Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: grijanje mašine i auspuha  (Posjeta: 6064 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #40 : 16 Svibanj, 2009, 01:51:02 »
Ovo je boja svjecice na idealno postelanoj frgi...i nakon jedno 500km voznje...

http://www.imagesforme.com/show.php/489214_Slika1528.jpg
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #41 : 16 Svibanj, 2009, 08:38:42 »
Ovo je boja svjecice na idealno postelanoj frgi...i nakon jedno 500km voznje...

http://www.imagesforme.com/show.php/489214_Slika1528.jpg
a sad mi nece bit nista ako se ovako vozim nekih 300km

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #42 : 16 Svibanj, 2009, 08:47:10 »
metni 2 broja vecu diznu provozaj malo pa pogledaj ponovno svijecicu...

i boja svjecice se testira tako da na ravnici punim gasom vozis...ugasis skuter...sto brze stanes i skines svijecicu pa pogledas...

jel se boja gleda na putnoj odnosno punoj brzini skutera...to niko nije naveo..
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #43 : 16 Svibanj, 2009, 09:05:00 »
metni 2 broja vecu diznu provozaj malo pa pogledaj ponovno svijecicu...

i boja svjecice se testira tako da na ravnici punim gasom vozis...ugasis skuter...sto brze stanes i skines svijecicu pa pogledas...

jel se boja gleda na putnoj odnosno punoj brzini skutera...to niko nije naveo..
a jbg sad nemam pri ruci dva broja vecu diznu ali cu jos tisnut onaj seraf krug dva onaj za zrak da mu dode vise benzine

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #44 : 16 Svibanj, 2009, 09:17:19 »
to je smao za ler gas..s tim neces nis napraviti..u voznji ti on ne utjece nista...
Under construction...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #45 : 16 Svibanj, 2009, 09:24:11 »
Svjećica ti je serijska 7 (temperaturni koeficijent) a treba ti barem 9.

Znači NGK BR9HS ili Denso W27ESR-U

Naravno ako je dugi navoj. Nadam se je.  :icon_thumright:


Po boji je malo presiromašna, potpisujem sve koji su rekli da treba 2 broja veća dizna  :notworthy:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #46 : 16 Svibanj, 2009, 09:27:48 »
Svjećica ti je serijska 7 (temperaturni koeficijent) a treba ti barem 9.

Znači NGK BR9HS ili Denso W27ESR-U

Naravno ako je dugi navoj. Nadam se je.  :icon_thumright:


Po boji je malo presiromašna, potpisujem sve koji su rekli da treba 2 broja veća dizna  :notworthy:
svjecica je bila BR7HS ali posto su mi svi rekli kao sta sam napisao u proslim temama i slika je svijecice BR9HS
a sa onim seraficem za zrak tamo mu samo dajem i smanjujem zrak ili kad smanjim zrak mu ide vise benzine

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #47 : 16 Svibanj, 2009, 09:32:12 »
neznam kolko imas serafica jedan ili dva..ali uglanvom su ti obadva za stelanje lera...u voznji ti oni nista ne utjecu nego samo glavna dizna...koju smo rekli probat metnut 2 broja vecu...

s jendim seraficem stelas visinu plovka i time kolicinu zraka...ali to vrijedi samo na leru...kad das gas sajla podigne plovak onoliko koliko si gasao dao..znaic ak do kraja podigne ga skroz...

drugi je za kolicinu benzina na ler gasu...i taj serafic je vise manje na svakoj dobro postelanoj frgi otvoren oko 2 kruga...
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #48 : 16 Svibanj, 2009, 09:39:31 »
neznam kolko imas serafica jedan ili dva..ali uglanvom su ti obadva za stelanje lera...u voznji ti oni nista ne utjecu nego samo glavna dizna...koju smo rekli probat metnut 2 broja vecu...

s jendim seraficem stelas visinu plovka i time kolicinu zraka...ali to vrijedi samo na leru...kad das gas sajla podigne plovak onoliko koliko si gasao dao..znaic ak do kraja podigne ga skroz...

drugi je za kolicinu benzina na ler gasu...i taj serafic je vise manje na svakoj dobro postelanoj frgi otvoren oko 2 kruga...

