Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4T skuter - koje ulje za motor , koje za getribu ?  (Posjeta: 3486 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
4T skuter - koje ulje za motor , koje za getribu ?
« : 02 Prosinac, 2007, 01:20:23 »
dakle, kao u naslovu...i još ima li igdje kupiti ulje za getribu u onim malim pakovanjima - kartušama s nastavkom za punjenje...???

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: 4T skuter - koje ulje za motor , koje za getribu ?
« Odgovori #1 : 02 Prosinac, 2007, 10:19:09 »
 za motor repsol full mineralno 10w40 ili onaj crveno mineralno shell za auto 15w-40...
to su bila ulja sa koja sam tankao do prije otprilike mjesec dana..
trenuto imam polusinteticko silkolene super 4 sx 10w-40 i zadovoljan  sam...
primjetit ces razliku :happy6:
stari cilindar i klip su bili u tolko dobrom stanju da su mi ga na servisu kad su stavljali novi skoro zaboravili vratiti...
sve dok ih ja nisam podsjetio jel hehe.. :frajer:
pitas se mozda zasto bas ta ulja..
dva su razloga prvi je taj sto su to jedina ulja koja po specifikaciji odgovaraju za kymco 4T,
znachi 10w-40 ili 15w-40,API: SG ,JASO: MA
ono sto ti  trenutno vjerojatno imash i svom agilitiju je API:SJ ..bash provjeri pa mi javi...
drugi je razlog sto 4T motoru treba bar 3000+ km da bi se kolko tolko razradio..
performanse mog agilitija su tek negdje oko 5000 bile one prave..
usudio bi se rec da je na 5000 iso skoro duplo bolje nego na 500 kada su mi skinuli blokadu! pa si ti misli..
tu i tamo se nađe neko sinteticko ili polusinteticko ulje koje zadovoljava sve specifikacije ali
po meni mineralno je puno bolje za razradu...
trenutno imam to polusinteticko silkolene super 4sx 10w-40 ali samo zato jel sam stavio novi cilindar
cim sljedeci tjedan stavim novu glavu vozit cu ga josh pedesetak kilometara sa postojecim uljem
a onda odma stavljam ponovo  repsol mineralno.
takoder citao sam negdje da je vrlo vazno kod novog motora promijeniti ulje odmah
tj. nakon recimo 50 kilometara da maknes tu špenu i smece koje je ostalo nakon inicijalne hard razrade...



« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2007, 13:02:17 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078