Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitana,Runner?  (Posjeta: 1555 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Par pitana,Runner?
« : 22 Siječanj, 2009, 19:53:54 »
Ovako danas ja kreno sav sretan reko jos malo i gotovo i da sastavim blokove...i hajde reko da psotavim vodenu...i kako sma uzeo set onaj bgm za reparaciju vodene pumpe....gledam osovina vodene uopste nema na sebi onih zlj#bova za osigurace...propeler vodne pumpe uopste nema navoj unutra da bi se mogo zavrnut..ajde uzmem od frenda on imo nov set jedan i uzemem propeler njegov i osovinu novu..i postavim to i reko to je to kraj mukama...postavio ja radilicu(Stage 6HPC) sve lijepo stego sve superi da postavim vario...kad gledam na osovini gdje vario onaj ko navoj nije do kraja nego od semeringa prema goren ema jedno pola cm navoja...dok na staroj je navoj skroz do semeringa.. prije je bilo ide a,zupcanik sto okrece vodenu/uljnu pmpu,podloska ona sto dodje uz multivar malo deblja...i onda ide vario....sad tako nemoze...uzeo ja gledam zupcanik sto ide na osovinu radilice ,koji je doso uz radilicu...kad sa unutrasnje strane uopste nema zube one kao sto je to imao serijski...i jednostavno se okrece uprazno kad ga stavis na osovinu...ja gledam stavim stari ali opet dole m zafrkaje jer nema navoja i isto dodje....stavim ja podlosku onu od multivara prvu...na njega stavim zupcanim novi..djabe nema zubaca samo se okrece..stavim stari sve super pase ..okrece se lijepo remen ravno stoji ne spada sve super...i sta cu tako i ostavim...stavim poslije toga vario i to je to...tanku onu skroz podlosku nisam jer nemam gdje da je stavim..jednostavno nije kao prije ...

moja pitanja su sljedeca ...
1.Dali su u stage 6 zaboravili narezat one zubce do kraja ili su planirali da sad ide obrnuto..prvo podloska varia,pa zubcanik sto okrece vodenu pa vario...(prije je bilo prvo zubcanik pa podloska pa vario)(uz radilicu sam samo dobio maticu koja se zavrce na stranu gdje vario i zubcanik sto okrece vodenu)
2. Zubcanik vodene pumpe sa unutrasnje strane nema zubaca ,greska fabricka ili ja nisam normalan ,evo i slika :
http://img228.imageshack.us/my.php?image=22012009745we4.jpg
3.imal kakve veze sto je promjenjen redoslijed kako ide zubcanik,podlsoka i to....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #1 : 22 Siječanj, 2009, 19:58:36 »
1. i 2.Kaj se zupcnaika na radilici tice to je normalno ....neznam iz kojeg razloga tocno...ali pretpostavljam radi prevelikih okretaja..ak motor previse vrti da to proklize ili ak ulja zacvika..

Uglanvom kad stegnes  variomat i sve onda se zupcanik pritisne i okrece normalno uljnu...

Imao sam isto tu stage6

3. ima veze moras tocnim redosljedom naslagt....
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2009, 20:00:27 Benjamin »
Under construction...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #2 : 22 Siječanj, 2009, 20:10:41 »
remen vodene pumpe se ne smije uvijati
ocito je napravljeno tako da stezanjem matice variomata sve bude pricvrsceno

Sto si tocno sve dobio sa radilicom? samo zupcanik?
Ako je tako, onda je ko i na serijskoj - prvo zupcanik, pa podloska od variomata i onda variomat

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #3 : 22 Siječanj, 2009, 20:13:13 »
remen vodene pumpe se ne smije uvijati
ocito je napravljeno tako da stezanjem matice variomata sve bude pricvrsceno

Sto si tocno sve dobio sa radilicom? samo zupcanik?
Ako je tako, onda je ko i na serijskoj - prvo zupcanik, pa podloska od variomata i onda variomat

Da dobijes zupcanik i podloznu onu debelu ali je ista ko i serijska...

Tak je i kdo mene na DNA bilo imao sam istu radilicu...princip je taj da kad stegnes sve onda okrece zupcanik..provjereno..i ja sam se scimao kad sam vidio...pa je na kraju opet bilo sve ok..i uljna i vodena su radile..
Under construction...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #4 : 22 Siječanj, 2009, 20:33:44 »
uglavnom, remen vodene pumpe ne smije biti uvinut i variomat mora biti u ravnini sa zadnjim polutkama. Ako tako napravi, nema problema

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #5 : 22 Siječanj, 2009, 20:40:30 »
e super ,hvala na odgovorima...sutra cu morat prepravit to :) taman sam pomislio da sam dobio radilicu ili zubcanik sa fabrickom greskom..reko gdje mene bas nadje..kad vidi nije ..moje ne znanje....P.S :Ljudi ako nekom ima Karbonske usisne lamelice za piaggio 0.35 debljine za prodat...hitno mi je ..fali mi jos to i chok koji ce doc za 2 dana od haca i da sastavim motor...

i jos jedno pitanje sto se tice selena na masini....posto mi je jdan selen neznam kako popuco sav...frend mi rece da je on radio nekakv fazon sa lezajima iglicastim...valjda se oni stave i vise nema problema oko selena.....??znal ko sta o tome ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #6 : 22 Siječanj, 2009, 20:45:24 »
To decki mecu na SP inace..na 50 do sada neznam nikog da je metao...a mislim da nema potrebe..nema veze kaj je malo ispucao sastavi i vozi dalje..


Radi ti se o sljedecem..izbiju onaj selen van da ostane prazan nosac motora...i onda kupis lezajeve kaj imaju vanjski promjer kao i nosac motora a unutranji promjer mora biti kao osovina koja prolazi kroz to sve...

ak nema tih dimenzija onda treba razne pikse raditi i kemijat..to sam ja mislio raditi ali sma odustao nema potrebe na 50ccm
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #7 : 22 Siječanj, 2009, 20:57:46 »
znaci nema veze sto je onaj dio koji viri ispuco okolo tj ona guma ....nece biti masina na krivo i to ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #8 : 22 Siječanj, 2009, 21:00:00 »
30 kn ti dodje taj selen jedan u piaggio centru

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #9 : 22 Siječanj, 2009, 21:01:15 »
nece....nebrini...

inace se nosac savine na starijim runnerima pa je zato nakoso..
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Par pitana,Runner?
« Odgovori #10 : 22 Siječanj, 2009, 21:10:29 »
30 kn ti dodje taj selen jedan u piaggio centru
jest samo koga nac da mi ode do piaggio centra i uzme to i posalje ovamo...bil mogo ti slucajno ?? znaci trebaju mi oni samo sto idu na masinu ona 2 ..lijevi i desni...ako mozes ti mi uzet reci...da se dogovirmo na private oko uplate kn :) hehe
Valentino Rossi 46!!!!!