Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio diesis - guši se na full gasu  (Posjeta: 2023 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Davor_VT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Piaggio diesis - guši se na full gasu
« : 27 Siječanj, 2009, 14:12:10 »
Molim vas pomoć, naime gore navedeni skuter se guši kad mu dam pun gas.
Stavio sam novu svječicu i filter zraka, očistio karburator i propuhao, prirubnica je ok.
Stvarno više ne znam šta da radim. Inače do polovine gasa super vuče i pali ok kad je topao i hladan.
Karburator je tvornički naštelan nisam ništa dirao na njemu. Jel zna netko šta mu je?

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #1 : 27 Siječanj, 2009, 14:16:36 »
pogledaj dali si dobro stavio filter zraka..mozda nije dobro nalego pa uvlaci previse zraka ....tako je meni jednom bilo...ili probaj na karbu malo smanjit dotok zraka...ocito previse zraka imas....barem po mom misljenju..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Davor_VT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #2 : 27 Siječanj, 2009, 14:22:27 »
Karb je dellorto 17,5 kako da smanjim dotok zraka? Onaj šarafić koji je u njemu koliko treba biti odvrnut?

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #3 : 27 Siječanj, 2009, 15:49:14 »
onaj saraf sto nema na sebi oprugu ...sto moras sarafcigerom ga okretat ..okreni jedno pola kruga,krug...prema lijevo...suprotno od kazaljke na satu...pa probaj tako...znaci smanjis pola kruga pa probas ,pa krug pa probas.pa dva pa probas....ako nema poboljsanja vratis onak kako je bilo,mozda je nesto drugo u pitanju , zato pamti koliko si zavrto,....nemoze ti niko tacno rec koliko krugova sve zavisi od skutera do skutera i setupa na njemu...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #4 : 27 Siječanj, 2009, 16:15:14 »
kazes ler-saraf ... vjerojatno ti treba veca dizna ili je ko sto je on reko negdje lose namjesten ili pritegnut filter zraka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #5 : 27 Siječanj, 2009, 16:41:40 »
Jel si dirao airbox? U smislu jesi li ga prerađivao?

Svejedno, stavi veću diznu za 2-4 broja i rješit ćeš problem gušenja. To se često događa sada kada ja zrak bogat kisikom, po ljeti će ti se vrlo vjerojatno opet situacija promijeniti  :icon_thumright: (na staro naravno)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Davor_VT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #6 : 27 Siječanj, 2009, 18:57:41 »
Nisam prerađivao airbox. Vijak za stelanje smjese sam prvo do kraja zavrnuo, a nakon toga sam otpustio jedan krug (mislim da je više-manje i tvornički tako bilo).

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #7 : 27 Siječanj, 2009, 19:01:09 »
pogledaj jesi dobro stegao svjecicu da je bila slabo pritegnuta pa se od vibracia odtegla, meni se to jednom desilo, i na ful gas bi se odjednom poceo gusit pa opet uhvati.. tj da ne pusta kompresiu na svjecici. jer i meni je normalno palio, vozio se normalno samo na ful gas ne.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #8 : 27 Siječanj, 2009, 20:14:26 »
Nisam prerađivao airbox. Vijak za stelanje smjese sam prvo do kraja zavrnuo, a nakon toga sam otpustio jedan krug (mislim da je više-manje i tvornički tako bilo).

Zapamti da vijak za štelanje smjese uopće ne utjeće na smjesu pri fol gasu. On je za štelanje oko lera pa do negdje 1/3 otvora gasa  :icon_thumright:

Za štelanje smjese od 1/3 do 3/4 je igla (vrsta i pozicija zegera) a na fol gasu je dizna i samo dizna  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Davor_VT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #9 : 28 Siječanj, 2009, 07:00:27 »
svječica je nova i dobro je pritegnuta.

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #10 : 28 Siječanj, 2009, 14:34:21 »
vecu diznu trebas

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #11 : 28 Siječanj, 2009, 14:37:35 »
svječica je nova i dobro je pritegnuta.

Koji filter si stavio .... Vidi vani je sada niza temp pa je zrak gusci i jednostavno iz nekog razloga imas vise zraka nego sto treba pa se motor gusi.

Nadji uzrok zasto imas vise zraka

1. airbox ti nije pravilno ili dobro zatvoren
2. Filter koji si stavio ima manju gostocu od orginala (zamnjenski sportski...) trebas staviti par brojeva vecu diznu
3. Prirubnica dali je pukla ,ne sjedi dobreo ili slicno
4. Prljav karb pa dolazi premalo goriva
5.Probaj promjeniti polozaj igle tj podici za zub ili dva ,ali ako je prije radio ok ovo je samo rijesenje dok ne skuzis sta mu je...dakle privremeno.
6. Provjeri spoj airbox sa  karbom dali se sta popustilo jel gdje vuce zrak

....

eto uglavnom skini airbox sa karba i polako vrati sve nazad i prekontroliraj ,fino posarafaj (ne ko sivonja ili niti ko pi....)







Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Piaggio diesis - guši se na full gasu
« Odgovori #12 : 06 Veljača, 2009, 20:07:47 »
airbox ne dihtuje ili ima previse zraka ... to se i meni desavalo ... izdihtuj to malo .... :glasses2: :glasses2: :glasses2: