Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gilera runner 50 sistem hlađenja  (Posjeta: 2666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline josip222

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
gilera runner 50 sistem hlađenja
« : 09 Studeni, 2013, 20:40:05 »
molim pomoc, imam gileru runner 50 2001 g. sve originalno na njoj
prije otprilike 2 tjedna pi procurila vodena i temperatura mi se naglo dizala, kupio sam vodenu, mikro remen,set brtvih. odnio sam to jednom liku koji se razumi u to i promijenio mi je te djelove..kad sam dosao po skuter bilo je sve u redu i ja krenuo kuci(udaljen sam od njega oko 5km) i vozim ga polako i nakon 3 kilometra ja dam malo gasa a on samo napravi "booooo" u ugasi se...ja ga upalim i krenem i tako mi napravi jos par puta..dodem kuci i pogledam kod glave se dimi ko ludo, ja ga ostavim i kaze meni taj lik da sutrar dodem do njega da ce mi ona dva crijeva(jedno ide iz glave a drugo iz onog debelog crijeva koje ide u propeler vodene i spajaju se na karburatoru) prekinut i zatvorit..ja dodem i kad sam stao kraj njegove kuce i ugasio skuter tamo negdje kod hladnjaka nesto krči,neznam kako da to objasnim, kao da zrak prolazi kroz ono debelo crijevo koje ide u propeler. on to zanemari  i prekine i zatvori ona dva crijeva   i vidi on da mi curi negdje oko glave, skine on glavu i vidi da nema one jedne brtve unutra, kaze on da je izgorila u ovih 10 km sto sam s njom napravio, stavi on tu brtvu i stavi mi drugu polovnu glavu..ja krenem kuci i ponovno za 3 km pocne mi kad pustam gas da se cuje onaj zvuk "boooo" i gasi se..kad sam dosao kuci vidim da ono tanko crijevo koje ide u glavu koje mi je prekinia i zatvoria  pusta tamo di se spaja s glavom al pusta skroz malo pa mi zato dimi jer po glavi kapa antifriz a glava prevruca pa isparava...i kad ga vozim malo duze od 2 kilometra pa kad stanem i nagnem ga na lijevu stranu i stiskam ono debelo crijevo koje ide u propeler, ono bude skroz mekano za stisnuti pa mislim da je prazno  nesto krcu u crijevima kao da se crijevo puni vodom i onda postane tesko za stisnuti pa mislim da se onda napuni vodom...i kad je motor upaljen antizriza u posudi ima preko maximuma jer u posudu iz one cijevi izlazi zrak..a kad je ugasen onda ga ima manje on minimuma......

sad ima li tko kakvu ideju sto bi moglo biti ovo kad ga duze vodim pa kad pustam gas cuje se "booo"i ugasi se.... i dali to crijevo debelo koje ide u propeler treba biti praznije ili punije jer je meni prazno pa tek kad ga stiskam onda se napuni kad ono krči nesto u hladnjaku mislim... molimmm pomocc

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #1 : 09 Studeni, 2013, 23:20:47 »
Uf čudnog problema malo sam ti se izgubio u tvom objašnjavanju... jel dobro odzračen motor, ovo što ti je maknuo to je grijanje karba to si nazad spoji. uglavnom ta brtva nemre izgorit... kad je gumena... stvarno dobar neki majstor ako nezna di koja brtva ide daj nađi nekog tko se razumije da pogleda, a ono što ti možeš je uzet ključ 8 i na vrhu glave odvrnut pipac i vidjet dal je motor odzračen jer se očito pregrijava i cviknut će.
4t u srcu <3

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #2 : 10 Studeni, 2013, 00:25:29 »
nerazumjem nekruzi ti voda ili :S

skini termostat nek stalno kruzi i dobar  ;D

Offline josip222

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #3 : 10 Studeni, 2013, 08:26:07 »
hvala...
vratit cu ta dva crijeva nazad jer otkako ih je on prekinuo moram ga palit s gasom, a motor je odzracivan..
ne znam ni ja dali mi kruzi voda... :dontknow:  a dali ono debelo crijevo koje ide u propeler vodene mora bit lako za stisnuti(prazno) ili mora biti malo tvrđe(punije) jer kad upalim skuter sva voda dođe u posudu i vode u posudi ima preko max. i jos baloncici zraka idu u posudu pa nakon voznje kad crijevo stiskam rukom bude prazno, onda se cuje kako krči u hladnjku i u crijevima kao da ima vakuma pa se tek onda crijevo napuni vodom...

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #4 : 10 Studeni, 2013, 10:37:37 »
hvala...
vratit cu ta dva crijeva nazad jer otkako ih je on prekinuo moram ga palit s gasom, a motor je odzracivan..
ne znam ni ja dali mi kruzi voda... :dontknow:  a dali ono debelo crijevo koje ide u propeler vodene mora bit lako za stisnuti(prazno) ili mora biti malo tvrđe(punije) jer kad upalim skuter sva voda dođe u posudu i vode u posudi ima preko max. i jos baloncici zraka idu u posudu pa nakon voznje kad crijevo stiskam rukom bude prazno, onda se cuje kako krči u hladnjku i u crijevima kao da ima vakuma pa se tek onda crijevo napuni vodom...

mozda ti termostat neotvori vodu dovoljno pa je crijevo prazno kad bi skino termostat voda bi ti konstantno kruzila

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #5 : 10 Studeni, 2013, 12:12:50 »
A temperatura motora kakva je?
4t u srcu <3

Offline josip222

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #6 : 10 Studeni, 2013, 19:09:29 »
ok, probat cu skinut termostat
temperatura se ne dize ni jedan milimetar pa dali je moguce da ne radi kazaljka...

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: gilera runner 50 sistem hlađenja
« Odgovori #7 : 10 Studeni, 2013, 19:42:38 »
ištekaj konektor sa indikatora i stavi ga na masu (maticu ili nešto) i kazaljka bi ako je ispravna trebala biti na max temp ili skakati ako samo dodiruješ.
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q