Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner 200vxr par pitanja...  (Posjeta: 1919 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cika_kure

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • ?im ?im brže, tim tim bolje... :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: 125VX
runner 200vxr par pitanja...
« : 28 Veljača, 2008, 15:54:15 »
uzeo sam runnera 200vxr 2005.god. ima 10000km i nes sitno, napravio sam servis kaj se inace radi na 12000km, znaci ulje, filter ulja, rolice, remen, novi akumulator(jer je stari odapeo papke), i jos neke pi*darije... :icon_thumright: :icon_thumright:

uglavnom motor ide odlicno, i vise od toga, ali me muce nekakav cudan zvuk kad radi na leru i pri niskim okretajima(kad krecem) koda nesto lupka i cini mi se da zvuk dolazi negdje od variomata i mislim da nisu klizaci jer se ovo drugacije cuje, i zamima me na koliko treba bit cajger od temperatute kad se pali ventilator jer isao sam vidjeti kad ce se upaliti i ostavio motor da radi na mjestu(jer u voznji ga nemrem naterat da prodje drugu crticu) nakon kakvih pola cuke temp. je narasla na crticu prije crvenog i ventilator se nije upalio, zatim sam skinuo lijevi bubreg i spojio direkt da vidim da nije slucajno crko ventilator, ali nije radi pa sad ne znam dal se pali tako kasno skoro vec na crenom ili mi je riknuo termoprekidac(na termoprekidacu pise da se pali izmedju 93 i 97 stupnjeva nemam s cime izmjeriti tako veliku temp. pa nisam ni mogao provjerti na koliko stupnjeva je tada bio kiler)... :dontknow: :dontknow:

pa bi molio sve ponosne vozace runnera 200vxr(i sve koji misle da znaju kaj bi to moglo bit) da mi kazu dal im skut na leru radi ko bubica ili se cuje nekakvo tupkanje, i na koliko vam je cajger od temperature kad vam se upali ventilator?? ??? ???

e da i jel vam se kad dogodilo da nakon voznje od kakvih 2 sata i to bas ono razbijanja motora, da kad hocete krenut uz breg koda remen proklize ili kuplung, to ni se dogodilo kad sam se ganjao sa frendom i stali smo na povecem brijegu i kad sam dao gasa nesto je zaruzilo koda je remen proklizaio ili kuplung pustio sam gas i ponovo dodao i najnormalinije je krenuo, kaj bi to moglo bit?? ??? ???

motor nikada nije bio gazen niti se s njime stunt-alo, kupio sam ga od frenda koji ga je bas mazio i pazio imam servisnu knjigu i sve pi*darije sve radjeno u ovlastenom servisu da nebi mislili da je netko ubio motor... :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
.....................................::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::......................................

Offline MARINO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otok Krk
  • Moj Skuter: APRILIA RS 125/SR 150
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #1 : 28 Veljača, 2008, 18:12:17 »
moguce da su ti pakne na kuplungu potrosene pa kad treba nesto teze povuc onda jednostavno se zavrti u prazno i uopce ne ulovi zvono..

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #2 : 28 Veljača, 2008, 18:59:16 »
to sto ti lupka u leru je lanac od uljne pumpe, tak je i kod mene, on ti bude labav onak dosta, i kad das gas vise se nist ne cuje jel tak, a sto tice temp. meni se ventilator pali cim temp prede polovicu, crticu iznad pola

Offline dejvid

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • Znam da ništa ne znam
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
  • Moj Skuter: Runner VX
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #3 : 28 Veljača, 2008, 19:14:08 »
I meni isto lupka u leru isto iz variomata, nov je skuter, ima tek 3300 km tako da je to valjda normalno.
Meni se nikad još nije upalio ventilator, najviša temperatura mi je bila malo preko polovice, ali ništa, to je valjda normalno jer nije velika temperatura. Zanima me kad bi se trebao paliti ventilator na novom Runneru, dakle sa LCD ekranom, ako netko zna.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #4 : 28 Veljača, 2008, 21:44:02 »
to je normalno da lupka, to je jedan cilindar i dosta nemirno radi na nižim obrtajima i zacukiva lagano i onda čuješ i rolice i klizače u variomatu i lance i sve
to je ok

a ovo šta ti prokliže, jebiga zgrije se remen i malo istegne, tako isto i meni nakon ganjanja, ak stanem jedva krenem
skini deklo i prešmirglaj pakne kvačila ako ono proklizuje, a kad kvačilo proklizuje onda motor trza na startu, tj. zacukiva

a ovo za temperaturu, ovi koji imaju alu cilindar na vxr-u pali im se vantilator odma na polovici, ali ovima s gusom treba doć temperatura baš na predzadnju crticu (crtica do crvenog) da se upali ventilator
meni se to baš nesviđa pa sam si složio prekidač s kojim si palim ventilator kad se digne temp preko sredine
..::4T Powaa::..