da imam dva serafica jedan ima kao plasticnu kapicu za ga sa prstima stelat i taj dize plovak tj iglu,a onaj drugi je manji i to je za zrak i ja sam cuo da je na svim motorima tj neznam dal i na skuterima idealno 1.5 krug tako mi je i na yamahi i na svim motorima sta sam do sad imao, al sta ovaj drugi seraf sta je za zrak ne mogu vjerovat da je to samo za minimum,jer ja na dt-u ga stealam i ovisno o njemu kako je zaserafljen on prima drukcije gas,tj ako je previse zaserafljen on on se sv gusi i nikako da ubrza kako treba a kad je dobro nastelan znas kako povuce

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #49 : 16 Svibanj, 2009, 09:43:31 »
neznam kolko imas serafica jedan ili dva..ali uglanvom su ti obadva za stelanje lera...u voznji ti oni nista ne utjecu nego samo glavna dizna...koju smo rekli probat metnut 2 broja vecu...

Točno to. Šerafić za zrak je samo na malim otvorima gasa i za ler. A osim glavne dizne, igla i položaj igle također utjeću na fol gasu i prije njega  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #50 : 16 Svibanj, 2009, 10:14:29 »
da imam dva serafica jedan ima kao plasticnu kapicu za ga sa prstima stelat i taj dize plovak tj iglu,a onaj drugi je manji i to je za zrak i ja sam cuo da je na svim motorima tj neznam dal i na skuterima idealno 1.5 krug tako mi je i na yamahi i na svim motorima sta sam do sad imao, al sta ovaj drugi seraf sta je za zrak ne mogu vjerovat da je to samo za minimum,jer ja na dt-u ga stealam i ovisno o njemu kako je zaserafljen on prima drukcije gas,tj ako je previse zaserafljen on on se sv gusi i nikako da ubrza kako treba a kad je dobro nastelan znas kako povuce

Pa ovisno 1.5 je nekad dovoljno..napisao sma zato oko 2 kruga...

Ovo drugo je isto tocno kaj si napisao...samo ovaj veci serafic kaj velis da na dt kad ga postelas ti se gus je za stelanje...ali ti ne stelas s tim seraficem gorivo..nego dotok zraka na leru...i ak je premalo zraka skuter pocne preljevati i kad das gas ugusi se od previse benzina...a kad je previse zaserafljen onda dobiva previse zraka a premalo benzina i ugusi se takoder..znaci on ti sluzi smamo za stelanje ler gasa da ti motor moze normalno krenuti bez da se gusi ili slicno (pod uvijetom da je glavna diznai ler dizna odgovarajuca)...a kad je rucica gasa napeta plovak se podigne i taj serafic u tom trenutku nema vise nikakvu ulogu jel pocnu teci vece kolicine zraka kroz fergazer i pocne teci benzin kroz glavnu diznu...


aa drugi manji seraf ti sluzi za kolicinu goriva ali isto na leru..kolko se sjecma on ima ulogu neku da kad stanes s motorm i klipic nije vise podignut da se smiri ler gas sto prije...drugacije objasnjeno kad se zaustavis i pustis gas ak ti okretaji ostanu visoki par  sekundi i onda padnu taj serafic nije dobro postelan...

i naranvo kaj je kolega naveo jos..s visinom igle se stela jos kolicina goriva..ali to je onaj fine tuning vec...najprije treba krenuti od dizne...
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2009, 10:17:06 Benjamin »
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #51 : 16 Svibanj, 2009, 10:25:51 »
Pa ovisno 1.5 je nekad dovoljno..napisao sma zato oko 2 kruga...

