Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novi djelovi: "Razrada"  (Posjeta: 6511 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #20 : 15 Studeni, 2008, 11:44:27 »
2t dottore -> jel ti uopce znas sta je honovanje ???

nekako bi reko da nemas pojma!

ja bi nekako reko da se ti nemoj previse pravit pametan.

Znam ja predobro sta je honanje i ti jos nisi bio ni zamisljen kad sam ja gledo kak se hona cilindar.Zato suti i ne provociraj i primi se radje tih svojih sminkerskih krpica i ostavi se mehanike.
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2008, 11:47:20 2TDottore »

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #21 : 15 Studeni, 2008, 13:48:14 »
ma pusti ga da odradi na leru jedno dva sata i jedno 100km lagane voznje nakon toga samo gas

ma da, jedno 7 tjedana ostavi u leru... ostavi ga 2 sata u leru... a nakon 1h dodjes ono se skut zapalio a ne samo pregrijao... pa et ak ces ga takvog drzat jos 1 sat da radi, slobodno... tak ce se najbolje razradit, cak ce i klip urezat sebi put, ne samo karike... sad3:

normalno da se pregrio kad imas kramu razmisli malo zasto to kazem da treba radit na leru

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #22 : 15 Studeni, 2008, 13:57:13 »
al sta ce njega hladit ako se nevozi? Mozes ti stat ispred kilera i puhat 2 sata  :laughing6: ajd da je AC al LC... Svejedno nema potrebe, kad se sastavi nek upali, odradi 15min u tih 15min odzraci sistem vodenog, ugasi ga da se ohladi i opet upali i lagano se provoza... to se radi tek kad se sastavi

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #23 : 15 Studeni, 2008, 21:06:53 »
Ja kad sam stavio Malossi radilicu unutra nisam niš čekal... Napravil 40-50 kilometra bez fol gasa i piči dalje... Drugo je kaj si ti mijenjal karike... Razrada traje isto kao i kod nove mašine... Znači minimalno 250 kilometara sa najviše pola gasa s tim da je prvih 50 km sa 1/4 gasa... Kolko kvalitetno razradiš motor tolko je manja šansa da se zgubi kompresija i između ostalog, motor duže traje  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #24 : 15 Studeni, 2008, 21:11:55 »
zato sam ja razradjivo preko 500...i pun mi je k**ra*  :toothy9:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #25 : 15 Studeni, 2008, 21:36:33 »
zato sam ja razradjivo preko 500...i pun mi je k**ra*  :toothy9:

300-350 uvrh glave  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #26 : 15 Studeni, 2008, 21:41:03 »
zato sam ja razradjivo preko 500...i pun mi je k**ra*  :toothy9:

300-350 uvrh glave  :icon_thumright:


svakako....za drugi put znam :icon_thumright:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #27 : 15 Studeni, 2008, 21:53:12 »
Postoji jedna "ekspresna" razrada al to mi se nikad nije dalo... Kod takve razrade puno prije sjednu karike i razrada traje 150-200km a to je da se motor vozi na način da se konstantno daje/pušta gas.

Znači prvo paljenje i radi par minuta na leru pa se ugasi... Nakon minutu-dvije čekanja upali se motor i vozi se sa dodavanjem pola gasa i puštanje gasa naizmjence i tako se puno prije razradi motor... Kad je 150km prijeđeno može se postepeno povečavat snaga, odnosno može se više gasa pritisnuti kod istog postupka dodavanja/puštanja gasa  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #28 : 15 Studeni, 2008, 22:00:32 »
Postoji jedna "ekspresna" razrada al to mi se nikad nije dalo... Kod takve razrade puno prije sjednu karike i razrada traje 150-200km a to je da se motor vozi na način da se konstantno daje/pušta gas.

