Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: krajnja  (Posjeta: 2852 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
krajnja
« : 07 Srpanj, 2009, 14:41:50 »
nije mi jasno dosta stvari,jedni govore da skuter s kitom ne ide više od 100 105,drugi govore da samo s auspuhom naguraju 95-100,uz to sve imaju male karbove i male dizne,ja više ne znam gdje spadam
karburator 17,5
dizna 80
topov variomat
gianelli sp6
malossi sport 70
nova svječica,novi remen

i moj motor po CAJGERU ide 97
znači po gps-u 80 negdje

pa dobro koji pišo se dešava,dal drugi lažu da serijala sa spuhom ide 95 ili meni nešto ne štima ili pak skuteri s ovim kitom ne idu više od 100???

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: krajnja
« Odgovori #1 : 07 Srpanj, 2009, 15:29:06 »
Ako je AC imas kraci prenos i preko 100 ni nece ici..

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: krajnja
« Odgovori #2 : 07 Srpanj, 2009, 15:31:08 »
LC :icon_thumright:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: krajnja
« Odgovori #3 : 07 Srpanj, 2009, 15:35:56 »
Onda mozda nije dobro nastelovan karb, mozda se gusi na full gasu pa ne moze vise.. Proveri boju svecicu na svim otvorima!

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: krajnja
« Odgovori #4 : 07 Srpanj, 2009, 15:39:24 »
kako se naštela karb?

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: krajnja
« Odgovori #5 : 07 Srpanj, 2009, 15:43:20 »
Copy/Paste post koji je napio Mrksic Mario na skuteri.org..



Na slici vidiš prikaz koji deo podešavaš i kada on utiče na smešu goriva..
Pa iz ovoga proizilazi da je za smešu na leru zadužena pilot dizna, ona mala koja se nalazi uglavnom u dnu pored velike.. Nju uglavnom niko ne menja, mada je ona ipak uticajna za lepu vožnjicu do 1/4 odvrtanja ručice gasa,,
Nakon toga u srednjem spektru za smešu odgovorna ti je igla i centralna dizna odnosno ona u koju igla ulazi.. Da ne pomešamo pojam, glavna dizna je ona velika na dnu karburatora o kojoj svi pričaju, dizna igle ili needle jet se isto menja kao i dužina igle, kod ozbiljnijih karburatora, oni utiču na smešu u srednjem spektru ručice gasa, dakle od 1/4 do 3/4.
Kod odvrtanja ručice punog gasa na smešu utiče ponajviše glavna dizna, i njen otvor odnosno protok podešavaš prema, količini dopremljenog vazduha odnosno otvorenosti filtera..
Ostaje još taj famozni šraf, koji utiče po celom spektru ručice gasa, on je jedan šiljak koji otvara i zatvara mali kanal, a koji dovodi ekstra vazduh do dizne igle.. Njegovim otvaranjem dodaješ taj ekstra vazduh i osiromašuješ smešu, zavrtanjem zatvaraš taj mali kanal i koncentracija goriva se povećava..
Glupo je ovako podeliti podešavanja jer svi ovi delovi pomalo utiču na svaki spektar nije to baš tako kako teorija kaže, ipak pridržavaj se toga.. Niko ne kaže da ukoliko nemaš malo veću diznu, podizanjem igle jednog podeoka nemožeš doterati neki optimum, samo to možda neće biti perfekcija..

Da ne komplikujem onim malim šrafom za extra vazduh radiš na sledeći način.. Kresneš motor da se ugreje, dodaš malo ler gasa jedno 10-15% više od normalnog npr 1800rpm-a, odvrneš šraf za ekstra vazduh jedno dva tri kruga napolje, i krećeš polako za zavrćeš... pažljivo prati rad motora, trebalo bi kako zavrćeš da podižeš ler gas, jer smešu popravljaš, u jednom trenutku će ti ler gas biti najveći i nadaljim zavrtanjem ler gas počinje da opada, ovde se koncentracija goriva prebacuje, i smeša postaje prebogata.. Knjige kažu da je pravilno podešavanje za LC motore na mestu gde je ler gas najveći, a za AC motore koji su malo topliji 1/8 kruga zavrnutije od najvećeg lera... To proceniš sam, ja prekidam u trenutku kad čujem da pada rpm, a imaš obrtomer pa vidi...Na kraju skineš ler gas sa ler šrafom na vrednost koju želiš i to je to. Ukoliko si pogodio odnos motor rezltuje najvećom snagom, u ostalim slučajevima je slabiji.

Za dalje simptome, treba da otvorimo jednu posebnu temu, ukratko, ako muče na pola gasa, a na punom ide kako treba, čak ume da pukne kad pređeš sa 3/4 na puni i povuče ko lud, igla je suviše spuštena mnogo mu je vazduga na spektru pola gasa, ako sa pola gasa ili sa 3/4 ide bolje nego sa punim gasom onda je glavna dizna mala ili prevelika... Mala muče,,, velika jednostavno ne ide, a prevelika već trokira... Dakle važno je uraditi spregu Otvorenosti filtera, Glavne dizne, Igle odnosno podeoka, i onog malog šrafa sa kojim podešavaš vazduh precizno...

U svim slučajevima snaga motora treba da je najveća, provozaj pa probaj svako podešavanje, zato ti govorim bolje sad odradi karburator pa probaj ako treba i 10 puta, nego kad stigne kit koji treba da razrađuješ...

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: krajnja
« Odgovori #6 : 07 Srpanj, 2009, 15:45:29 »
I jos da ti dodam iz iskustva posto i ja imam taj dell 17.5 sa piaggia... Za diznu 80 ok ti je otvor na airboxu oko 19-20 mm, igla na 1. ili 2. zarezu, vijak ne znam koliko je odvrnut malo sam se zabrojao kod okretanja.. :D

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: krajnja
« Odgovori #7 : 07 Srpanj, 2009, 15:49:26 »
primijetio sam da se ne mogu voziti na 1/4 gasa,i svim tim malim zavrtanjima,trokira i ne ide,npr vozim 60 i hoću odrzavati,ne moze,ili trokira ili vuče,nema između


Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: krajnja
« Odgovori #8 : 07 Srpanj, 2009, 15:50:37 »
Ako trokira ima previse gorriva, ako se gusi odnosno onako muce onda je siromasna smesa i ima mnogo vazduha..

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: krajnja
« Odgovori #9 : 07 Srpanj, 2009, 15:55:44 »
pokusaj podic iglu za jedan zub pa vidi

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: krajnja
« Odgovori #10 : 07 Srpanj, 2009, 15:56:45 »
nekako slabo ti onda ide meni ide po satu od novog vx-a 110 nek laze 10 ide realno 100kmh ali meni je ac i ima kraci prijenos

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: krajnja
« Odgovori #11 : 07 Srpanj, 2009, 16:11:47 »
nije mi jasno dosta stvari,jedni govore da skuter s kitom ne ide više od 100 105,drugi govore da samo s auspuhom naguraju 95-100,uz to sve imaju male karbove i male dizne,ja više ne znam gdje spadam
karburator 17,5
dizna 80
topov variomat
gianelli sp6
malossi sport 70
nova svječica,novi remen

i moj motor po CAJGERU ide 97
znači po gps-u 80 negdje

pa dobro koji pišo se dešava,dal drugi lažu da serijala sa spuhom ide 95 ili meni nešto ne štima ili pak skuteri s ovim kitom ne idu više od 100???
a šta bi ti više???hehe
pa dosta ti je
nije to novi motor ni novi kit
jbg
 :) :) :) :)
a moguce je i da treba malo karburator poštelovat
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 16:14:02 mario_f15 »