Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!  (Posjeta: 3850 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« : 04 Veljača, 2009, 01:23:24 »
Ovako dečki..sad je pravi problem..naime radim taj projekat i tokom svog tog vremena sam primjetio da mi nešto nije kako treba..a to su bile vilice..tj. tačnije lijevi amortizer ( onaj na kojem mi je zašerafljen Brembo )..i sad..danas ja to polako sve odšarafim i na pod..uzmem desni teleskop u ruke i stisnem - teško ide i brzo se vraća..ulja ni traga...uzmem lijevi i stisnem - on propadne i ostane dole a ulje sve pršće gore...i ja odlučim da to rasklopim...

Na dnu teleskopa ima neka matica koja je bila zavrnuta za neki unutrašnji klip ( šarah ) to sam odvrnuo i probsao da sve izvučem vani iz teleskopa ali neide..na onom kromiranom dijelu što ide gore-dolje na vrhu je bio takođe neki šarafčina kojeg sam lako odvrnuo i sad ispod njega ima mali navoj jer on je kao na navoju ali u tom navoju ima urezan inbus 5...i to sam probao al neide..znači izvučem onaj kromirani dio iz teleskopa negdje do polovice ali kao neka guma neda da ide dalje..imam par slika za danas ako ko može pomoći neka piše...

I naravno zanima me postupak reparacije tj. šta moram sve uradit, očisti ( jer ovo je puno blata tj.ulja prljavog ), koje ulje se sipa i koliko...






Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« Odgovori #1 : 04 Veljača, 2009, 02:41:38 »
probaj samo potegnit mora malo zapet bar je kod mene azpelo kad sam radio to na sr vilicama...cek jel mjenjas sve semeringe i gumice??

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« Odgovori #2 : 04 Veljača, 2009, 02:45:19 »
ne nemoj potegnit sad tek vidim o cemu se radi...taj imbus dolje sto je urezan probaj ga zasarafit unutra ne odvijat vec zasarafi...i onda probaj izvuci teleskop

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« Odgovori #3 : 04 Veljača, 2009, 03:08:03 »
probaj samo potegnit mora malo zapet bar je kod mene azpelo kad sam radio to na sr vilicama...cek jel mjenjas sve semeringe i gumice??

Promijenio bi ja sve ako sutra uspijem da rastavim jedno od drugog i da vidim u čemu je problem..

Možel mi neko objasnit tu reparaciju, šta i kako ?

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« Odgovori #4 : 04 Veljača, 2009, 03:32:58 »
ne nemoj potegnut zaj#bo sam se vec probaj taj imus usarafit unutra

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« Odgovori #5 : 04 Veljača, 2009, 15:52:24 »
ne nemoj potegnut zaj#bo sam se vec probaj taj imus usarafit unutra

OK idem da probam..

A ovo niko nije osim @neer-a radio ???

Daj ljudi help..i kolika je cijena ovih vila za aerox il booster spy jer mislim da su iste.. :dontknow:

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Reparacija ( popravka ) amortizera ( vilica )!!!
« Odgovori #6 : 05 Veljača, 2009, 00:15:35 »
Evo još par novih slika :







Na slici jedan taj inbus okrećem do mile volje na obje strane i ništa ne dobivam..probao sam onu unutrašnju šipku i stegnut ali opet ništa..

Slika 2 pokazuje koliko se može odvojit jedno od drugog a tražim način da to odvojim skroz..

Slika 3 pokazuje isto al me sad interesuje u koji dio sipan ulje i gdje su ti semerinzi što se moraju zamijenit..osjecam da dole na dnu ima neka guma koja je trenutno na toj tankoj šipci koja izviri na dnu i na koju navrnem kasnije maticu..

Ajde neka nek pomogne..

I kolika je cijena ovih amortizera ako neko zna..