Znači prvo paljenje i radi par minuta na leru pa se ugasi... Nakon minutu-dvije čekanja upali se motor i vozi se sa dodavanjem pola gasa i puštanje gasa naizmjence i tako se puno prije razradi motor... Kad je 150km prijeđeno može se postepeno povečavat snaga, odnosno može se više gasa pritisnuti kod istog postupka dodavanja/puštanja gasa  :icon_thumright:

a kome se da tako skakat po cesti :toothy12:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #29 : 16 Studeni, 2008, 13:20:06 »
ma pusti ga da odradi na leru jedno dva sata i jedno 100km lagane voznje nakon toga samo gas

ma da, jedno 7 tjedana ostavi u leru... ostavi ga 2 sata u leru... a nakon 1h dodjes ono se skut zapalio a ne samo pregrijao... pa et ak ces ga takvog drzat jos 1 sat da radi, slobodno... tak ce se najbolje razradit, cak ce i klip urezat sebi put, ne samo karike... sad3:

normalno da se pregrio kad imas kramu razmisli malo zasto to kazem da treba radit na leru

hahaha, imam kramu! slusaj primatu, nauci u skutere kao sto znas u haljinice i znat ces o cem pricam...! daj bože da ti i gorivo znas nasut...! LC kad radi u mjestu nema sta puhat u hladnjak da hladi u vodu!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #30 : 16 Studeni, 2008, 13:51:06 »
pitbullov aerox je radio u leru nekih pola sata i pučeo je kuhat hehe a ja i on otišli negdje po nešta srećom mater je ugasila skuter na vrijeme. inače ako je gus prve km će puno više grijat tako da na leru ac možeš ostavit dugo da radi a lc ne duže od 15 min po mojem zaključku i razrada nekih 50km vrlo lagano do 50km/h bez naglog dodavanja gasa a onda počet malo zavraćat gas al niakko terat u krajnju, na 100km je već razrađen hehe
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #31 : 22 Studeni, 2008, 11:50:55 »
sto ga prije krenes derat bit ce kratkotrajniji, ja sam imo 2 kita i oba sam razradivo po 450-500 km i nikad mi nista nije riknulo... a da ga nisam zagrijavo prije svake voznje i da nisam vozio ispod 50 neznam dal bi bilo tako

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #32 : 22 Studeni, 2008, 15:14:05 »
moja razrada... upalim radi 5 min ugasim... upalim opet ostavim da radi oko pol sata +-10 min. ugasim da se ohladi jos jednom po pol sata.. i onda kad se ohladi upalim ugrijem i lagana voznja od 10-15 km do pol gasa al to je tesk na skuteru kad ubrzava stalno na max rpm pa ubacim teske rolice i deri...  nakon tih 10-15 km krecem sa spucavanjem gasa pa pustim i takdo nekih 80-100 km i gotovo... svi skuteri, motori rade jako dobro.
🙈

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #33 : 22 Studeni, 2008, 18:56:37 »
sto ga prije krenes derat bit ce kratkotrajniji, ja sam imo 2 kita i oba sam razradivo po 450-500 km i nikad mi nista nije riknulo... a da ga nisam zagrijavo prije svake voznje i da nisam vozio ispod 50 neznam dal bi bilo tako
Dobro je tko more ja osobno znam i sa 50 km pun gas do 80 da vidim kako ubrzava i tak neam živaca vozit 500km 40-50 da ne zavraćem gas hehe
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #34 : 22 Studeni, 2008, 23:27:52 »
na skutru brzina krajanja nije ni toliko bitna koliko rpm. npr. frend na runneru ima na 70kmh 6.5k rpm dok  na 50 ima isto tolko.... sad neznam kaj je bolje...
🙈

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi djelovi: "Razrada"
« Odgovori #35 : 23 Studeni, 2008, 03:11:39 »
na skutru brzina krajanja nije ni toliko bitna koliko rpm. npr. frend na runneru ima na 70kmh 6.5k rpm dok  na 50 ima isto tolko.... sad neznam kaj je bolje...

Naravno da nije.
Pa kako skuter moze znati koliko brzo ides?
Ali mashina itekako zna koliko se vrti....