Ovo drugo je isto tocno kaj si napisao...samo ovaj veci serafic kaj velis da na dt kad ga postelas ti se gus je za stelanje...ali ti ne stelas s tim seraficem gorivo..nego dotok zraka na leru...i ak je premalo zraka skuter pocne preljevati i kad das gas ugusi se od previse benzina...a kad je previse zaserafljen onda dobiva previse zraka a premalo benzina i ugusi se takoder..znaci on ti sluzi smamo za stelanje ler gasa da ti motor moze normalno krenuti bez da se gusi ili slicno (pod uvijetom da je glavna diznai ler dizna odgovarajuca)...a kad je rucica gasa napeta plovak se podigne i taj serafic u tom trenutku nema vise nikakvu ulogu jel pocnu teci vece kolicine zraka kroz fergazer i pocne teci benzin kroz glavnu diznu...


aa drugi manji seraf ti sluzi za kolicinu goriva ali isto na leru..kolko se sjecma on ima ulogu neku da kad stanes s motorm i klipic nije vise podignut da se smiri ler gas sto prije...drugacije objasnjeno kad se zaustavis i pustis gas ak ti okretaji ostanu visoki par  sekundi i onda padnu taj serafic nije dobro postelan...

i naranvo kaj je kolega naveo jos..s visinom igle se stela jos kolicina goriva..ali to je onaj fine tuning vec...najprije treba krenuti od dizne...
e to mi se desava kad pustim gas kao da ostane malo pod gasom par sekundi,onda koji seraf trebam nastelat onaj sta dize plovak ili onaj za zrak koliko ja znam onaj za zrak ili


Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #52 : 16 Svibanj, 2009, 12:25:10 »
lega probaj diznom 84 i provozaj se malo i pogledaj i ako opet nebude dobro onda 86...ja imam maknuti pipac, 17.5 frga,malossi sport lc i dizna je 88...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #53 : 16 Svibanj, 2009, 12:27:59 »
mjesas serafe..onaj sta dize plovak je za zrak...a onaj drugi je za gorivo na leru...

onaj drugi manji sta moras s serafcigerom okrenut treba postelati...
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #54 : 16 Svibanj, 2009, 13:00:26 »
evo prije malo ga postelao i iso sad krug od nekih 30km idem skinut sad svjecicu da vidim sta ce bit,ja bi probao stavit od 82 i od 84 al ih trebam prije ic kupit a za kupit trebam ic u trst tako da ih nemam pri ruci,tako da do utorka ih necu sigurno nabavit

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #55 : 16 Svibanj, 2009, 23:41:43 »
mozda nema veze stim al neka bude ovdje da ne otvaram drugu temu,ovako iso sam se vozit i vozio sam se 8km i dodem bas na skretanje al da kazem zadnja 2km bila je cista ravnica i nisam ga bas stedio i sad ja pustim gas da skrenem i kad ono on se pocne gasit i ugasi se stannem sastrane pokusam ga upaliti upali iz prve i nastavim dalje voziti i sve normalno i jos sam do danas navece napravio sigurno 50 km i nista

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #56 : 16 Svibanj, 2009, 23:44:42 »
to ti je do frge....

zato kaj si ga spanao jako se zgrijao ...i stao si smjesa mu nije odgovarala za ler....i ak je od prve upalio znaci blizu je frga postelana kak bi mu bilo dobro..treba se poigrati s tim malo..ali nis strasno...

mrvu digni ler gas...i malo otvori onaj drugi serafic...trebalo bi pomoc...

Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #57 : 16 Svibanj, 2009, 23:50:15 »
problem je u tome sta je meni seraf od ler gasa zaserafljen do kraja i ne drzi minimum i nakon 20 sekundi se ugasi,a ako onaj drugi seraf odserafim malo da drzi minimum onda mi kad pustim gas drzi okretaje par sekundi

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #58 : 16 Svibanj, 2009, 23:52:48 »
pa odna ti je sajla gasa predugacka...nesmije bit seraf od plovka dikaraj bit zaserafljen...zato te i muci frga...

tamo di ulazi sajla u frgu inace ima jos a stelati napetost sajle...tam onda napni sajlu malo dap odigne plovak tak da mos serafic odpustiti da normalno bude...

i na rucici gasa ima isto inace sjala za spananje gasa...
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: grijanje mašine i auspuha
« Odgovori #59 : 16 Svibanj, 2009, 23:57:18 »
da al onaj serafic drzi plovak gore a ako ja jos sjlu zategnem nece mi onda vise onaj serafic drzit sajlu,al pokusavao sam i tamo stegnut ali kad se previse digne plovak tj kad zategnem sajlu onda mi par sekundi kad pustim gas drzi okretaje,i da kad ga palim trebam mu dat gasa