Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupovina injection ili carb??  (Posjeta: 1870 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ahil1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: U toku sedmice
  • Moja Kaciga: AGV STEALTH
Kupovina injection ili carb??
« : 02 Lipanj, 2010, 00:46:15 »
Mozda vec ima ovakva tema ali nisam uspio naci..

Treba mi vas savjet..Koji skuter je bolji za tuning..Ainspric ili karburator...Za karburator vec znam da ide auspuh..Klip veci..Multivar..Kvacilo itd..E sad mi je nejasno za ainspric//Negdje sam procitao da sa remapiranom elektronikom(ili nova elektr.) vecim injektorima i sa jos par promijenjenih sitnica moze ici bolje i brze od full carb tuning-a..Moja specijalnost su auta pa mi po tome ovo sa elektronikom zvuci ostvarivo..Al eto ne razumijem se u skutere niti sam kad ceprkao oko njih..Pa sada molim ove koji znaju da mi pomognu...

btw...Dvoumim se izmedju  jet force-a i Aprilie SR 50 r//E sad jos samo koja carb ili ainspric....

Bez spamanja molim..I samo ljudi koji se stvarno razumiju u skutere..
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2010, 00:52:28 Ahil1 »

Offline Darky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 407
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kolibrić
  • Moja Kaciga: Sonic
  • MojSetup: Airsal 65 ccm
  • MojSpuh: Scoot verzija
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #1 : 02 Lipanj, 2010, 06:10:20 »
uzmi sr-ku s karbom karb  se lakse tunira
i duze imas svjecicu  :toothy10:

Offline LukyGS

  • Tržnica : (+13)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospić
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #2 : 02 Lipanj, 2010, 06:37:50 »
Mozda vec ima ovakva tema ali nisam uspio naci..

Treba mi vas savjet..Koji skuter je bolji za tuning..Ainspric ili karburator...Za karburator vec znam da ide auspuh..Klip veci..Multivar..Kvacilo itd..E sad mi je nejasno za ainspric//Negdje sam procitao da sa remapiranom elektronikom(ili nova elektr.) vecim injektorima i sa jos par promijenjenih sitnica moze ici bolje i brze od full carb tuning-a..Moja specijalnost su auta pa mi po tome ovo sa elektronikom zvuci ostvarivo..Al eto ne razumijem se u skutere niti sam kad ceprkao oko njih..Pa sada molim ove koji znaju da mi pomognu...

btw...Dvoumim se izmedju  jet force-a i Aprilie SR 50 r//E sad jos samo koja carb ili ainspric....

Bez spamanja molim..I samo ljudi koji se stvarno razumiju u skutere..


 ainspric bolje ide od karb kad je seriski motor,kod ainsprica je problem vecinu struja kad se krene stavljato kit,variomat,auspuh velika vjerovatnost je da nece preko 60km/h jer mu blokira struja motor pocne propucavati!, zato uzmi sa karburatorom i miran si moš što oš raditi sa njim!.
NUDIM USLUGU (POLIRANJA,PJESKARENJA,LAKIRANJA)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #3 : 02 Lipanj, 2010, 07:39:28 »
definitivno uzmi karb verziju,bolja je za tuning...
ako se zelis normalno voziti uz minimalnu potrosnju onda uzmi injectio verziju...
ps.kod injectiona svakih 1000km ode svjecica :icon_thumright:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16949
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #4 : 02 Lipanj, 2010, 08:50:12 »
gle oboje se da tunati samo sto je karb verzija puno bolja pogotovno za nase krajeve ne samo da je tuning jeftiniji nego je i masina pouzdanija jer mi tocimo sve osim benzina i injektori se dosta stopaju kao i karbovi samo sto karb mozes rastavit, ocistit i dela. Dodatno uz to ako imas injektora moras si nabavit i racunalo za stelanje masine jer se  smjesa neda obogatiti jednostavnim nacinom kao sto je kupovanje vece dizne za 10kuna. Takoder ako ides na veci tuning mozes uvjek kupit veci karb, a injektor je limitiran brzinom pumpe i sl. i onda ti je dosta teze nabavit elektroniku + ako ti sto krepa za karb verziju imas djelova ko u prici i puno jeftinije od injektor verzije koje moras kupovati u ovlastenom servisu te ces se upoznati s realnosti silovanja džepa.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #5 : 02 Lipanj, 2010, 12:27:50 »
karb verziju je lakse srediti, ali ako zelis biti drugaciji kao par deckiju s foruma, slozis si injectiona koji trosi ko baotian a ide ko ostali cvaje
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #6 : 02 Lipanj, 2010, 12:31:20 »
injection ne voli nase gorivo :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #7 : 02 Lipanj, 2010, 12:36:22 »
mislim da omv i tifon bi trebali imati dovoljno kvalitetno gorivo za te motore..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #8 : 02 Lipanj, 2010, 12:45:37 »
Ovog je bilo tako puno vec po forumu

karb - veca potrosnja,lakse stelanje,tonasetupova koje doslovno mozes prekopirati,tipa kupis nrg i skopiras alfin setup i najbolji si

injektor- za serijalu veoma zahvalan ali tuning je skuplji dosta sta se termogrupe tice

e sad,s injectionom kao mojim,znaci full setup osim radilice nikad neces prec 3,5-3,75 uz konstantno tjeranje u obrtaje

a s karbom neznam nikog tko ima full base i 17,5 a tjera skuter u obrtaje i da mu ne trosi ispod 5l

Radi se o tome da ako kupujes injection kupi i majstora ili se uci na forumu di sta kako jer na probleme ces naletit sigurno 
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #9 : 02 Lipanj, 2010, 12:49:01 »
ima podforum vezan za injectione, da procita sve te teme skontat ce kako, di, sta..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Ahil1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: U toku sedmice
  • Moja Kaciga: AGV STEALTH
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #10 : 02 Lipanj, 2010, 16:18:02 »
gle oboje se da tunati samo sto je karb verzija puno bolja pogotovno za nase krajeve ne samo da je tuning jeftiniji nego je i masina pouzdanija jer mi tocimo sve osim benzina i injektori se dosta stopaju kao i karbovi samo sto karb mozes rastavit, ocistit i dela. Dodatno uz to ako imas injektora moras si nabavit i racunalo za stelanje masine jer se  smjesa neda obogatiti jednostavnim nacinom kao sto je kupovanje vece dizne za 10kuna. Takoder ako ides na veci tuning mozes uvjek kupit veci karb, a injektor je limitiran brzinom pumpe i sl. i onda ti je dosta teze nabavit elektroniku + ako ti sto krepa za karb verziju imas djelova ko u prici i puno jeftinije od injektor verzije koje moras kupovati u ovlastenom servisu te ces se upoznati s realnosti silovanja džepa.

Sto se komp tice za stiamnje elektronike..Sva auta radim preko laptopa sa odgovarajucim kablovima i konektorima...Sad ne znam koji je princip kod skutera..Al mislim da je to isto..Sto se ti ce goriva..Svako auto Turbo benzin..KOje uradim idu novi veci injectori..I da bi to radilo normalno jedino odgovara OMV 100 benzin..I on je najkvalitetniji i najbolji na nasim prostorima...I moja je prepuka svakom ko vozi na bezin neka koristi to gorivo jer ce mu masina skoro pa duplo vise preci i imat ce veci vijek trajanja..

Offline Ahil1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: U toku sedmice
  • Moja Kaciga: AGV STEALTH
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #11 : 02 Lipanj, 2010, 16:20:26 »
karb verziju je lakse srediti, ali ako zelis biti drugaciji kao par deckiju s foruma, slozis si injectiona koji trosi ko baotian a ide ko ostali cvaje

Ajde daj mi link od jednog da mu pogledam skuter..Ako ti nije tesko..

Offline Ahil1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: U toku sedmice
  • Moja Kaciga: AGV STEALTH
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #12 : 02 Lipanj, 2010, 16:23:31 »
Ovog je bilo tako puno vec po forumu

karb - veca potrosnja,lakse stelanje,tonasetupova koje doslovno mozes prekopirati,tipa kupis nrg i skopiras alfin setup i najbolji si

injektor- za serijalu veoma zahvalan ali tuning je skuplji dosta sta se termogrupe tice

e sad,s injectionom kao mojim,znaci full setup osim radilice nikad neces prec 3,5-3,75 uz konstantno tjeranje u obrtaje

a s karbom neznam nikog tko ima full base i 17,5 a tjera skuter u obrtaje i da mu ne trosi ispod 5l

Radi se o tome da ako kupujes injection kupi i majstora ili se uci na forumu di sta kako jer na probleme ces naletit sigurno 



Ajde ako ti nije problem da mi napises sta si sve ubacio u skuter...Koji mu je top speed...I kakvo je ubrzanje??Hvala unaprijed..

Offline sole

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 195
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rijeka
  • Moj Skuter: runner vx/vxr
  • Moja Kaciga: koju uzmem
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #13 : 02 Lipanj, 2010, 16:25:08 »
po meni je bolji injection ali da se razumijemo ako ga odrzavas i tocis jako jako dobar benzin u njega
ispod 200 kn ne saljem pouzecem....

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #14 : 03 Lipanj, 2010, 12:58:41 »
Ovog je bilo tako puno vec po forumu

karb - veca potrosnja,lakse stelanje,tonasetupova koje doslovno mozes prekopirati,tipa kupis nrg i skopiras alfin setup i najbolji si

ima ih koji su kopirali pa to nije to, zaboravio si na umjetnost zvanu "stelanje", sa stelanjem slabijeg dobijes neustelani jaci  :icon_thumright:



Citat:
e sad,s injectionom kao mojim,znaci full setup osim radilice nikad neces prec 3,5-3,75 uz konstantno tjeranje u obrtaje

a s karbom neznam nikog tko ima full base i 17,5 a tjera skuter u obrtaje i da mu ne trosi ispod 5l

iskreno, ocekivao sam da ces navesti manju potrosnju za injection, sad tek vidim da je razlika mala naspram kvalitetno podesenog base-a.

Offline hrvojekovacic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Rhon 70r
  • Moja Kaciga: MADHEAD (cross)
  • MojSetup: 2 eXtreme 70cc
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #15 : 03 Lipanj, 2010, 19:10:31 »
kaaaarb  :icon_thumright:
Two stroke reality is the four strokers dreams!
Four-strokes are something you rode to the track to watch two-strokes race.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina injection ili carb??
« Odgovori #16 : 04 Lipanj, 2010, 23:57:51 »
Ovog je bilo tako puno vec po forumu

e sad,s injectionom kao mojim,znaci full setup osim radilice nikad neces prec 3,5-3,75 uz konstantno tjeranje u obrtaje

a s karbom neznam nikog tko ima full base i 17,5 a tjera skuter u obrtaje i da mu ne trosi ispod 5l

dobro slow kaze

ovo ti ne stoji da nikom ne ide ispod 5litara

meni je basew setup sa slabijim midrace spuhom trosio otvorene ceste 3,8 litara
grad do 4,5 max
uvijek full gas