Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli - Polini getriba  (Posjeta: 1957 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Minarelli - Polini getriba
« : 18 Rujan, 2008, 02:27:03 »
koja razlika u getribi od aeroxa i neosa mislim da primar ima isto zubi a sekundar drugačiji? kupio bi dužu getribu ili od aeroxa , a volio bi polini stavit samo dal je to moguće postavit jer sam vidio kako je teško skinit samo taj dio sa osovine
« Zadnja izmjena: 04 Veljača, 2009, 18:43:32 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pitanja oko getribe duže...
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2008, 10:30:47 »
Getribe su ti 100% identicne samo ti sekundar ima po 1 zub manje u AC masine. "Onaj" dio moras izbijati i ponovno upresati, malo je teze ali sve se moze. Taj posao ne mozes izbjeci jer to moras raditi za primar i sekundar.
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 10:33:25 SlowRider »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Pitanja oko getribe duže...
« Odgovori #2 : 18 Rujan, 2008, 11:10:34 »
gdje mogu to upresat? i jel fali koji dio od ove na slici getribe?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pitanja oko getribe duže...
« Odgovori #3 : 18 Rujan, 2008, 12:18:13 »
mi smo to upresavali radapcigerima, bilo je malo zajebancije ali ide.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Pitanja oko getribe duže...
« Odgovori #4 : 18 Rujan, 2008, 13:30:16 »
ej a sto je razliku vo primar i secundar dali jedini je za vecu krajni i koji je taj

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minereli - Duza getriba
« Odgovori #5 : 04 Veljača, 2009, 17:40:44 »
evo opet  otvaram, ukro sam program za izračunavanje od dvd aeroxa :laughing6: 13.3% produljenje bi bilo naspram seriskog sekundara 13/42seriski,polini 15/42 dal bi moro mjenjat ovaj seriski veliki zupčanik jer je i ovaj 42 zubca?
http://img367.imageshack.us/img367/1337/p6110008vm2.jpg jel fali ovdje nešto od dijelova ovog sekundara?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Minereli - Duza getriba
« Odgovori #6 : 04 Veljača, 2009, 17:43:42 »
evo opet  otvaram, ukro sam program za izračunavanje od dvd aeroxa :laughing6: 13.3% produljenje bi bilo naspram seriskog sekundara 13/42seriski,polini 15/42 dal bi moro mjenjat ovaj seriski veliki zupčanik jer je i ovaj 42 zubca?
http://img367.imageshack.us/img367/1337/p6110008vm2.jpg jel fali ovdje nešto od dijelova ovog sekundara?


za to si vec dobio prijavu, vidimo se na sud!  :jerk:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pitanja oko getribe duže...
« Odgovori #7 : 04 Veljača, 2009, 18:05:01 »
ej a sto je razliku vo primar i secundar dali jedini je za vecu krajni i koji je taj

Gleda se omjer zubaca i na jednom i na drugome. Možeš i sa primarom i sa sekundarom povećati ili smanjiti prijenosni omjer  :icon_thumright:

Ako imaš na primjer omjer zubaca na primaru 13/52, stavljajući 14/42 primar (npr. BGM) produžio si prijenos za 25 %  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minereli - Duza getriba
« Odgovori #8 : 04 Veljača, 2009, 18:07:25 »
našo sam link od ove getribe nove http://scooter-center.com/catalog/popup_image.php?image=big3537.jpg&alt=Getriebe+%28P%29+sekund%E4r+15+-+42+%3D+1%3A2%2C8+%28MA%2C+MY%2C+CW%29&ddir=design/&style=popup.css&pdir=images%2Fproducts%2F, fale 2 dijela a neznam dal su potrebni nit za čega služe, jer gledam od DR ima samo ovo kao na slici tog šta bi kupio 2 djela
« Zadnja izmjena: 04 Veljača, 2009, 18:10:20 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli - Polini getriba
« Odgovori #9 : 04 Veljača, 2009, 19:10:33 »
evo gledam mali zupčanik kad bi uzeo od aeroxa zajedno upresan s primarnim zupčanikom dobio bi 7.1% produljenje što je super jer dosad svi mjenjali od AC i onaj veliki zupčanik(kompletan sekundar), s kojim produljenje bude 4.9%
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli - Polini getriba
« Odgovori #10 : 07 Veljača, 2009, 01:42:21 »
Evo stavio sam, 4 sata se jebavo s tim, ko prvo mali zupčanik od sekundara na tokarski stroj i šmirgl papir da ugladim da more sjest u malo deklo i da skinem one ogrebotine od brusenja( budala neka nije moglo sjest i brusio malo kao), zatim veliki zuočanik od mojeg seriskog sekundara prvo grijo nema šta nisam radio pod stegu pod čekić i neće i odem na presu snage 12 t i jedva nekako nakon nekoliko pokušaja misli smo da će se savit osovina i ispade al eto nakon sveg sve je lijepo i glatko sjelo i sutra testovi, koliko vidim ide dosta brže  :icon_biggrin:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije