Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)  (Posjeta: 13541 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« : 16 Svibanj, 2008, 17:53:30 »
Hi Ekipa!

Moj prvi post :) ... Imao sam Kymca ZX50 i smatram ga izvrsnim 50 ccm skuteromali su distributeri krajnje neozbiljni, pa su me izvcirali do kraja (klasicna prica, zatvoreni ducani, djelovi, servisi...).
Danas jadan stoji sa pokvarenom elektronikom - CDI, ne da mi ga se servisrat vise, 3 i nesta godine je star... mogu ga prodat nekom za sitnis i to je to (ako nekome treba u splitu...)...

Sad gledam ove kinezice od 125/150... malo sam vidija sta ste pisali do sada, ali kako su neki tu modeli relativno novi interesira me ima li svjezih iskustava?

Keeway Outlook 125 ccm - 13.000 KN (gotovinska)
http://www.mayer-moto.hr/Skuteri.asp?ID=Keeway-Outlook-125

SYM HD-125 – ne znam cijenu
http://www.mayer-moto.hr/Skuteri.asp?ID=SYM-HD-125

CFMoto E-charm – 14.000 KN (gotovinska)
http://www.mayer-moto.hr/Skuteri.asp?ID=CF-MOTO-E-Charm-150


Moji zahtijevi nisu preveliki:
-   Da vozi 3 godine.....
-   Da me ne zajebaje previse u te 3 godine (moze malo zajebavat za tu cijenu, ali ne sad ono totalno :) )
-   Da moze moju guzicu izvuc uzbrdo sa 50 km/h
-   Da u ove 3 godine sta ga namjeravam vozit imam di kupit rezervne djelove i da ga ima ko servisirat

ako se bude moga vozit nakon 5 godina super, ali nije zahtijev :)

eto, pa ko ima vremena za misljenje.... unapred hvala!
pooz

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #1 : 16 Svibanj, 2008, 17:57:58 »
Vozio sam CFMoto Glory, injection, LC 150ccm, digitalna kontrolna ploca, dosta agilan, jako dobar za ono sto sam ga vozio a sto se tice servisne mreze i rezervnih dijelova tu su dobro pokriveni!  :icon_thumright:

Druge nisam vozio pa ti nemogu komentirati...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #2 : 16 Svibanj, 2008, 18:03:21 »
Predstavi se

e ovako...frend mi ima keeway huricane 80 ccm,motor ide jako,jako dobro...samo treba blokade skinuti...a i kosta puno manje od ovih 7-8 000kn

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #3 : 16 Svibanj, 2008, 18:41:30 »
Vozio sam CFMoto Glory, injection, LC 150ccm, digitalna kontrolna ploca, dosta agilan, jako dobar za ono sto sam ga vozio a sto se tice servisne mreze i rezervnih dijelova tu su dobro pokriveni!  :icon_thumright:

Druge nisam vozio pa ti nemogu komentirati...

evo ovaj u ducanu (www.mayer-moto.hr) mi kaze da je keway otvorio poslovnicu u hrvatskoj pa da su oni isto dosta servisno pokriveni... cak mi preporuca 1000 kn jeftinijeg kewaya u odnosu na CFMoto jer kaze da im vise vjeruje.... Ovaj CF moto mi se cini sada vec dosta doradjen... na skuteru se vide detalji, dobra mu je zavrsna obrada itd... Plastika ne skripi, rucice, kocnice i ostalo pare od kvalitetnog materijala narpavljene itd... keway outlook jos nisam vidija, dolazi u ponedjeljak tek u ducan....


inace, prvi izbor mi je bila yamaha neos od 50 kubika, ali sam onda vidija ove motore od 125 i 150 za isti rang cijene (13-14k KN) i totalno mi se ne da davat te novce za kvalitetan i pouzdan skuter od 50 kubika kad mogu malo riskriat i mozda dobit koji kubik vise a da opet zadovolji :)
vidit cemo koliko je odluka pametna...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #4 : 16 Svibanj, 2008, 19:46:24 »
nadam se da imas a ili a1 kategoriju...

Osobno bih ti preporucio tog glorya, jer je napredan skuter i ima diskove naprijed i natrag, el. ubrizgavanje, stvarno lijepo ide i koci... gas je toliko lagan da je to cudo... samo sto je manjih dimenzija od sarmera
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vlatko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Skopje
  • Moj Skuter: SYM Jet SportX
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #5 : 16 Svibanj, 2008, 21:55:27 »
Sym ni je kinez.
Nemoze sporedivati sa kineski skuteri!  :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #6 : 16 Svibanj, 2008, 22:54:39 »
Sym ni je kinez.
Nemoze sporedivati sa kineski skuteri!  :)

Tu kvalitetu osjetis kad ga popravljas :icon_thumright:

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #7 : 18 Svibanj, 2008, 14:28:08 »
nadam se da imas a ili a1 kategoriju...

Osobno bih ti preporucio tog glorya, jer je napredan skuter i ima diskove naprijed i natrag, el. ubrizgavanje, stvarno lijepo ide i koci... gas je toliko lagan da je to cudo... samo sto je manjih dimenzija od sarmera

nemam jos a kategoriju, ali upisujem sutra autoskolu. imam B. sta znacio ovo a ili a1? to nisam shvatija ni na stranicama autoskole? ima li to veze sa polozenom B kategorijom?
mislim vozat 125 ccm mozda mjesec dana bez kategorije ovako po gradu di znam da nikad nema pandurije... ako sam s kacigom i uredno registriran, oni na motoru me nemaju razloga zaustavljat... samo ako naletim na rutinsku kontrolu negdi.

glory je CFMoto model... hm, njega nisam bas ni gleda jer ga nemaju nigdje oko splita u ducanu. imaju ove varijante E-charma i ovo ostalo sta sam stavija gore linkove. Inace, izgleda da svi ovi daju po 2 godine garancije! Ali ovaj glory mi se jos vise dopada....

uglavnom, ovaj keeway ima nekako dobru plastiku... onako, malo je elasticna, nije ona kruta kineska sta suska ka kutija na svakoj rupi na cesti... CFMoto isto tako ja mislim... SYM-a nisam vidija uzivo

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #8 : 18 Svibanj, 2008, 14:30:41 »
Sym ni je kinez.
Nemoze sporedivati sa kineski skuteri!  :)

nisam znao... odakel je onda sym? taiwan? jel zna neko kakva je situacija sa zastupnistvom, servisom i djelovima? Vozim skutere vec godinama i cesto gledam okolo sta ima od zanimljivih modela, a tek sam ovaj mjesec cuja za SYM moram priznat....

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #9 : 18 Svibanj, 2008, 20:38:40 »

nisam znao... odakel je onda sym? taiwan?

taman sam maloprije prosa ispred Ssang Young-a u splitu i vidija parkirani SYM skuter pa sam odma pretpostavija da je to skrecenica od SY Motors :)... eto izgleda da je tako...

Offline R2D2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #10 : 18 Svibanj, 2008, 21:34:09 »
Hi Ekipa!

Moj prvi post :) ... Imao sam Kymca ZX50 i smatram ga izvrsnim 50 ccm skuteromali su distributeri krajnje neozbiljni, pa su me izvcirali do kraja (klasicna prica, zatvoreni ducani, djelovi, servisi...).
Danas jadan stoji sa pokvarenom elektronikom - CDI, ne da mi ga se servisrat vise, 3 i nesta godine je star... mogu ga prodat nekom za sitnis i to je to (ako nekome treba u splitu...)...

Bok mislim da nije problem i nikakva klasična prića za Kymca zatvoreni dućani jer u Rijeci i drugim gradovima ih ima i svi rade min 5-7 godina.
Mislim da je problem u Splitu.Trgovci su možda tu krivi i nitko se neće ozbilljno baviti prodajom Kymca u Splitu.

