Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)  (Posjeta: 1110 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko.matakovic.102

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: NRG Power 2008.
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
 :help: :help: :help: :help:

Znaci ovako... Pfff... Ovo ce bit biblija... :/

Krenilo je ovako, vozim se ja, ide nrg ko avion, priblizavam se malo zescem zavoju pustam gas, (ne kocim), nrg krepa... Stanem, upali na zub preko alnasera, drugaciji zvuk, imam kacigu, ne cujem dobro, a na cesti sam, idem negdje vidit sta je. Dam gas, on nejde, nakon par sekundi pocne povlacit i nakon jos par sec, vuce normalno. Dodem kod frenda skinem kacigu i dolazi zvuk iz dekla kao da su lezaji, metal od metal. Ok, kupio rolice, klizace, promjenio, i dalje isti zvuk. ( Kvacilo nisam dirao ni gledao, tj netko tko zna posto sam ja stativa. Al brzo ucim :D ) Nakon toga prosao sam min 300km, normalno vozi, ali taj zvuk i dalje iritira.

Znaci to je bila prva Pi_DarIja... :S

E sad ova od neki dan: Znaci par dana nisam palio skuter i palim ga neki dan kada pocinjem radit prvi dan na novom poslu, drugu smjenu, znaci alnaser, na zub i ode ja tenkirat na inu, tenkirao, opet isto pali na zub, ode ja u trgovinu, vracam se iz trgovine, kontakt i ni a, ni b, 0 bodova. Smrz'o se! I onda se sjetim kurbla!  :headbang: Upali na zub... Super!  :toothy10: Vozim se ja nekih 8-10 km do posla i tek tamo skuzim da mi zmigavci, kao ni kontrolna lampica od istih NE RADI! Pa poslje skuzim da mi tabla ne pokazuje gorivo i da blinka! Pa se upalila i lampica od ulja kao upozorenje. Jos nesto bitno, nakon sto se vozim nekih par km, zmigavci prorade i cak uspijem jednom ili 2 puta upalit na alnaser.

Znaci detaljno objasnjeno, sada rezime: NA SKUTERU JE SVE SERIJALA OSIM ROLICA (lakse su), SVIJECICA JE NOVA NGK BR9ES, PUZ JE DIGITALNI I NIJE RADIO NI KADA SAM KUPIO NIT ME TO PATI PREVISE. Silom prilika, frend mi je prebriko zmigavce i alnaser na stop svjetlo, znaci kad stisnem kocnicu radi i alnaser i zmigavci. Probao sam spojit i drugi akumulator i ponasa se drugacije, ne gori lampica od ulja i jedno vrijeme tabla pokazuje normalno, al nakon par sekundi zblesira. No to je mozda zato sto je prebrikano.

Opet, ja sam stativa za to, ali meni to nekako vuce na akumulator. DAKLE, OD SRCA MOLIM SVE DOBRE LJUDE, DOBRE VOLJE, DOBROG ZNANJA I ISKUSTVA DA MI POMOGNU ODGONETNUT U CEMU JE PROBLEM?!  :dontknow: :dontknow: :help: :help: :help: :help:

Ispricavam se sto sam tako razvezao, ali mislim da je tako lakse shvatit u cemu je problem Vama koji se kuzite. Ako sam propustio nesto napisat, recite?!

Hvala unaprijed svima koji pokusaju pomoci!

Zivili i lijep pozdrav!

Offline marko.matakovic.102

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: NRG Power 2008.
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #1 : 05 Travanj, 2014, 03:43:45 »
Eh da, zaboravih reci da sam 2 sata trazio slicne teme i nista korisno nisam pronasao...  :(

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #2 : 05 Travanj, 2014, 07:45:10 »
probaj se vozit bez akumulatora..

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16959
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #3 : 05 Travanj, 2014, 09:01:09 »
pa vikend je i vrjeme je da nrg izgubi plastike i da ga pehas po zicama
vidi kaj nije spojeno ko na diagramu i popravi
ispitaj sve zice, osigurace, regler releje bla bla bla i rjesit ces problem

evo ti shema

Offline marko.matakovic.102

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: NRG Power 2008.
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #4 : 05 Travanj, 2014, 11:57:59 »
Uf... Spomenio sam da sam stativa za mehaniku, a za struju pogotovo... :D Ali ok, snasao bi se. Vikend je da, ali ja idem radi DRUGU SMJENU! pas mater i cuckima... :/

Ali neka, shema pomaze jako puno! Hvala!

Vozit se bez akumulatora? hahah bas tolika stativa nisam... ;-)

Offline marko.matakovic.102

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: NRG Power 2008.
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #5 : 05 Travanj, 2014, 15:09:26 »
Dajte ekipa pomagajte! Svaka pomoc, savjet iskustvo je dobrodoslo. Nije valjda da sam jedini sa nrg-em koji ima takav problem?!  ???

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #6 : 05 Travanj, 2014, 20:14:26 »
Ja mislim da ti je prvo vrisnuo akumlator. Tako i meni stavio nov star mjesec dana. Sve bilo extra došao na kavu za pola sata gotov. Od vibracija i loše kvaltiete akumatora napravio se u nejmu kratki spoj i sma oje bio za smeća.
Sad ovo ostalo šta je taj akumaltor mogao povući za sobom problema i šta ti je prijatelj po žicama dirao to neznam.
Shemu pred sebe i pomalo prati žice. Druge ti nema

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2014, 07:16:47 »
nisam rekao da se voziš bez akumulatora, tikvino, nego da probaš vozit bez akumulatora da vidiš dal će simptomi biti isti :omfg:

Offline marko.matakovic.102

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: NRG Power 2008.
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #8 : 07 Travanj, 2014, 19:32:30 »
Znaci ovako: skuzio sam da su zmigavci poceli radit bez ovog sto smo prebrikali, pa sam to skinio, ponovno izolirao original zice i rade i zmigavci i alnaser sto onda nije radilo. Tako da ja mislim da je problem u instrument tabli, unutra, mozda vlaga, korozija, pojma nemam.  :dontknow: Tj, nije ni regler ni akumulator. Valjda, vi cete bolje znat. Nisam imao vremena da probam i tablu rastavit pa da vidim kako izgleda, jbg...
Pa sam si onda dao jos malo truda i skinio dekl, prvo sto mi se cini da je remen zrel za mjenjanje, pa ako netko ima za prodat neka se javi u inbox. A sljedece, onaj metalni zvuk dolazi iz straznjeg dijela dekla, tj izmedu remena i recimo diska. Nemojte se smijat PRVI PUTA SAM OVO RADIO I RASTAVLJAO.  :glasses9: Sta se tamo nalazi uopce?  :dontknow:

Lijepo molim za pomoc!

Offline marko.matakovic.102

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: NRG Power 2008.
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: NRG POWER 2008. Pi_DarIja (Regler? Akumulator? Struja?)
« Odgovori #9 : 07 Travanj, 2014, 22:19:43 »
Moj Slavonac, forumas LAKI je jedna ljudina koja me cijeli dan trpi i pomaze mi oko Pi_DarIja i ZAHVALJUJUCI NJEMU nasao sam u cemu je problem sa metalnim zvukom! Zvuk dolazi od zupcanika getribe, zahvaljujuci tome sto je i ono malo ulja sto je bilo vec pregorilo, a ja to naravno nisam prekontrolirao od kada sam preuzeo skuter.  :redface:IDIOT JA! No, na greskama se uci.
Jos jednom HVALA LAKIJU!