Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa "pucanjem" veze ADSL  (Posjeta: 2255 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Problem sa "pucanjem" veze ADSL
« : 11 Lipanj, 2009, 20:00:55 »
Neznam kako je drugima, ali meni cesto puca internet veza, svaki put kada prekine moram ugasiti pa upaliti router i tek onda radi kako treba, nekada imam vezu samo 10-ak sec i onda opet ponavljam postupak i nekoliko puta dok ne odustanem... najvise je izrazeno kada se sprema nevrijeme onda ne mogu dobiti vezu i nekoliko sati.

Ovi u sluzbi za korisnike uvijek kazu da je veza u redu i da je isporuka do mene kontinuirana i bez ikakvih prekida, kada pokrenem testiranje veze sve je u redu.

« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2009, 23:17:31 SlowRider »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #1 : 11 Lipanj, 2009, 20:05:07 »
ja sam isto takve probleme imao sa thomsonom i sad kad sam nabavio od siemensa gigaset SE555 nikakvih problema i cak mi je i veci domet wirelessa..

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #2 : 11 Lipanj, 2009, 21:57:03 »
Takva sranja sam ja imao kada sam imao doma MaxTV ono 3 mjeseca besplatno ali je veza pucala svako malo.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #3 : 11 Lipanj, 2009, 22:42:56 »
promjenio sam drugi router (bolji) jer sam vidio da je na dobrom glasu. Frend ima isti router i udaljen je od mene 100m zracne linije i nikada nije imao problema.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2009, 17:56:45 »
meni se na thomsonu to zna dešavat... onda idem u postavke od routera pa connect... neznam zaš se sam disconnecta...

a imal sam i problem da kad me neko zvao... crko bi mi max tv.... onda su došli ... da je splitter otišo.... i bogme je ... bio je pregorio :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #5 : 13 Lipanj, 2009, 21:04:36 »
meni je isto thomson stalno steko i stalo me izbacivalo, doduse samo je net stekao ali nije bilo fizickog kvara...dobio sam od njih opet isti thomson i bilo je dobro tj. dana i opet po starom..e onda od kad sam si nabavio gigaset uopce ne puca vec mjesecima...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #6 : 13 Lipanj, 2009, 21:30:12 »
meni se na thomsonu to zna dešavat... onda idem u postavke od routera pa connect... neznam zaš se sam disconnecta...


Problem je sto meni pise da je sve spojeno, a internet ne radi.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #7 : 13 Lipanj, 2009, 21:34:58 »
probaj posudit od nekoga neki drugi ruter pa probaj..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #8 : 13 Lipanj, 2009, 21:39:43 »
probaj posudit od nekoga neki drugi ruter pa probaj..

imam 2. router i isti problemi

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #9 : 13 Lipanj, 2009, 21:48:15 »
jesi probao restartat roter skroz (ako se dobro sjecam thomson ima tipkicu za restart negdje iza kod prekidaca on/off) i onda sve postavke namjestit od 0...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #10 : 13 Lipanj, 2009, 21:59:11 »
jesi probao restartat roter skroz (ako se dobro sjecam thomson ima tipkicu za restart negdje iza kod prekidaca on/off) i onda sve postavke namjestit od 0...

Naravno, xxx puta, rijetko radim banalne pogreske.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #11 : 13 Lipanj, 2009, 22:15:03 »
onda je mozda ipak kvar fizicki...meni je isto jedno vrijeme pisalo da je spojeno ali kod nije, nije htijlo otvarat internet ni nista i zvao ove mamlaze u t-comu oni nes drkali oko zica i proradilo...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #12 : 13 Lipanj, 2009, 23:12:47 »
a neznam.. nekaj su pričali da taj tomson je dosta osjetljiv na napon... i ak malo padne napon da se veza prekine :/

Offline filip190

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 186
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krasic
Odg: Problem sa pucanjem veze ADSL
« Odgovori #13 : 13 Lipanj, 2009, 23:14:10 »
Meni je prije isto stalno pucala veza... dva puta dnevno(najmanje) a imao sam do tad 3 modema(Kasda, D-Link, ZyXel) i svaki put sam morao po nekoliko puta restartat modem da bi dobio vezu...
Nakon 100-injak poziva u T-Com poslali su mi doma čovjeka koji mi je zamjenio tj, dao modem(SIEMENS Gigaset SX763) i sada nemam NIKAKVIH problema, pukne možda jednom mjesečno...
Na naftu se ore, a na benzin se vozi!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa "pucanjem" veze ADSL
« Odgovori #14 : 13 Lipanj, 2009, 23:22:00 »
ista stvar i s menom samo sam ja uzeo gigaset SE555

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa "pucanjem" veze ADSL
« Odgovori #15 : 14 Lipanj, 2009, 11:27:09 »
Meni je pucala veza kada su mi ove budale iz T-coma spojili krivo splitter.. Vidi to kak stojiš s time..
A i moja je kuća zadnja u selu i ima slabiji napon i ponekad se zna komp samo ugasit, premali napon, al ruter šljaka i dalje i radi.. Samo kaj moj ruter je onaj starii Kasda i pere i dalje  :glasses9:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Problem sa "pucanjem" veze ADSL
« Odgovori #16 : 14 Lipanj, 2009, 15:56:06 »
Meni je pucala veza kada su mi ove budale iz T-coma spojili krivo splitter.. Vidi to kak stojiš s time..
A i moja je kuća zadnja u selu i ima slabiji napon i ponekad se zna komp samo ugasit, premali napon, al ruter šljaka i dalje i radi.. Samo kaj moj ruter je onaj starii Kasda i pere i dalje  :glasses9:
zyxel isto nije bio osjetljiv na taj napon... da i ja sam skoro zadnji u selu... i yebe napon... i jedom mi tv zgorio radi usranog napona

Offline schoxa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 0
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: malosi
Odg: Problem sa "pucanjem" veze ADSL
« Odgovori #17 : 30 Lipanj, 2009, 10:03:35 »
pozzz! evo da vam pokusam pomoci! mi u bosni nemamo takvih problema sa adsl-om iz tog razloga sto koristimo njihove modeme i to pouzdani su sto se i dokazalo i u radu sa konekcijom sa vise uredjaja na jedan ruter (pc+pc+digitalni receiver u katseringu) i to sa ovom tipom rutera 4 portni paradigmin ruter 2+2. Da bi svi uredjaji radili nezavisno u savezu treba u postavke samog rutera uci i unijeti juzer nejm i pasword.Evo pokusacu upustvo unijeti u pdf formatu za ovaj i nase podrucje pa prema vasem pokusajte uskladiti.Mislim da uz svaki model dodje i nacin konfiguracije na cd-u.SORRY-nemam skener pokusajte sa upustvom koje dodje uz vas adsl ruter!