Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh  (Posjeta: 3640 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1273
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh
« : 24 Kolovoz, 2012, 13:13:30 »
Auspuh sam skinuo i otvorio ga brusilicom sa straznje strane (do felge).
U auspuhu se nalazi jedna cijev u obliku trube (kod cilindra uza a prema kraju sira) kroz koju u auspuh ulaze plinovi iz cilindra, udaraju o pregradu koja odbija plinove prema prednjem dijelu auspuha i plinovi zatim ulaze u usku cjevcicu (unutarnjeg promjera cca 17-18 mm) i izlaze van.
Prvo sam nakon sto sam otvorio auspuh izrezao koliko god sam vise mogao onaj perforirani lim (mrezicu) i bacio ga.
Zatim sam unutrasnjost auspuha polio benzinom i zapalio, tako da izgori sva vuna i sav garez.
Na straznjem dijelu auspuha iza pregrade sami kraj auspuha izgleda kao polovica kugle, i na sebi ima cjevcicu, i takodjer vunu i mrezicu, koje sam naravno pocupao i bacio.
Medjutim, glavna stvar radi koje skuter ide puno bolje i ima zvuk kao sa rezonantnim auspuhom je ta sto je izlazna cjevcica preuska, ali srecom oko nje je jos jedna sira cijev. Ja sam ovu unutarnju uzu cjevcicu razbusio i skroz eliminirao. tako da je sada izlazna cijev unutarnjeg promjera nekih 24-25 mm, a prije je bila 17-18. I jos nesto: Na dijelu auspuha gdje je pregrada (pri kraju) ova cjevcica unutar auspuha je postavljena tako da ne puse direktno u izlaznu cijev, nego je ova kugla sa izlaznom cijevi malo zarotirana. Ja sam to stavio tako da cijev unutar auspuha direktno tuce u ovu izlaznu cijev. Tek sada vidim koliko je motor bio zagusen, motor sada leti i ubrzava ko metak. Jos kad stavim iridium svjecicu i malo se poigram sa filterom zraka, ici ce on i 80  ;D

Napominjem da je sada zvuk jednak nekom skuteru sa rezonantnim auspuhom, a prije ovog zahvata skuter je slabo ubrzavao, i nije mogao ici brze od 62-3 kmh, trenutna brzina mu je cca 75 kmh (po nekoj duugoj ravnici)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2012, 13:18:16 »
a kojqa slika?
radio sam to mnogo puta
nikada od serijskog spuha ne možeš napraviti rezonantni..
može se izvaditi katalizator i proširiti rupe na pregradama čak i maknuti pregrade al bude dosta bučan
glavni dio spuha koji poboljšava performanse je početak spuha, grana i konus
zatim kontrakonus i duljina komore..
to sve standardni spuhovi nemaju.
nisi napravio lošu stvar po meni nisi trebao izbaciti svu mrežicu i vunu jer si dobio samo dosta buke bezveze.. al ako te to veseli, super.. :icon_thumright:

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1273
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz, 2012, 13:22:34 »
Ja znam da ne mozes napraviti rezonantni, ali ako sam ja sa ovim dobio 10 kmh na krajnjoj brzini, i puno bolje ubrzanje (napominjem da pregrade nisam dirao) onda znaci da ovo ipak nesto vrijedi. Tako da definitivno nije samo zvuk u pitanju, jer je motor prije imao zvuk kao kad smo kao klinci znali nekome u auspuh od auta ugurat mrkvu, znaci skuter se jedva cuo, slabo je ubrzavao, ukratko bio je zagusen.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh
« Odgovori #3 : 24 Kolovoz, 2012, 13:28:27 »
čestitke samo mogo si fotkat malo ha?

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1273
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh
« Odgovori #4 : 24 Kolovoz, 2012, 13:33:26 »
Slikat cu ga ovako pa cu u photoshopu docrtat kako to izgleda iznutra

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Liberty 50 2T - kako sam preradio auspuh
« Odgovori #5 : 24 Kolovoz, 2012, 13:36:45 »
ma znamo mi kak to izgleda nemoraš sad improvizirati..
inače ja sam jedan novi spuh od novog sportcityja (imao 50km) otvorio i izvadio katalizator..
serijski spuhovi od vodenjaka su nešto jači više idu u okretaje..
npr, spuh od nrg powera i novog runnera ima dve blokade na spuhu a liberty i sportcity jednu..
tak da nabavi stariji spuh od vodenjaka sc08 ili sc22 i ići će ti dosta bolje