Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG  (Posjeta: 3877 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #20 : 24 Ožujak, 2012, 01:33:15 »
Eh ovako , imam novi problem , nismo termostat dirali jer motor sad nece ni da upali , znaci otkad je prokuho moze se upaliti ali ako se gas ne drzi ugasi se odmah , na leru nece da radi nikako , uspjeli smo ga nekako natjerati da radi u leru jer smo pojacali skroz ler gas ali skuter ne miruje , sam sebi nabije gas do daske i nece da se smiri dok ga ne ugasimo na kljuc. Veceras smo uspjeli kao malo da ga ustabilimo medjutim nije prosao ni 200m ugasio se i nece vise ni da cuje da se upali , svjecicu kad smo izvadili ima iskru ali je suha ko barut , znaci cilindar ne dobija gorivo nikako ... Do cega moze biti , sta jos da pogledam ?
Ovo smrdi na fals zrak.
Skinite glavu i provjeri sta se desilo,tako mozes samo pogorsat stvari

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #21 : 24 Ožujak, 2012, 01:50:10 »
Ovo smrdi na fals zrak.
Skinite glavu i provjeri sta se desilo,tako mozes samo pogorsat stvari

Ok , sutra ide glava dole  :toothy12: pa cemo vidjeti ... a gdje bi mogao da vuce fals zrak ?

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #22 : 24 Ožujak, 2012, 19:28:20 »
Eh ovako , jutros je motor upalio i to kad smo skinuti filter zraka , na pola kurble je upalio ... vratio sam mu onda filter i nije se gasio nego je bas fino u leru radio i odlican odziv na gas , izasao sam s njim na ulicu i nakon predjenih 300 metara obrtaji su poceli naglo da padaju i motor se poceo gusit i ugasio se. Dovucem ga u dvoriste , kurblam i jedva je upalio , ali nece da primi gas kako treba nego se vuce , nema snage. ugasim ga , ponovo da ga upalim nema sanse , promijenio sam mu usis na cilindru i upalio je normalno medjutim nece da radi u leru odmah se ugasi , a dok se dodaje gas sve 5. Do cega moze biti ?

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #23 : 24 Ožujak, 2012, 20:15:55 »
Eh ovako , jutros je motor upalio i to kad smo skinuti filter zraka , na pola kurble je upalio ... vratio sam mu onda filter i nije se gasio nego je bas fino u leru radio i odlican odziv na gas , izasao sam s njim na ulicu i nakon predjenih 300 metara obrtaji su poceli naglo da padaju i motor se poceo gusit i ugasio se. Dovucem ga u dvoriste , kurblam i jedva je upalio , ali nece da primi gas kako treba nego se vuce , nema snage. ugasim ga , ponovo da ga upalim nema sanse , promijenio sam mu usis na cilindru i upalio je normalno medjutim nece da radi u leru odmah se ugasi , a dok se dodaje gas sve 5. Do cega moze biti ?
Pa bokte jesi provjerio sta je s cilindrom?  ::)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #24 : 24 Ožujak, 2012, 21:18:44 »
meni se čini da je to cvikanje.... nemoj palit nego skini cilindar da vidiš šta je s tim..

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #25 : 11 Travanj, 2012, 16:11:22 »
Evo da javim , prije par dana je skinut cilindar i pun je riseva , klip nastradao i tako .. promjenjeno i sad motor pali i vozi , umjesto Malossi auspuha stavljen je TT , i Malossi multivar , koje rolnice bi bilo naj bolje staviti u njega? Zali se da mu je krajnja oko 85 po njegovom satu a trosi ko lud , ne znam tacno koliko ali kako mu je promijenio auspuh i cacko nesto oko karburatora potrosnja mu se drasticno povecala a ne zna koju mu je diznu stavio ccc. Mehanicar mu predlozio da stavi 19 karburator pa da ce mu motor ici brze i bolje, sta to ima da radi na serijali  :o ?
I da li je na NRG-u serijski karburator 12 ?

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #26 : 11 Travanj, 2012, 16:17:11 »
Rekao sam ti odma rastavi i vidi sta je,ccc
Jebeni bosanski majistori,ne znaju sarafa odvrnut da ne sjebu :)

Karb serijski je 12ka dellorto
19ka nema sta da radi na serijali iako mu ne bi smetalo pogotovo da ode cilindar malo pod noz al i 17,5 bi bio ok
Rolnice probaj 5-5,5gr. a za diznu ne znam,nisam nikad stelao na pia 12ku ;D

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Piaggio NRG
« Odgovori #27 : 11 Travanj, 2012, 16:22:44 »
Rekao sam ti odma rastavi i vidi sta je,ccc
Jebeni bosanski majistori,ne znaju sarafa odvrnut da ne sjebu :)

Karb serijski je 12ka dellorto
19ka nema sta da radi na serijali iako mu ne bi smetalo pogotovo da ode cilindar malo pod noz al i 17,5 bi bio ok
Rolnice probaj 5-5,5gr. a za diznu ne znam,nisam nikad stelao na pia 12ku ;D

Ma digao ja ruke od njega jer nisam imao termo grupu drugu da probam pa je otisao kod nekog svog druga koji mu je promijenio cilindar i klip i stavio mu TT-a i rekao da mora karburator nastelovat ali da ce trositi duplo vise  ::) , sta je uradio , ne znam , garant udario vanzemaljsku diznu cim mu pije ko da vozi 150ku. Ne mogu da shvatim i ja sam kod sebe na Hurricane 50 stavio TT-a i TOP vario i nista karb nisam dirao , i skuter ide odlicno , i uz brdo i start i krajnja 75 po satu.