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #11 : 19 Svibanj, 2008, 09:52:44 »


Bok mislim da nije problem i nikakva klasična prića za Kymca zatvoreni dućani jer u Rijeci i drugim gradovima ih ima i svi rade min 5-7 godina.
Mislim da je problem u Splitu.Trgovci su možda tu krivi i nitko se neće ozbilljno baviti prodajom Kymca u Splitu.

a slusaj, kako god, nisu kupci krivi... ja sam kupio kymca i kazem opet bio sam zadovoljan kvalitetom tog skutera za te novce, ali kad nemam ozbiljan servis i support onda od toga nema nista... Evo sam neki dan dozna za nekog lika u nekoj garazi koji ka servisira kymca stavljajuci djelove sa honde.... whatever... Inace, kupija bi sada opet kymca da ima ozbiljan ducan i ozbiljan support... Ovi skuteri koje gledam se prodaju u ducanu kojem vjerujem jer postoji dugo godina i s kime god sam prica zadovoljan je kupac... cak i kad motor ne radi najbolje, oni se potrude, dodju ti na cestu ako stanes itd... tako da me u njih nije strah uzeti ni nekog od nabrojanih kineza...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #12 : 19 Svibanj, 2008, 17:08:42 »
Pričali mi na tel. prije neki dan... :zubo:

Situacija ti je ovakva... Sym je najkvalitetniji i najjači od njih, ali će i bit najskuplji... Imaš i 125 i ovaj šta se zove 200 a u biti ije 171 ccm... Vidi koje su ti šeme sa dozvolon sad, ovo a1 ili a, kubikaža itd...

Ako mora do 125, a neda ti se plaćat Sym, ostaje ti Keeway...

Ako može i priko 125, tu ti je Charm...

Serviser ti je uvik isti... Za djelove pitaj servisera...

A bilo kojeg da kupiš, srića ti je najbitniji čimbenik... Jeli sklapan u pon/pet, jeli radnik bija bisan ili mu je žena dala...

 :toothy9:

P.S. u Trogiru ti Moto Gama mislin servisira Kymco... :icon_scratch:

 :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #13 : 20 Svibanj, 2008, 00:13:45 »
Bok mislim da nije problem i nikakva klasična prića za Kymca zatvoreni dućani jer u Rijeci i drugim gradovima ih ima i svi rade min 5-7 godina.
Mislim da je problem u Splitu.Trgovci su možda tu krivi i nitko se neće ozbilljno baviti prodajom Kymca u Splitu.
a slusaj, kako god, nisu kupci krivi... ja sam kupio kymca i kazem opet bio sam zadovoljan kvalitetom tog skutera za te novce, ali kad nemam ozbiljan servis i support onda od toga nema nista... Evo sam neki dan dozna za nekog lika u nekoj garazi koji ka servisira kymca stavljajuci djelove sa honde.... whatever... Inace, kupija bi sada opet kymca da ima ozbiljan ducan i ozbiljan support... Ovi skuteri koje gledam se prodaju u ducanu kojem vjerujem jer postoji dugo godina i s kime god sam prica zadovoljan je kupac... cak i kad motor ne radi najbolje, oni se potrude, dodju ti na cestu ako stanes itd... tako da me u njih nije strah uzeti ni nekog od nabrojanih kineza...

u splitu nakon nekoliko godina poteskoca sa organiziranjem kvalitetne podrske, mislim da taj problem vise nece postojati, posto je Šago novi Kymco distributer, a Facto novi servis (Honda ovlašteni servis).  U splitu je nekoliko godina bio ozbiljan problem sa servisima i dilerima, posto su uglavnom svi ozbiljni servisi bili monobrand (yamaha pribudic-borcic i piccilo, sago honda, aljinovic piaggio).

Offline prettyflyguy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Keeway Outlook 125
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #14 : 20 Svibanj, 2008, 22:26:52 »
Pričali mi na tel. prije neki dan... :zubo:

Situacija ti je ovakva... Sym je najkvalitetniji i najjači od njih, ali će i bit najskuplji... Imaš i 125 i ovaj šta se zove 200 a u biti ije 171 ccm... Vidi koje su ti šeme sa dozvolon sad, ovo a1 ili a, kubikaža itd...

Ako mora do 125, a neda ti se plaćat Sym, ostaje ti Keeway...

Ako može i priko 125, tu ti je Charm...

Serviser ti je uvik isti... Za djelove pitaj servisera...

A bilo kojeg da kupiš, srića ti je najbitniji čimbenik... Jeli sklapan u pon/pet, jeli radnik bija bisan ili mu je žena dala...

