Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VXR xenon  (Posjeta: 4389 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
VXR xenon
« : 23 Kolovoz, 2008, 21:57:53 »
Dakle imam xenon na kratkom svjetlu na runneru...htio bih i dugo staviti pa imam par pitanja...

Cuo sam naime da nije preporucljivo dugo jer ak trebas zablicat nekom da zna zarulja izgorit i da to opcenito nije dobro za xenon...jel to istina il zabluda? HVALA!

I jos jedno malo offtopic pitanje...jel moguce ugradit na model 2005 runnera prekidac za svjetlo jer ga ta novija godista zbog zakona il kaj vec nisu imali...a glupo mi je da po danu xenon bzvz svijetli

Offline TheBili

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 688
  • Spol: Muški
  • Da je bolje bilo bi sumljivo.........
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Makarska
  • Moj Skuter: Gilera stalker i Gilera runner vx
Odg: VXR xenon
« Odgovori #1 : 23 Kolovoz, 2008, 22:03:39 »
To za blicanje ja mislim da nebi trebalo bit problema... kako onda kod ovih novih auta sta ima xenon... i oni blicaju  :toothy9:
Prekidac se moze ugradit.. nije to problem  :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: VXR xenon
« Odgovori #2 : 23 Kolovoz, 2008, 22:03:45 »
Po zakonu moras imati upaljeno kratko svijetlo, a jos imas xenon koji ima znatno duzi vijek trajanja od obicne zarulje. Blicanje nije "zdravo" za xenon.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #3 : 23 Kolovoz, 2008, 22:05:10 »
hmmmm...dva razlicita odgovora!  :) Ajmo dalje

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: VXR xenon
« Odgovori #4 : 23 Kolovoz, 2008, 22:05:49 »
svjetla na skuteru po zakonu moraju svjetliti.

ako si gledao na autima samo su kratka svjetla pod xenonom a duga su halogenke.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: VXR xenon
« Odgovori #5 : 23 Kolovoz, 2008, 22:07:14 »
hmmmm...dva razlicita odgovora!  :) Ajmo dalje

Cimaj malo ovu svoju zarulju na kratkom svjetlu pa nam javi rezultate .

potpis mrc

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #6 : 23 Kolovoz, 2008, 22:08:01 »
svjetla na skuteru po zakonu moraju svjetliti.

mda? Za aute su prek ljeta ukinuli pa sam mislio mozda i za skutere...ajoooooj =(

hmmmm...dva razlicita odgovora!  :) Ajmo dalje

Cimaj malo ovu svoju zarulju na kratkom svjetlu pa nam javi rezultate 

kak msilis cimaj? pa prebacivao sam dugo kratko pa vidim da nekak zabljesne prije nego pocne punit...cudno mi full sve to lol, nsiam naviknut!  ;D

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: VXR xenon
« Odgovori #7 : 23 Kolovoz, 2008, 22:09:30 »
Svijetla pridonose tvojoj sigurnosti u prometu, kad malo bolje razmislis to bi moglo biti korisno.

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: VXR xenon
« Odgovori #8 : 23 Kolovoz, 2008, 22:09:47 »
Ja kad upalim dugo svijetlo meni se xenon žarulja cca 5-10 sec zagrijava nakon toga ona svijetli kako treba dok mi kratko stalno svijetli. Možeš jedino blicat kad ti je dugo svijetlo bilo prethodno upaljeno neko vrijeme pa je xenon još topli...
Ali kod runnera je to nije dobro složeno za xenon. Ti kad upališ dugo svijetlo onda ti se kratko ugasi jel tak? e tih 5-10 sec tebi če vidljivost biti smanjena jer se xenon zagrijava

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #9 : 23 Kolovoz, 2008, 22:10:45 »
a da nekak slozim da mogu i kratko i dugo ukljucit istovremeno?

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: VXR xenon
« Odgovori #10 : 23 Kolovoz, 2008, 22:19:06 »
e to bi bilo rješenje
evo o čemu sam ti govorio


Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: VXR xenon
« Odgovori #11 : 24 Kolovoz, 2008, 20:34:21 »
a da nekak slozim da mogu i kratko i dugo ukljucit istovremeno?
Ja imam xenonke na VX i probao sam si spojiti kada stavim dugo da mi svijetle i dugo i kratko super sve radi samo dođe opterecenje na osigurac i pregori jer vucu previse struje obje zajedno zato sam ja promijenio instalaciju stavio deblje žice i jači osigurač i sada sve super radi.
A ono za blicanje sam i ja cuo da nije baš ljek za xenonke da im to malo šteti, jedino ako imaš one bixenon(žarulja s kratkim i dugim svijetlom) onda možeš slobodno blicati jer onda su obije zagrijane istovremeno kratko dugo, frend na roxu mi ima bixenonku i normalno blica bez problema.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #12 : 24 Kolovoz, 2008, 22:13:25 »
pa kaj nebi xenon trebo manje struje vuc od ovih obicnih zarulja?!  :dontknow:

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: VXR xenon
« Odgovori #13 : 24 Kolovoz, 2008, 22:36:30 »
Istina, ali zato kada se ukopča dok se ne zagrije vuče više struje od ovih ostalih.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #14 : 24 Kolovoz, 2008, 22:40:10 »
Istina, ali zato kada se ukopča dok se ne zagrije vuče više struje od ovih ostalih.

pa npr ovak...upalis kratko i kad se to zagrije onda dugo upalis...jer ak ce bit spojena kratko se nece gasit i sam oce trebat punit dugo...

