Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio 300 ccm - Variomati  (Posjeta: 428 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kiroprakticar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: Jošani
  • Moj Skuter: Tomos APN
  • Moja Kaciga: Šljem JNA
  • MojSetup: 22cm
  • MojSpuh: Akrrapovič
Piaggio 300 ccm - Variomati
« : 01 Travanj, 2012, 13:35:59 »
Pozdrav,

Planiram ugradit Polini ili Malossi variomat, zanima me ako ima neka dobra duša da mi pojasni malo:
Znaci, imam varijantu Malossi MULTIVARA 2000 ili Polini HI-SPEED-a (ovaj novi, a moze i onaj stari sa 6 rolica ako je bolji i/ili sl.). Kao laik koji cita sa interneta i pokušava shvatiti i odabrati; Polini HI SPEED je igracka novije generacije, tih 9 rolica, taj super-cool novi sistem podmazivanja i td., dok s druge strane ovaj Malossi 2000 je provjerena igračka, koju vec godinama svi hvale i onaniraju na nj...
Kako razlika u cijeni i nije bas prevelika zanima, me ako ima neka dobra dusa da mi pojasni ili savjetuje, bio bih jako zahvalan...
Zanima me i da li je potrebno odmah promijeniti remen sa originalnim, kako savjetuje proizvođač, iako je skuter, pa tako i remen nov, prosao je tek 2500km od prosle godine.

Nadopunio bih pitanja još jednim, ili dva, a to je da li postoji i još neki dijelovi ili detalji potrebni za ugradnju, sve u svrhu toga da mi se vrati šus ili još malo popravi, jer nakon revolutiona koji je stavljen prije par dana, razlika je osjetna. Također me zanima da li je samom auspuhu potrebna kakva "prilagodba" i da li sam motor zapravo još i nije pošteno razrađen (2500km)., pa se u ovu igru sa variomatima još ne isplati ulaziti?

Unaprijed zahvaljujem!
Pozdrav!


Tu?i ?ovik nikad ne?e znati što to veže dalmatinske ljude:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio 300 ccm - Variomati
« Odgovori #1 : 01 Travanj, 2012, 14:00:21 »
ajmo redom..
malossi je razvikan zato ga svi stavljaju i govore da je najbolji a nisu probali drugi.
al u praksi se pokazalo to drugačije..
malossi traži veće okretaje,pa s tim brže dere rolice i klizače,zupci na kaloti su neprecizno narezani i ko nov već ima lufta po radilici a s vremenom to postaje sve više i zajede se u radilicu pa čak i provrti nakon nekog vremena..zna dobit i luft na bolcni.
s druge strane polini neide tolko u okretaje,ima bolji šut i moment a i klizači i rolice su puno trajniji nego ma malossiu..s tim da ima taj sistem podmazivanja bolcne i pikse sa semerinzima pa neulazi prljavština i ne ljepi se na mast pa s tim se ni nepodere bolcna ni piksa..niti mast baca po deklu itd..
sve u svemu nikad više nebi stavil malossi multivar ni na koi skuter.


edit; nemaš kaj tu štelat,samo ga staviš i voziš..mašina ti se nije još potpuno razradila,al bude skoro ;)
« Zadnja izmjena: 01 Travanj, 2012, 14:05:05 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline kiroprakticar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: Jošani
  • Moj Skuter: Tomos APN
  • Moja Kaciga: Šljem JNA
  • MojSetup: 22cm
  • MojSpuh: Akrrapovič
Odg: Piaggio 300 ccm - Variomati
« Odgovori #2 : 01 Travanj, 2012, 15:24:14 »
zahvaljujem na brzom odgovoru :notworthy:
Tu?i ?ovik nikad ne?e znati što to veže dalmatinske ljude: