od tog trena mjere sekunde kada on ode vrit.
Dokaz tomu je logika - zamisli koliko se kuglice okrenu oko svoje osi u jednom okretaju lezaja. Ako se lezaj okrene 10000 u minuti, koliko se tek kuglice okrenu... Vjerojatno 50000 puta u minuti (ako ne i puno vise). Bez filma ulja, ne vjerujem da bi dugo lezaj ostao citav.
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2007, 05:59:32 3alfa3 »

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #21 : 17 Lipanj, 2007, 09:40:08 »
Meni se jos vise poglodala radilica nego alfi, a u pitanju je bio TTS. Steta se vidjela golim okom koliko je poglodano...

never stihl....TOTAL full sintetika za 80 kuna i gasssss

Dokazi, na osnovu cega ovo pises...?

na osnovu toga da nemozes za 80 kuna nac bolje ulje bar po meni...sve to kaj 3alfa3 pise stoji al ostajem vjeran TOTALu...do sad se pokazao jako dobar i dalje ga super prodajem, imam mušterija i meni je predobro...ja kad sam jednom decku rekao da stavi stihl u motor jer nije bio pri lovi, kazem 50 kuna ovo ono pa su mi se poceli smijat i pljuvat me...da to ni u kosilice ne stavljaju lol...ah sta ces, budale...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #22 : 17 Lipanj, 2007, 15:57:58 »

@3alfa3:
moja pretpostavka je da je zračnost s kilometrima u ležaju bila sve veća, (koju si "napipao"), a vibracije ležaja su porasle..
tako je ležaj lagano vibrirao, i s vremenom se počeo micati unutar ležišta, da bi na kraju rezultiralo sa okretanjem ležaja na osovini.
činjenica da si se vozio s luftom tako dugo govori u prilog dobrom podmazivanju i Stihlu, kao i velikom fergazeru koji imaš i koji dosta zalijeva sve to..
da si se dalje tako vozio, proružio bi i ležaj, a nakon toga bi puko kavez od kojeg bi dio završio u cilindru i motor bi zablokirao :icon_biggrin:
srećom ti si to preduhitrio i spasio stvar na vrijeme.. :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #23 : 17 Lipanj, 2007, 18:52:15 »

@3alfa3:
moja pretpostavka je da je zračnost s kilometrima u ležaju bila sve veća, (koju si "napipao")...

Hm, ne. Zracnosti u lezaju nema (imam jos kod kuce ta 2 lezaja). Luft koji sam napipao je rezultat zracnosti izmedju jednog lezaja i radilice i aksijalnog lufta lezaja na strani magneta. Taj aksijalni luft je naravno normalna stvar. Ali zracnosti kuglica izmedju unutarnjeg i vanjskog obruca lezaja (gledajuci okomito) nema, odnosno, mjeri se u tisucinkama.

Nazalost, imao sam peh i kupio radilicu koja je bila krivo proizvedena ili ostecena montazom u servisu koji ju je upresavao (makar, ne vidim nacin na koji bi ju tako ostetili)

Offline roby 71

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • JA SAM MALI POŠTAR SKUTER MI JE OŠTAR.........
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SLATINA
  • Moj Skuter: Peugeot Jet-Force
  • MojSpuh: TT
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #24 : 17 Lipanj, 2007, 20:15:17 »
bogami svašta vi napisašte a nitko da mi odgovori na moje pitanje :nono: :nono: :nono: :nono:

to sam već primjetio na određene teme krene se lijepo a završi sasvim na nečem drugom :sad1: :sad1: :sad1:
Pozdrav svim Kukujevčanima ma gdje bili !!!!!

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #25 : 18 Lipanj, 2007, 00:58:07 »
hehe ja stvarno neznam šta ste vi sad sve izbrijali al dobro. Neku svrhu bar ima  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomozite da pronađem ulje........
« Odgovori #26 : 18 Lipanj, 2007, 07:23:17 »
uglavnom preporučio bi ti sintetsko ulje..