 :toothy9:

P.S. u Trogiru ti Moto Gama mislin servisira Kymco... :icon_scratch:

 :dontknow:

Hi!

Bas sam po tvojim savijetima otisa do Mayera i tamo nasa vise manje sve sta mi treba, barem u cijeniku ako ne na lageru :) Thanx for info, jos jedan put!
E, sad ovaj Keeway Outlook 125 se tek neki dan poceja prodavat, jos ga nema u ducanu, iako ga stalno preporucuje i kune se u keeway sta se tice postprodaje a i sta se tice kvalitete izvedbe, zavrsen obrade itd... Mozda bi i gleda da idem na SYM, ali ne pari mi se da mi ga ovi moze tako brzo isporucit.

Nego, cini mi se da preferiras CF moto u odnosu na Keeway? Cijena je za 125 ccm ista kao i Keeway, a ondaj od 150 ccm je 1000 kn skuplji. Ono sta me zabrinilo je to da sada CF Moto salje samo nove modele sa ajnšpricom, i vec pricaju da ga treba kompjuterski podesavat itd... To mi se cini nekako slaba karika i velik rizik za kineza... pa me malo odbilo u korist keeway skutera.... pari mi se da to na kinezu moze stvorit dosta problema...

a ovo za kategoriju sam provjerija.... nema grede... upisa sam A kategoriju, a kazu da su a i a1 trenutno samo figure... da to mup jos nije poceja primjenjivat... a da cu ja polozit po starome sistemu pa nece bit veze za kubikazu....

however, moram jos vidit stanje sa papirima za keeway skuter itd... da mi ne bude situacija da je skuter u prodaji a papiri da ce bit za misec dana :)... homologacija itd...

pooz



pogleda

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #15 : 20 Svibanj, 2008, 23:03:15 »
..karb provjereno zeza , mog e-charma je zezao do negdje 1500 km, onda se malo smirilo  :toothy9:

..probao sam i e-charma s EFIjem i definitivno ide bolje, jednolicno i po osjecaju nesto malo jace vuce naspram karba koji zna imat rupe,  a bolja je i cijena s obzirom da dobijes 150ccm za 13990  naspram 125 ccm :dontknow:
..drugi je i auspuh, nesto je veci kiler , a i na masci je veca resetka pa je vjerovatno i hladjenje bolje , iako ja problema s hladjenjem nisam imao  :dontknow:

..keeway ocekujem , bar se nadam , na nekom testu pa cu tada vise znati  , do tada nis neznam, osim sto sam ga vidio na velesajmu i ustanovio da je svakako solidan skut  :toothy11:


PS
sto se tice injectiona opcenito, mislim da je ta fama prepotencirana,
nakon sto sam vec puno skutera vozio s istim , svaki ide sigurno bolje i jednolicnije od svojeg karb brata..

PPS
injectioni nisu kineski vec se uvoze, dakle DUCATI , DELPHI i td..

PPPS
keeway priprema istog tog outlooka s injectionom  :icon_biggrin:

PPPPS
injection agregate preferiram , ali ja ne sarafim i ne radim servise sam sebi,
oni koji vole biti sami svoji majstori, naravno da je za njih onda ipak karb zbog jeftinijih servisa :icon_biggrin:




jedini problematicni model je cvajo ditech , i u biti problem je opet u eventualnom tunningu  :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Kinezi od 125/150 ccm (Keeway, CFMoto, Sym)
« Odgovori #16 : 21 Svibanj, 2008, 06:35:15 »
či6tam, čitam i mislimsi svoje...

već dva mjeseca testiram adly noble 125 s kojimsu jesenas dečki iz moto kluba u samo četiri dana prešli 5000 km... opraktički bez stajanja
ja sam u zadnja dva mjeseca prešao cca 4000, a motor ima ukupno preko 10.000 te uz ne suviše redovno servisiranje (na 5500 i 9300) ide kao urica... sigurno, pouzdano... putna brzina iznad 60 km/h, potrošnja cca 3,2l/100km... neki dan sam prešao 415 km u danu, bez većeg umora i napora... eto
model sa dva diska, koji izvrsno koče, stoji sveha 12.000 kn!!!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT