Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: X9 ozračivanje kočnica  (Posjeta: 1043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
X9 ozračivanje kočnica
« : 24 Ožujak, 2019, 18:32:09 »
Pozdrav. Zanima me da li se kočnice na X9 ozračuju isto kao i na svim ostalim motorima? Radio sam to na autima i na nekim skuterima dosta puta. Danas sam išao promijeniti kočiono ulje na svom X9. Prednju kočnicu sam za čas ispumpao i ozračio. Muka je došla kad sam išao to isto napraviti sa zadnjom. Pumpao sam ne zna ni sam koliko i ispuštao ulje a klještima dok nije došlo novo svježe ulje međutim nikao dobiti tvrdu kočnicu. Jako malo otvrdne ali to je skoro ništa. Kakona X9 zadnja kočnica koči i lijeva prednja kliješta i njih sam ozračivao. Nikako dobiti kočnicu. Onda sam uzeo špricu i išao obrnutim smjerom, na niplu na kliještima sam ušpricavao ulje dok je izlazilo gore u posudu. To sam napravio na prednjim i zadnjim kliještma ali opet nema tvrde kočnice. Da li X9 ima neki posebnu metodu ozračivanja budući da on ima nekakav regulator sile kočenja između prednje i zadnje kočnice?

Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
Odg: X9 ozračivanje kočnica
« Odgovori #1 : 27 Ožujak, 2019, 20:16:50 »
Problem je rjesen pa da napisem kako ako netkom bude trebati. Nipla na zadnjim klijestima nije na najvisoj tocki klijesta. Kad sam skinuo klijesta i malo ih podigao prvim ispustanjem ulja sam dobio kocnicu.