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #5 : 28 Veljača, 2008, 21:44:58 »
I meni isto lupka u leru isto iz variomata, nov je skuter, ima tek 3300 km tako da je to valjda normalno.
Meni se nikad još nije upalio ventilator, najviša temperatura mi je bila malo preko polovice, ali ništa, to je valjda normalno jer nije velika temperatura. Zanima me kad bi se trebao paliti ventilator na novom Runneru, dakle sa LCD ekranom, ako netko zna.


ostavi ga nek radi u leru sve dok se ne upali pa ćeš vidjet ak te zanima tak jako
..::4T Powaa::..

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #6 : 28 Veljača, 2008, 22:02:05 »
Imam i ja jedno pitanje kad smo vec kod vxr-a...Dakle vozim se normalno ide sve,malo ga stisnem i sve ok...i sad recimo kada usporim ili kada krecem cuje mi se odozada koda negdje onako zariba,neznam kako da to sada kazem...al to samo na pocetku dok malo jace ne dodam gas i onda prekine i opet sve normalno i kad usporim i opet krecem isto to mi se cuje...Jedan dan mi to riba,pa ne riba...kako kada...Zna netko sto bi to moglo biti...?
« Zadnja izmjena: 28 Veljača, 2008, 22:08:58 Tomma »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #7 : 28 Veljača, 2008, 22:07:13 »
to ti je 99% da se kvacilo cuje...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #8 : 28 Veljača, 2008, 22:21:33 »
Imam i ja jedno pitanje kad smo vec kod vxr-a...Dakle vozim se normalno ide sve,malo ga stisnem i sve ok...i sad recimo kada usporim ili kada krecem cuje mi se odozada koda negdje onako zariba,neznam kako da to sada kazem...al to samo na pocetku dok malo jace ne dodam gas i onda prekine i opet sve normalno i kad usporim i opet krecem isto to mi se cuje...Jedan dan mi to riba,pa ne riba...kako kada...Zna netko sto bi to moglo biti...?

deklo dolje i prešmirglat zvono i pakne na kvačilu i nebi smijelo više zezat
..::4T Powaa::..

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #9 : 28 Veljača, 2008, 22:22:38 »
Fala decki na pomoci budem probao pa javim kako je proslo!!

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #10 : 28 Veljača, 2008, 22:25:41 »
meni nis ne lupa na vxru a imam maltene sve malossi ,radi ko sat  :icon_thumright:

to kaj lupa --meni je neki dan lupkalo na leru-kupio nove klizace variomata jer su ovi bili potroseni pa je manje lupkao.. onda kupio i novi remen malossi kevlar po 6 put..i eto nis ne lupa..jer kad se remen potrosi ,motor pocne lupkatu na leru,radi vase informacije  :icon_thumright:

naravno moze bit i radi ventila i faznog lanca al prvo promjeni remen i klizace i nece lupkat 100 %  :icon_tongue:

Offline cika_kure

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • ?im ?im brže, tim tim bolje... :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: 125VX
Odg: runner 200vxr par pitanja...
« Odgovori #11 : 29 Veljača, 2008, 08:03:07 »
to je normalno da lupka, to je jedan cilindar i dosta nemirno radi na nižim obrtajima i zacukiva lagano i onda čuješ i rolice i klizače u variomatu i lance i sve
to je ok

a ovo šta ti prokliže, jebiga zgrije se remen i malo istegne, tako isto i meni nakon ganjanja, ak stanem jedva krenem
skini deklo i prešmirglaj pakne kvačila ako ono proklizuje, a kad kvačilo proklizuje onda motor trza na startu, tj. zacukiva

a ovo za temperaturu, ovi koji imaju alu cilindar na vxr-u pali im se vantilator odma na polovici, ali ovima s gusom treba doć temperatura baš na predzadnju crticu (crtica do crvenog) da se upali ventilator
meni se to baš nesviđa pa sam si složio prekidač s kojim si palim ventilator kad se digne temp preko sredine

tak sam si i mislio sto se tice lupkanja jos cu za svaki slucaj promijeniti klizace posto je sve ostalo novo, a ovo sto se tice temperature me fakat zivcira(imam gusnati cilindar), al probat cu to zajebat tak da nadjem termoprekidac kaj otvara prije na kakvih 80-85 stupnjeva ak to ne nadjem ide gore prekidac... :icon_thumright: :icon_thumright:

hvala vam svima na pomoci, ak netko jos nesto zna slobodno neka se izjasni... :icon_thumright: :icon_thumright:
.....................................::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::......................................