Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava  (Posjeta: 2490 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« : 30 Svibanj, 2016, 12:26:36 »
Cijenjeni forumasi aj pomozite malo molin vas

Scooter - gilera runner SP 50 2008 godina presla 9 800 km na njoj dizna 64, skinute blokade (bar mislim jer ih nisan ja skida)
auspuh yasuni r variomat i rolice neman pojma nemogu odvrnit vijak pa nemogu vidit.

Scooter san kupio prije 1500 km bio je cista serijala tako da mislim da je sve serijski na njemu je bio limic i dizna 53 rastiman do bola.

e sada ja san kupio diznu 64 stavio diznu skinio limic a serijskim auspuhom scoot je isa cc 70 max na 7K okretaja sto mu je ujedno i max jedino na startu zavrti do 8K.

kako mu svakako moran napravit servis kupio san polini HI speed kit sa rolicama 5.0 i 6.3 g i dvi opruge 20 i 23 kg plave i remen je unutra, te yasuni r auspuh.

POLINI KIT  jos nije stavljen - neman alata a nemogu odvrnit saraf

Stavio san Yasuni r i skinio mu one dvi blokade na ulazu i u topu

PROBLEEEEM

kad je scooter hladan zavrti i pocupa ludacki do 9400 okretaja i onda kao presalta u drugu brzinu i okretaji padnu na 7 k i tako stoje i ti se vozis 50 km h malo vise malo manje

kad usporis na 20 kmh i opet das gas opet pocupa do 9400 i kao da se ugusi ili neznam ni ja samo padnu na 7

kad se malo ugrije dvi crte situacija se mjenja kad se zaustavis i krenes on pocupa do 9400 presalta drugu pada na 7 i to je to ti usporis na 15-20km h das gas on polako ubrzava do 7k i to je to.

znaci samo kad stanes iz ler gasa pucupa do 9400 tako jako iman osjecaj da oce da me izvrne na zadnji.

na nogarama vrti do 9400 bez problema, i sta san jos primjetio kad mu pustis gas i sada okretaj  padaju i ima zvuk muuuuu kao da ce se ugasit i onda prebaci u ler i radi ok. Nema razvrtavanja samo sa starta ga razvrti i kad uvati 9400 tocno ga ugusi i onda radi na 7 i zvuk mu je muuuumuuu

sta da napravin do cega je to koji mu je vrag ???

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #1 : 30 Svibanj, 2016, 12:54:52 »
Jesi proba obe centralne?? Ja san ima slican slucaj
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #2 : 30 Svibanj, 2016, 12:56:58 »
Prvo kaj moras napravit je otvorit prijenos i vidjet kaj je unutra uopce. Drugo nemozes stavit samo auspuh a da ne namjestas prijenos. Trece limic ti i nije neka blokada dok imas serijski cilindar neces osjetit veliku razliku, a kad si vec skidao limic i mjenjao dizne pogledaj po svjecici smjesu i kreni otvarat prijenos obavezno. Barem probaj napravit setup prijenosa opceniti i ustelat ferg pa onda ides vise u detalje i u osobne zelje prijenosa.
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #3 : 30 Svibanj, 2016, 12:58:56 »
Cijenjeni forumasi aj pomozite malo molin vas

Scooter - gilera runner SP 50 2008 godina presla 9 800 km na njoj dizna 64, skinute blokade (bar mislim jer ih nisan ja skida)
auspuh yasuni r variomat i rolice neman pojma nemogu odvrnit vijak pa nemogu vidit.

Scooter san kupio prije 1500 km bio je cista serijala tako da mislim da je sve serijski na njemu je bio limic i dizna 53 rastiman do bola.

e sada ja san kupio diznu 64 stavio diznu skinio limic a serijskim auspuhom scoot je isa cc 70 max na 7K okretaja sto mu je ujedno i max jedino na startu zavrti do 8K.

kako mu svakako moran napravit servis kupio san polini HI speed kit sa rolicama 5.0 i 6.3 g i dvi opruge 20 i 23 kg plave i remen je unutra, te yasuni r auspuh.

POLINI KIT  jos nije stavljen - neman alata a nemogu odvrnit saraf

Stavio san Yasuni r i skinio mu one dvi blokade na ulazu i u topu

PROBLEEEEM

kad je scooter hladan zavrti i pocupa ludacki do 9400 okretaja i onda kao presalta u drugu brzinu i okretaji padnu na 7 k i tako stoje i ti se vozis 50 km h malo vise malo manje

kad usporis na 20 kmh i opet das gas opet pocupa do 9400 i kao da se ugusi ili neznam ni ja samo padnu na 7

kad se malo ugrije dvi crte situacija se mjenja kad se zaustavis i krenes on pocupa do 9400 presalta drugu pada na 7 i to je to ti usporis na 15-20km h das gas on polako ubrzava do 7k i to je to.

znaci samo kad stanes iz ler gasa pucupa do 9400 tako jako iman osjecaj da oce da me izvrne na zadnji.

na nogarama vrti do 9400 bez problema, i sta san jos primjetio kad mu pustis gas i sada okretaj  padaju i ima zvuk muuuuu kao da ce se ugasit i onda prebaci u ler i radi ok. Nema razvrtavanja samo sa starta ga razvrti i kad uvati 9400 tocno ga ugusi i onda radi na 7 i zvuk mu je muuuumuuu

sta da napravin do cega je to koji mu je vrag ???

