Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter nema pun gas  (Posjeta: 1496 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Caba78

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: orion apolon
Skuter nema pun gas
« : 16 Ožujak, 2016, 12:19:29 »
Imam 4t skuter sprint max. Uzet je u delovima,pa sam ga sklopio. Kad sam ga upalio, ima neravnomeran ler i pucketa na uspuh i naravno nema pun gas. Onda sam sam uzeo jos jedan skuter zbog delova. Na tom drugom skuteru je bio ispravan posto sam ga upalio, ali je falio  klip,pa kupio drugi klip. Sa tog skutera sam prebacio komplet instalaciju,paljenje i karburator. Bregastu sam uzubio, ventile ponovo uslajfovao i podesio na 0.10 usis i 015 izduv. Dizna je 79 a iglica sam podesio na drugi zarez od dole. U pocetku je ler je imao a nije pun gas. Posle je opet po starom. Neznam vise sta da uradim.
« Zadnja izmjena: 16 Ožujak, 2016, 12:22:59 Caba78 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Skuter nema pun gas
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2016, 21:59:41 »
nastelaj si usis i ispuh na 0.05 pa onda pocni stelat fergazer
ako nikako na zelenu granu nabavi drugu bregastu jer ako si ovu masakrirao bez proracuna onda nece biti dobrog rezultata

Offline Caba78

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: orion apolon
Odg: Skuter nema pun gas
« Odgovori #2 : 17 Ožujak, 2016, 09:54:31 »
Bregastu sam isto prebacio od drugog motora. Isto se ponasao. Neravnomeran ler i nema pun gas. Probacu da stavim drugo paljenje od jednog drugog skutera,koji ima drugacije elektronsko paljenje. Njemu netreba akumulator,posto je to od prvih skutera koji su imali. Taj skuter je 2t i on je u potpunosti ispravan.

Offline Caba78

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: orion apolon
Odg: Skuter nema pun gas
« Odgovori #3 : 20 Ožujak, 2016, 17:21:23 »
Oba ventila nastelovao na 0.5 i upalio je. Imao je dobar ler,dok se nije ugrejao. Posle sam drzao pun gas jedno vreme,i odjednom je dobio na obrtajima. Nije imao bas pun gas,ali je reagovao. Onda kad se ugrejao imao je neravnomeran ler i ostalo. Dali je do karburatora ili vuce fals vazduh?

Offline Caba78

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: orion apolon
Odg: Skuter nema pun gas
« Odgovori #4 : 01 Travanj, 2016, 22:00:17 »
Evo nasao malo vremena da pisem.Cackao sam malo motor i sad malo bolje radi.Sa ngk svecicom cr9 na pola gasa se gusi i na pun gas, ali je sagorevanje crno.Posle kupim novu svecicu klg, toplotne vredosti 7.Kad dam gas do pola onda se gusi i kad pustim i dodam polako dobije pun gas.Kad sam izvadio svecicu, sagorevanje je belo.Ali sa klg svecicom nema snage da krene kad sednem na njega,samo se ugasi.Probao sam sa obe svecice da podesim iglu da bolje radi ali nista.Samo da napomenem da je pilot dizna 34, a glavna 78.Dali ima razlike rupe gde se uvrce glavna dizna,posto vidim da ima sa jedne strane tri rupe a sa druge 4.Ja jos ima dve takve ali sa manje rupa.Neke su sire a neke uze.