Offline devilldey

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: K.Gomilica
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 R
  • MojSetup: serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #15 : 24 Kolovoz, 2008, 22:48:51 »

mda? Za aute su prek ljeta ukinuli pa sam mislio mozda i za skutere...ajoooooj

Članak 102.

(1) Na motornim vozilima za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena dnevna ili kratka svjetla, u razdoblju zimskog računanja vremena.
(2) Na motociklu i mopedu za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena kratka svjetla tijekom cijele godine.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
SMK Predatori Member

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: VXR xenon
« Odgovori #16 : 24 Kolovoz, 2008, 23:14:41 »
a jebes njih  :angry9:

a ko zna za ovo?

Istina, ali zato kada se ukopča dok se ne zagrije vuče više struje od ovih ostalih.

pa npr ovak...upalis kratko i kad se to zagrije onda dugo upalis...jer ak ce bit spojena kratko se nece gasit i sam oce trebat punit dugo...

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: VXR xenon
« Odgovori #17 : 24 Kolovoz, 2008, 23:46:09 »
Dakle imam xenon na kratkom svjetlu na runneru...htio bih i dugo staviti pa imam par pitanja...

Cuo sam naime da nije preporucljivo dugo jer ak trebas zablicat nekom da zna zarulja izgorit i da to opcenito nije dobro za xenon...jel to istina il zabluda? HVALA!

I jos jedno malo offtopic pitanje...jel moguce ugradit na model 2005 runnera prekidac za svjetlo jer ga ta novija godista zbog zakona il kaj vec nisu imali...a glupo mi je da po danu xenon bzvz svijetli

Za xenon nisam siguran, ali mislim da nije zrelo blicati jer se radi o velikom naponu i sijalicama treba da se zagriju, a tek onda radi kako treba. Kod nekih se radi o 10-ak sekundi dok xenon ne počne svijetliti.
Što se tiče prekidača za svjetla, svi modeli iznad 2003. g. ga nemaju, ali je sve predviđeno za njega. Dakle, kupi prekidač i spoji. Imaš na motoru i sijalicu za poziciju koja trenutno nema funkciju jer nemaš prekidača. Sve je predviđeno, pa čak i pozicija. Kupi, spoji i to je to.
Što se tiče postova o policiji i zakonu, svjetla moraš imati upaljena od 0-24 h 365 dana u godini, ali to je tvoj izbor. Ja ih palim samo po noći, a za kazne ne marim. Trebaš ih paliti zbog policije i svoje sigurnosti, pa odluči.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: VXR xenon
« Odgovori #18 : 25 Kolovoz, 2008, 01:24:41 »
Daklem... Da to malo rasvijetlimo...

Za xsenon svijetla je smrt blicati s njima...
Tj ne sama radnja blicanja koliko paljenje i gašenje bez da se plin koji se nalazi unutra ne ohladi prije nego se opet napravi "iskra" u njima.
Ta iskra nije zapravo iskra več elektrolučno pražnjenje elektrona u plinu koji se nalazi unutar žarulje.

Daklem, samim blicanjem se gasi i pali ta iskra prije nego se plin ohladi a to pak kemijskom reakcijom uzrokuje drastično skračivanje radnog vijeka tom plinu unutar žarulje.
Zato se u današnjim novim autima izbjegava bixsenon konfiguracija jer je to pak preskupo i zato što se i dalje javlja taj efekt umiranja xsenona prilikom čestih paljenja/gašenja ili blicanja. Umjesto toga se ide na jednu xsenon žarulju po faru i na pregradu koja se podiže prilikom blicanja ili paljenja dugog svjetla. Na taj način ta ista xsenon žarulja stalno svijetli a nama se čini da ili blicamo ili da smo upalili dugo svijetlo. Dosta zgodan trik koji produljuje radni vijek xsenon faru.

Nadalje, xsenon kad uspostavi iskru troši dosta manje od obične žarulje i daje podosta više svjetla. No u startu dok se ne ostvari iskra zna potegnuti i do 3x više struje.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: VXR xenon
« Odgovori #19 : 27 Kolovoz, 2008, 18:43:31 »
to paljenje ksenona shebe 50ccm skuter i motore. frend mi posudio sa auta da probamo na mom ditechu. i spojio sam drito sa acc zice da nije vise nestabilan napon.... i ak sam upalio u leru xenon i jos ak je skut hladan.. zarulja samo treperi i skut se jako spusti ler... kasnije kad se xenon sredi nema problema.

i da na sr50 orginal far stavit xenon dobis isto svjetlo kak ima i sf2
🙈