Odi do nekoga da ti pomogne ako nemozes sam napraviti. Stavio si auspuh bez da si mjenjao variomat i rolice i sve ostalo. Uzeo su centralne opruge koje nisu provjerene za bzvz. Bačeni novci. A imaš standardni setup skutera koji već vrapci na grani znaju. Nisi kupio polini hispeed kit nego variomat. Ljubičasta malossi centralna, bijeli malossi federi kvačila i oko 5.5 g rolice u malossi multivaru idu. Ovako kako ti imaš sve nešto drugačije ti ljudi teze mogu pomoći kad većina ljudi poslusa i kupi provjerenu kombinaciju

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #4 : 30 Svibanj, 2016, 13:07:24 »
I da ako hoces bolje performanse onda si kupio krivi variomat, polini nije bas na ti sa piaggio masinama (za 50 ccm govorim). Malossi multivar radi bolje a i vecina ljudi ga koristi pa ce ti ljudi lakse znat rec kako ga ustelat. I sto se tice auspuha, ako si kupio novi onda imas blokadu na njemu isto. Mislim da yasuni ima blokadu na spoju sa cilindrom i na spoju sa topom pa si i to provjeri. Cak i ako je polovni ekipa nezna da ima blokadu na spoju sa topom pa zna ostavit.
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #5 : 30 Svibanj, 2016, 13:30:30 »
I da ako hoces bolje performanse onda si kupio krivi variomat, polini nije bas na ti sa piaggio masinama (za 50 ccm govorim). Malossi multivar radi bolje a i vecina ljudi ga koristi pa ce ti ljudi lakse znat rec kako ga ustelat. I sto se tice auspuha, ako si kupio novi onda imas blokadu na njemu isto. Mislim da yasuni ima blokadu na spoju sa cilindrom i na spoju sa topom pa si i to provjeri. Cak i ako je polovni ekipa nezna da ima blokadu na spoju sa topom pa zna ostavit.

E jbg sada ja iman sta iman kupio san polini vario zato sta je sve u njuemu i remen i dvi vrste rolica a cita san isto na forumu da ljudi to i preporuciju milion puta san procita "kupi polini imas sve unutra" tako da saj i ja to uradio.

nema veze mene zanima to sto skuter ne razvrtava jel to do prijenosa ili do motora???

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #6 : 30 Svibanj, 2016, 13:31:51 »
Jesi proba obe centralne?? Ja san ima slican slucaj

nisan proba ni jednu nemogu odvrnit maticu bez kompresora

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #7 : 30 Svibanj, 2016, 13:34:36 »
I da ako hoces bolje performanse onda si kupio krivi variomat, polini nije bas na ti sa piaggio masinama (za 50 ccm govorim). Malossi multivar radi bolje a i vecina ljudi ga koristi pa ce ti ljudi lakse znat rec kako ga ustelat. I sto se tice auspuha, ako si kupio novi onda imas blokadu na njemu isto. Mislim da yasuni ima blokadu na spoju sa cilindrom i na spoju sa topom pa si i to provjeri. Cak i ako je polovni ekipa nezna da ima blokadu na spoju sa topom pa zna ostavit.

uzeo san novi skinio san blokade obe znan neki ostavljaju u topu da se manje dere al onda relativno brzo strada vuna unutra

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #8 : 30 Svibanj, 2016, 13:42:22 »
Nebi ti trebao bit ista glasniji zbog te blokade i nece ti vuna otic, osobito na yasiniju oni su poznati po kvaliteti i na njima nemas nikakvih problema sa vunom. I jos su jedni od tisih auspuha.
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #9 : 30 Svibanj, 2016, 14:18:02 »
Na žalost zajeb,slušaš krive ljude,polini vario još ajde,al sa polini remenom nećeš nikad naštelat 50ku da radi dobro jer su dimenzije tog remena drugačije od serijskog

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #10 : 31 Svibanj, 2016, 00:52:20 »
Nebi ti trebao bit ista glasniji zbog te blokade i nece ti vuna otic, osobito na yasiniju oni su poznati po kvaliteti i na njima nemas nikakvih problema sa vunom. I jos su jedni od tisih auspuha.

Pisaj ga sada sta je skinuto skinuto je nema nazad :-)

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #11 : 31 Svibanj, 2016, 01:04:50 »
Na žalost zajeb,slušaš krive ljude,polini vario još ajde,al sa polini remenom nećeš nikad naštelat 50ku da radi dobro jer su dimenzije tog remena drugačije od serijskog

Vidit cemo kad se uvatin prijenosa ovih dana samo da naden slobodan dan, a kamo srece da bude problem samo remen kupit cu drugi nije problem kostat ce me dodatnih 300 kruna  a to mi je ovde 3 pive :-) al dobro sve u svemu nije to nista puno cijene za djelove ovde su mrvicu vece neg kod nas tako da nije skupo ja san sada platio polini variomat set yasuni r nekoliko dizni red sponge sve skupa 3000 kruna to je cca 2700-2800 kuna al problem je nac djelove koji ti trebaju. Imaju dosta polinija i nesto sitno malosija i sve su setovi tako da nemogu uzet samo pojedinacne djelove i sam sklapat. To me zeza.

Offline Luciffer001

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
Odg: Gilera runner SP 50 - ne razvrtava
« Odgovori #12 : 08 Lipanj, 2016, 19:24:03 »
Eto sve je napravljeno prijenos je bio problem stavljen polinijev variomat sa 5.0 rolicama i centralna polinijeva od 23 kg vrti na 9400 do 10000 oko 85 km/h nema rupa u ubrzanju  savrseno podeseno.

Na skuteru
Yasuni r bez blokada
Dizna 66
Polini high speed variomat
Centralna polini 23 kg
Serijsko kvacilo remen i filter zraka

Hvala na svemu