Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Benneli 491-guši se  (Posjeta: 573 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Benneli 491-guši se
« : 20 Prosinac, 2013, 00:12:36 »
Pozdrav.
Neki dan sam se vozao i odjednom mi se počeo gušit,vozim se tak negdje 50km/h i samo odjednom se počne gušit i ugasi se,2 puta zaredom ga upalio ponovo i vozio se nekih par stotina metara nakon čega mi se opet uguši i stane.
To mi se dogodilo kad sam ga drugi put provozao,dan 2 prije toga se vozao i nije bilo problema.
Jel moguće da je gorivo dobilo vlagu pa mi se zato guši pošto mi je skuter stajao vani a bilo je hladnih dana i guste magle te stoga i vlage?
Danas sam ga probao upalit i uspio no u vrlo kratkom vremenu se ugasi odnosno uguši.
U rezervaru je mješavina 2,5%.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Benneli 491-guši se
« Odgovori #1 : 20 Prosinac, 2013, 09:23:10 »
promjeni si svjecicu
ako se ne popravi pregledaj fergazer, semeringe, dihtung glave i prirubnicu

Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Benneli 491-guši se
« Odgovori #2 : 08 Veljača, 2014, 18:51:12 »
Nekak smo buraz i ja riješili problem neznam ni sam šta mu je bilo,skinuli smo airbox i vamo tamo i proradio je i nije se više gušio, no sad mi se uguši kad dodam gas nakon što čok prestane radit,čok je buraz testirao i ispada da je u redu.

Neznam više koji mu vrag,prije dok sam imao stari karburator 12-ica(piše na njemu motori minarelli PY Gurtner 12) nisam iskusio takve probleme, no morao sam zamjeniti karb jer mi je curilo gorivo iz čašice pošto je izvedba ispuštanja iz čašice na tom karboratoru bila loša(brtva koja s vremenom ode i onda curi gorivo),pa mi se nije isplatilo mijenjat čašicu jer bi dobio isto g#vn%.

Majstor mi je zamjenio karburator koji je ak se ne varam 17.5 i onda mi je morao promjeniti i airbox jer je bio mali kapacitet za taj novi karburator za koji mi je dotični majstor rekao da je mikuni i da je provjereno dobar jer je on ugradio već više takvih te da im se po narudžbi logo izbrusi i onda se prodaju kao univerzalni pa su jeftiniji,platio sam ga 320 kn,također nakon što čok odradi,motor mi se ugasi,ler gas je podešen i kad se zagrije onda mi se ne gasi.
Razmišljao sa da napravim ručni čok ako bi to pomoglo ili da ako je baš potrebno kupim novi ili polovni dellorto 17.5 karburator
Ima li kakve svrhe staviti akumulator od 5Ah umjesto 4Ah pošto ja nikako nemogu upaliti na struju kad je motor hladan?


« Zadnja izmjena: 09 Veljača, 2014, 01:59:31 Begara »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16957
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Benneli 491-guši se
« Odgovori #3 : 09 Veljača, 2014, 10:01:09 »
ugasi se jer je smjesa preslaba digni malo iglu na zub prema visoj poziciji
i nabavi si airbox (serijski od minarellija) s novim filterom zraka i mora radit sve bez gasenja ili davljenja dok se postela fergazer