Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE  (Posjeta: 29825 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #20 : 14 Listopad, 2009, 21:42:28 »
Evo par fotki, malo je drukcije kod SRke:

Pikse nije potrebno rezati, posto je nosac nesto drukciji nego sta je na ovim slikama od jurce, ali je potrebno malo pobrusiti pikse (izvana i iznutra), jer je i sam covjek u Piaggiu reko da su pikse fuserski napravljene, ak se ne pobruse nema sanse da sjednu unutra a da se ne deformiraju ili potrgaju (uspjeli smo 4 skrsit)
 


iglicasti bi kod SRke imao slobodan hod duz cijele osovine, pa smo za svaki slucaj piknuli 2 vara, na udaljenosti 5 cm od kraja, tako da sad sjeda lezaj do tog vara, i cjela piksa na to tak da se vise nema sanse bilo kamo micat

varove je potrebno pobrusiti da ne strse jako jer onda osovina na drugi kraj izade u koso

i jos jedan savjet, ni slucajno nemojte ove gumice sta idu na kraju na piksu kupovat u Piaggio centru, jer mi je reko prodavac da su 4 komada oko 100 i nesto kuna, malo si dat truda i potrazit drugdje, ja nasao po auto servisima za 1 kn komad ;D

za kraj bi samo rekao da se skut vise ne piga ni ne uvija, puno ga je ljepse vozit i puno je upravljiviji, bio sam skeptican da ce vibracije sada biti vece, ali nije nista jace nego sta je bilo, jako sam zadovoljan :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #21 : 14 Listopad, 2009, 22:22:11 »
bio sam skeptican da ce vibracije sada biti vece, ali nije nista jace nego sta je bilo, jako sam zadovoljan :icon_thumright:


... a svi serafi nosaca su krvnicki stegnuti - ionako vibracije tu upijaju samo 2 selena (jer cetralnog nema).

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #22 : 15 Listopad, 2009, 00:39:43 »
ajde drago mi je da je jos jedan forumas zadovoljan sa ovakvim rjesenjem nosaca i da sam vam pridonijeo barem malo preko telefona realizaciji projekta!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #23 : 06 Svibanj, 2012, 16:06:50 »
ima li još neko nekakvih dojmova nakon dulje vožnje sa ležajevima u bloku? (mislim baš ako je neko stavljo u blok ležaje, ovi u nosaču mi i nisu tolko bitni jer je i ovako dosta fiksno sa piksama, jedino me muče u bloku ovi seleni)
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2012, 16:10:33 vktr »

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #24 : 06 Svibanj, 2012, 16:17:27 »
ima li još neko nekakvih dojmova nakon dulje vožnje sa ležajevima u bloku? (mislim baš ako je neko stavljo u blok ležaje, ovi u nosaču mi i nisu tolko bitni jer je i ovako dosta fiksno sa piksama, jedino me muče u bloku ovi seleni)
ja nemam, al imam frenda kaj ima SR150 i on je promjenio več 3 para ležaja u godinu dana... :S neznam jel on namjerno gađa šahtove po cesti il na koju foru se sve to podrobi..

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #25 : 09 Svibanj, 2012, 02:12:40 »
ja nemam, al imam frenda kaj ima SR150 i on je promjenio več 3 para ležaja u godinu dana... :S neznam jel on namjerno gađa šahtove po cesti il na koju foru se sve to podrobi..

sva sreca pa sr ima tvornicki ugrađene lezajeve u bloku  :redface:

nek provijeri (ne)iskrivljenos nosaca
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2012, 02:36:38 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline EdoSP

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 547
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Gilera runner SP 180
  • Moja Kaciga: Shoei Mankato
  • MojSetup: bit ce turpija
  • MojSpuh: kein katalizator
Odg: Rjesenje krivljenja masine na BIG BORE
« Odgovori #26 : 15 Svibanj, 2013, 13:56:56 »
Sve pohvale za ovo,ja sam na ovakav nacin rijesio nosac na mom runneru. Iglicaste sam kupio ali nesto krace 16x20x10 da ne bih kratio pixnu i lezajeve sam jedva nasao,stavio sam po 3 komada lezajevi su dimenzije 10x30x9,nista ne hoda sve je cvrsto i ok. Svaka cast za ideju.  :icon_thumright:  :headbang: