Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problemi, nudim nagradu za rješenje  (Posjeta: 4109 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #40 : 20 Kolovoz, 2008, 16:01:18 »
Pa donekle mi je bilo jasno čim je rečeno zatvoreni dio na desno, iako nisam ja neki logički čovjek, ali samo sam htio provjerit da nebi bio zajeb.
Hvala puno na pomoći, jel se role i remenko trebaju štedit malo u početku il smijem odma gazit do kraja?
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2008, 16:03:21 vktr »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #41 : 20 Kolovoz, 2008, 16:02:59 »
a koji zajeb može bit ak nisu tako okrenute :icon_scratch:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #42 : 20 Kolovoz, 2008, 16:04:40 »
jel to pitanje ili???
Meni se čini dea sam ja  ove koje su sad stare nutra krivo okrenuo, nije niš krepalo vozim se već 60km jedino sam u početku osjetio da malo slabije vuče???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #43 : 20 Kolovoz, 2008, 17:08:06 »
Rolice ne traze nikakvu razradu. Remenu nekad treba da sjedne 50-100 km.
Pazi samo da kod promjene remena njegove bocne stranice i povrsine u skuteru koje one dodiruju ne diras masnim rukama jer ih ne smijes zamastiti.
Jednom zamascen remen se baca u smece i nikakvo ciscenje ga nece vratit u prvobitno stanje.
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2008, 17:10:45 3alfa3 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #44 : 20 Kolovoz, 2008, 17:11:07 »
znači bolje da ga ne gazim neko rijeme, ok bumo vidil, napravim ja 100km sam tak :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #45 : 20 Kolovoz, 2008, 18:14:45 »
znači bolje da ga ne gazim neko rijeme, ok bumo vidil, napravim ja 100km sam tak :toothy12:

Nije da ga treba cuvati, nego neces imati optimalne performanse dok ne sjedne

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #46 : 20 Kolovoz, 2008, 18:22:12 »
upravo, mozda ce ti sad delovati da ide losije dok remen ne sedne za 100tinjak km-ova...

a sto se tice ovih rolnica kako ih okrenuti u variomatu...pa valjda je logicno da napravis ravnotezu sa rolnicam, ja ih tako stavljam da taj zatvoreniji deo rolnice naslanja na veci zid u variomatu tj spoljni deo te skupine od 2 rolnice...to je valjda neka logika

a ovako ako idu sve na desno, nema neke ravnoteze....

mada mislim da to i nije toliko bitno, kako hocete....
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #47 : 20 Kolovoz, 2008, 21:13:32 »
Ovo je ostalo od onog prije kaj sam pošarao, sa starim rolicama

Vario jel sve ok?

Tu mi je spigan ovaj k**ra* šta ze zašarafi sa 3 šarafa šta drži rolice nutra, kako se to uspjelo spigat ne znam, zanima me jel to utječe na performanse i može li se nabaviti to posebno

Rolice stare i nove


Nagazio sam ga do kraja, i nadam se da je istina ovo da remen još nije sjeo jer sam brži u krajnjoj za 2-3km a ubrzanje je isto ako ne i lošije.
Role sam udesno okrenuo
Znači na istoj cesti na kojoj sam negdje 94-95 stisnuo sad sam negdje 97-98 a možda je vjetar u pitanju ili tlak u zraku  :dontknow: Vjetra nema kolko vidim

Jel moguće nekako naštimat da se vario više diže da remen ide do kraja
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2008, 21:17:42 vktr »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #48 : 20 Kolovoz, 2008, 21:16:33 »
Da remen ide malo vise, a trebao bi, onda bi sigurno imao "stotku".

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #49 : 20 Kolovoz, 2008, 22:29:52 »
strpi se da remen sjedne kak treba. ak nece nakon 100-200 km.... onda se vec mozes zapitat zasto.
🙈

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #50 : 20 Kolovoz, 2008, 23:54:00 »
Nije mi jasno šta tu ima sjedat al ok, danas sam s njim napravio 15km, sutra ću još nekih 50-100 btw utočit ću omv super 100 nema veze da i nema razlike, razlika u jednom točenju mi je 4 kn, a bar ako ništa nema sumpora, ma boli me k, ljepo zvuči omvsuper 100 točim to, ako onda ne bude stotka onda ne znam kad bude :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #51 : 21 Kolovoz, 2008, 02:46:36 »
a bar ako ništa nema sumpora

Samo za informaciju...
Taman da ima i 100 puta (10.000% !!!) vise sumpora, tvojoj karb mashini to nebi znacilo apsolutno nista. Vozio bi ko i sad sa "kvalitetnim" benzinom.


Sto se tice oznake flomastera na variu...
Da se remen popne do kraja, imao bi 10-20 km/h vise.
2 su moguca razloga zasto to nije tako:

1: prijenos je krivo postelan (prelagane ili preteske rolice, pretvrd centralni feder....)
2: motor je pohaban i vise ne razvija snagu koju je imao kao nov i ispravan pa ne uspijeva prijenos dovest u max. omjer. Dobar test bi bio voznja laganom nizbrdicom full gasom gdje bi u tom slucaju crta flomastera morala nestati jer se motor nebi morao puno muciti za dovest prijenos u max. omjer.
Ukoliko bi i dalje ostala tolika crta flomasera, onda se ocito radi o samom dizajnu variomata gdje je to normalna pojava (iako, jako bi bilo cudno da je tako)
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2008, 02:48:43 3alfa3 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #52 : 21 Kolovoz, 2008, 11:16:58 »
a bar ako ništa nema sumpora

Samo za informaciju...
Taman da ima i 100 puta (10.000% !!!) vise sumpora, tvojoj karb mashini to nebi znacilo apsolutno nista. Vozio bi ko i sad sa "kvalitetnim" benzinom.


Sto se tice oznake flomastera na variu...
Da se remen popne do kraja, imao bi 10-20 km/h vise.
2 su moguca razloga zasto to nije tako:

1: prijenos je krivo postelan (prelagane ili preteske rolice, pretvrd centralni feder....)
2: motor je pohaban i vise ne razvija snagu koju je imao kao nov i ispravan pa ne uspijeva prijenos dovest u max. omjer. Dobar test bi bio voznja laganom nizbrdicom full gasom gdje bi u tom slucaju crta flomastera morala nestati jer se motor nebi morao puno muciti za dovest prijenos u max. omjer.
Ukoliko bi i dalje ostala tolika crta flomasera, onda se ocito radi o samom dizajnu variomata gdje je to normalna pojava (iako, jako bi bilo cudno da je tako)

Ok nema veze ja ću to točit pa makar bio placebo, osjećat ću da idem brže i da mogu više preć :toothy12:

Čovjek u servisu kad je provozao posllušao reko je da je mašina ok da mu dobro zvuči iako ne znam baš da sam tak može odma znat, a više se bojim otvarat deklo jer su mi se uništila 2 navoja

Za jedno mjesec, dva ću uzet malosijev taj multivar ili kak već, kaj misliš o tome jel bi trebalo pomoć, kaj se inače dobiva s tim jel se dobiju neki ffederi.
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2008, 11:25:43 vktr »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #53 : 21 Kolovoz, 2008, 11:27:54 »
a bar ako ništa nema sumpora

Samo za informaciju...
Taman da ima i 100 puta (10.000% !!!) vise sumpora, tvojoj karb mashini to nebi znacilo apsolutno nista. Vozio bi ko i sad sa "kvalitetnim" benzinom.


Sto se tice oznake flomastera na variu...
Da se remen popne do kraja, imao bi 10-20 km/h vise.
2 su moguca razloga zasto to nije tako:

1: prijenos je krivo postelan (prelagane ili preteske rolice, pretvrd centralni feder....)
2: motor je pohaban i vise ne razvija snagu koju je imao kao nov i ispravan pa ne uspijeva prijenos dovest u max. omjer. Dobar test bi bio voznja laganom nizbrdicom full gasom gdje bi u tom slucaju crta flomastera morala nestati jer se motor nebi morao puno muciti za dovest prijenos u max. omjer.
Ukoliko bi i dalje ostala tolika crta flomasera, onda se ocito radi o samom dizajnu variomata gdje je to normalna pojava (iako, jako bi bilo cudno da je tako)

Ok nema veze ja ću to točit pa makar bio placebo, osjećat ću da idem brže i da mogu više preć :toothy12:

Čovjek u servisu kad je provozao posllušao reko je da je mašina ok da mu dobro zvuči iako ne znam baš da sam tak može odma znat, a više se bojim otvarat deklo jer su mi se uništila 2 navoja

Za jedno mjesec, dva ću uzet malosijev taj multivar ili kak već, kaj misliš o tome jel bi trebalo pomoć, kaj se inače dobiva s tim jel se dobiju neki ffederi.
daj,ajde mme yvrcni na mob, imas u podforumu susreti pa da se vidimo :hello: :hello:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problemi, nudim nagradu za rješenje
« Odgovori #54 : 21 Kolovoz, 2008, 12:48:59 »
Taman da ima i 100 puta (10.000% !!!) vise sumpora, tvojoj karb mashini to nebi znacilo apsolutno nista. Vozio bi ko i sad sa "kvalitetnim" benzinom.

Ok nema veze ja ću to točit pa makar bio placebo, osjećat ću da idem brže i da mogu više preć :toothy12:

I to je OK. Ionako sve to radimo zbog sebe, a ne motora, kaj ne?  ;D



...više se bojim otvarat deklo jer su mi se uništila 2 navoja...

Navoji u bloku od serafljenja dekla? Pa oni se lagano serafe - 1.2kgm
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2008, 12:50:37 3alfa3 »