Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nolan N85 ili hjc FG15  (Posjeta: 3608 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tony_ri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nolan N85 ili hjc FG15
« : 21 Listopad, 2012, 13:54:59 »
zanima me misljenje vlasnika ovih kaciga,a i ostali se mogu javit :toothy6:
obadvije sam probao i ok su mi

cijena je tu negdje +/- 100kn i jedna i druga imaju neku od grafika koja mi je ok


N85

VPS (Vision Protection System) - Short dark shield mounted on the inside of the shell and moving independently from the clear shield.
Anti-fog and anti-scratch face shield.
Ready for the Nolan NCom communication system.
Polycarbonate shell with built-in spoiler for improved stability.
Fully removable and washable Clima-comfort liner with wrap-around cheek-pads for wind-noise reduction. Cheek pads are separate for custom-fitting options. The shape of the comfort padding is designed to accommodate eyeglasses.
Dual top vent with exhaust grid in the rear spoiler and chin-bar vents, with additional venting device in the lower trim to prevent fogging.
Optically correct, push-button quick-change shield is optically correct and offers UV-400 protection.
Multi-position anti-scratch shield accepts the new high-performance Pinlock anti-fog insert with a silicone seal.
Chin curtain included.
Microlock adjustable quick release retention system. Velour chin-strap padding.
Conforms to ECE 2205 P (protective) standards

FG15


Tip: KACIGA INTEGRALNA
Kvalifikacija proizvođača: natjecateljska/touring
Vezica: dupli prstenovi
Težina: 1250-1450 GR
Veličine: XS,S, M, L, XL, XXL
Školjka: Advanced fiber glass-trokompozitna vlakna
Unutrašnjost: Nylex/Periva i na skidanje
Ostale karakteristike: vizir s zaštitom protiv magljenja i protiv grebanja sa UV zastitom
Brathguard štitnik,postava pod vrat,antifog vizir+priprema za pinlock



Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nolan N85 ili hjc FG15
« Odgovori #1 : 21 Listopad, 2012, 14:27:43 »
za n85 ne znam,ali za fg mogu rec da je odlicna kaciga,najbolje javi se clanu doomsday i pitaj  :toothy11:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: nolan N85 ili hjc FG15
« Odgovori #2 : 21 Listopad, 2012, 21:30:38 »
Kako čujem, obe kacige su odlične u svom cjenovnom razredu...

Imaju poprilično 'serijske opreme'... U većni modela N85 dolazi sa pinlockom, fg15 se mora doplatit, a pinlock je za vožnju u hladnije vrime stvarno zakon...

Bitna razlika je u materijalu školjke... Nolanica je od polikarbonata, hjc je od kompozita... Polikarbonat bolje upija udarce, ali ektremna toplina i sunce mu polako nagrizaju stabilnost, tako da nakon 5-7 godina max se mora mijenjat... Kompozit nije na to osjetljiv, ali kod njega svaki udarac, pa i pad iz ruke sa metra visine, polako nagriza stabilnost...

Naravno, to su nijanse, a nakon ozbiljnijeg pada svakako se mora kupit novu kacigu jer se 'potroši' onaj absorbirajući unutrašnji sloj kacige... Ali, neman neki bolji savjet, niti neku veću razliku, ako su ti obe dobre na glavi,  imaju obe modele sa grafikom koja ti se sviđa...

Možda još da se raspitaš o dodatnoj opremi koja te eventualno zanima, možda tamni vizir, ili ovaj n-com komunikacijski sustav, pa te dostupnost i cijena takvih stvari uputi na onu koju ćeš radije kupit...

 :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: