Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Exaust port timing ?  (Posjeta: 4349 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Exaust port timing ?
« : 31 Kolovoz, 2007, 14:06:22 »
Poceo sam malo cackat po exaust kalkulatoru pa me muci jedna opcija mozde netko zna a to je "duration of the exaust port" a koko pise pod upitnikom to je "exaust port timing.in degrees." Negdje sam cito da se to inace mjeri na radilici ali sigurno negdje postoji podatak kolki je taj timing za serijale ko sto je moj (derbi gp1 race,masina ista kao kod nove gilere i nrg-a)  :help:  :tard:

E jos nesto i kolka ke maksimalna snaga u rpm (do kolko se vrti sa rezom) hvala  :notworthy:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #1 : 31 Kolovoz, 2007, 14:16:29 »
to ti je vrijeme koliko ti je ispuh otvoren, klip kada ide prema dolje kada prolazi celom kraj gorenje tocke ispuha otvara ispuh, ispuh je otvoren skroz dok opet celo klipa u kretanju prema GMT ne preklopi gornju tocku ispuha...

To se moze pretvoriti u stupnjeve preko kalkulatora koji racuna mm u stupnjeve... imas hod radilice, tj. klipnjace, velicinu klipa, velicinu ispuha i racunaj...

Potrebno je napraviti porting kako bi vidio koja je GMT klipa i koliko je ispuh udaljen od GMT-a kako bi mogao izracunati koliko je on otvoren...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #2 : 31 Kolovoz, 2007, 14:21:54 »
E jos nesto i kolka ke maksimalna snaga u rpm (do kolko se vrti sa rezom) hvala  :notworthy:

pa sta pise u podacima za derbija, koliko konja daje na koliko okretaja


ako su uopće tocni ti podaci, i sa kojom rezom mislis?
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2007, 14:26:16 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #3 : 31 Kolovoz, 2007, 15:08:43 »
E jos nesto i kolka ke maksimalna snaga u rpm (do kolko se vrti sa rezom) hvala  :notworthy:

pa sta pise u podacima za derbija, koliko konja daje na koliko okretaja


ako su uopće tocni ti podaci, i sa kojom rezom mislis?

pojma nemam kolko okretaja otprilike 7500-8000 valjda  :dontknow: 7,5 ks (nadje se po internetu gdje pise i 8 ks).
nije sad bitno  ko je proizvodjac reze nego otrilike koliko vise okretaja daje prosjecna reza (mislim sam radit rezu pa mi treba podatak za exaust calculator)

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #4 : 31 Kolovoz, 2007, 15:20:06 »
to ti je vrijeme koliko ti je ispuh otvoren, klip kada ide prema dolje kada prolazi celom kraj gorenje tocke ispuha otvara ispuh, ispuh je otvoren skroz dok opet celo klipa u kretanju prema GMT ne preklopi gornju tocku ispuha...

To se moze pretvoriti u stupnjeve preko kalkulatora koji racuna mm u stupnjeve... imas hod radilice, tj. klipnjace, velicinu klipa, velicinu ispuha i racunaj...

Potrebno je napraviti porting kako bi vidio koja je GMT klipa i koliko je ispuh udaljen od GMT-a kako bi mogao izracunati koliko je on otvoren...

ok to sve stoji a najlakse je rec racunaj i neznam hod radilice, tj. klipnjace, velicinu klipa, velicinu ispuha,da sam se htio jebavat sa racunanjem nebi ovdje postavio post samo pitam kolki je exaust port timing u stupnjevima ako netko zna ljepo ga molim da mi napise ili ako zna izracunat neka izracuna  :notworthy:  :icon_thumright:
Mr J.  :sign188:
Ako na kraju svega nebude nista od toga morat cu se jebavat sa racunanjem  :icon_scratch:  :toothy12:
 

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #5 : 31 Kolovoz, 2007, 15:49:45 »
E jos nesto i kolka ke maksimalna snaga u rpm (do kolko se vrti sa rezom) hvala  :notworthy:

pa sta pise u podacima za derbija, koliko konja daje na koliko okretaja


ako su uopće tocni ti podaci, i sa kojom rezom mislis?

pojma nemam kolko okretaja otprilike 7500-8000 valjda  :dontknow: 7,5 ks (nadje se po internetu gdje pise i 8 ks).
nije sad bitno  ko je proizvodjac reze nego otrilike koliko vise okretaja daje prosjecna reza (mislim sam radit rezu pa mi treba podatak za exaust calculator)

znaci ti bi htio napravit spuh, nesta slicno kao onom leo vince titanium, koji vjerojatno daje najvise na nekih 9000-9500 okretaja, kao i ostali zx,rr
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #6 : 31 Kolovoz, 2007, 15:51:50 »
ok to sve stoji a najlakse je rec racunaj i neznam hod radilice, tj. klipnjace, velicinu klipa, velicinu ispuha,da sam se htio jebavat sa racunanjem nebi ovdje postavio post samo pitam kolki je exaust port timing u stupnjevima ako netko zna ljepo ga molim da mi napise ili ako zna izracunat neka izracuna  :notworthy:  :icon_thumright:
Mr J.  :sign188:
Ako na kraju svega nebude nista od toga morat cu se jebavat sa racunanjem  :icon_scratch:  :toothy12:
 

Pa odi na scooter-attack i provjeri koliki je provrt i hod u serijske termo grupe... is it hard to do?!

Rezonanciju biras sam kada radis auspuh, na koliko zelis da ima rezonanciju onda stavi toliko okretaja, ako ce ostati serijska termo grupa stavi na 9000 rpm
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #7 : 31 Kolovoz, 2007, 16:23:17 »
 [/quote]

Pa odi na scooter-attack i provjeri koliki je provrt i hod u serijske termo grupe... is it hard to do?!

Rezonanciju biras sam kada radis auspuh, na koliko zelis da ima rezonanciju onda stavi toliko okretaja, ako ce ostati serijska termo grupa stavi na 9000 rpm
[/quote]

ma nije tesko al nisam zna za to hvala  :icon_thumright: svaka informacija je dobro dosla  :headbang:


[/quote]

znaci ti bi htio napravit spuh, nesta slicno kao onom leo vince titanium, koji vjerojatno daje najvise na nekih 9000-9500 okretaja, kao i ostali zx,rr
[/quote]
 :icon_thumright: tak je  :notworthy: hvala !!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #8 : 31 Kolovoz, 2007, 16:35:40 »
gus kitevi imaju timinge često na istim stupnjevima kao serijski cilindri..
a to je na oko 7500-8500 okr..
sam spuh digne taj timing za 1000 okr više možda, ali preradom cilindra se dobiva najvažnije, a to je da se usklade timinzi cilindra i auspuha..
kad se to postigne onda je izvučen maksimum iz kita..
recimo gledam moj gus kit..
ima isti timing kao serijala..
i kaj ak sam ja stavil Yasuni R gore, kad on ima momenta na niskim okretajima..
da bi iskoristio moć auspuha, trebalo bi podić timing cilindra za oko 1500 okr, onda bi to bio poso..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #9 : 31 Kolovoz, 2007, 16:58:02 »
gus kitevi imaju timinge često na istim stupnjevima kao serijski cilindri..
a to je na oko 7500-8500 okr..

sam spuh digne taj timing za 1000 okr više možda, ali preradom cilindra se dobiva najvažnije, a to je da se usklade timinzi cilindra i auspuha..
kad se to postigne onda je izvučen maksimum iz kita..
recimo gledam moj gus kit..
ima isti timing kao serijala..
i kaj ak sam ja stavil Yasuni R gore, kad on ima momenta na niskim okretajima..
da bi iskoristio moć auspuha, trebalo bi podić timing cilindra za oko 1500 okr, onda bi to bio poso..

mislim da si malo pobrkao okretaje i timing... tj. rezonanciju i timing... timing je unutar 360° - tj. puni krug ili jedan puni hod klipa...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #10 : 31 Kolovoz, 2007, 17:02:40 »
nisam se bavio s preradama, ali ako je na cilindru dignut timing ispuha, onda odma radi na višim okretajima..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #11 : 31 Kolovoz, 2007, 18:34:32 »
nisam se bavio s preradama, ali ako je na cilindru dignut timing ispuha, onda odma radi na višim okretajima..

ako se digne punjenje onda je veca kompresija sto rezultira jacom eksplozijom i vecom snagom...

Naime, nije isto jel se komprimira npr. 2l i 3l u istoj posudi... 3l daju veci otpor i opcenito je veca kolicina smjese koja se zapali...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #12 : 31 Kolovoz, 2007, 20:06:49 »
lol  :icon_biggrin: ja nemrem pronac nikaj od tih vrijednosti nemam vise zivaca  :angry9: ja mislim da je na serijalama exaust port timing opcenito 190°stupnjeva mozda je na nekima malo manje na nekima malo vise evo jedan podatak iz calculatora MHRtrofeo=198° timing i 12660 rpm, a racing 50 ccm 200° i 13800 rpm, For Malossi MHR- ZIP SP 193° 13500 rpm.Ak neko zna ili moze saznat exaust port timing za moj scut ljepo bih zamolio za  :help:  :icon_thumright:

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #13 : 31 Kolovoz, 2007, 22:12:02 »
Tehničke karakteristike:
Motor Jednocilindricni dvotaktni Piaggio Hi-PER2 PRO
Hladenje Vodeno
Obujam 49,38 ccm
Promjer x hod 40 / 39.3 mm
Omjer kompresije 10,5:1
Max. snaga 5,1 kW (7,0 KS) pri -.--- okr/min.
Paljenje Elektricno (anlaser)
Max okretni moment 4,4Nm kod 7.925 o/min

Prijenos automatski variomat i lanac
Masa 112 Kg
Okvir aluminij
Prednji ovijes "Upside-down" teleskopska hidraulicka vilica, cijevi 35 mm promjera
Stražnji ovijes mono hidraulicki amortizer
Prednja guma Tubeless 120/70-14"
Stražnja guma Tubeless 140/60-14"
Prednja kocnica Disk 245 mm s radijalnim klještima
Stražnja kocnica Disk 180 mm s radijalnim klještima
Kapacitet spremnika za gorivo 8 litara
Potrošnja goriva 3,0 - 3,5 l na 100 km   :nono: laz prokleta laz, meni trosi 4,8   :o  ;D
Maksimalna brzina 85 km/h
Dužina-Širina 1.874 x 706 mm
Visina 1194 mm
Meduosovinski razmak 1138 mm


kako da sad izracunam timing ima li neka formula   :skuter:
« Zadnja izmjena: 01 Rujan, 2007, 14:34:18 Damir 2T »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #14 : 31 Kolovoz, 2007, 23:50:46 »
trebas visinu ispuha, udaljenost pocetka ispuha od GMT i visinu klipa... :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #15 : 01 Rujan, 2007, 15:06:33 »
nisam se bavio s preradama, ali ako je na cilindru dignut timing ispuha, onda odma radi na višim okretajima..

ako dizes timing ispuhu moras i dic timing na usisu odnosno prosirit usis i ispuh kako bi to sve ljepo uskladio i naravno veca dicna i auspuh koji je protocniji jer nemres nagurat slona kroz misju rupu i za taj auspuh treba izracunat timing ispuha ako se racuna sa krivim timingom dobije se veca ili manja protocnost odnosno veci ili manji kapacitet auspuha sto nikako nije dobro motor koji nece radit kako treba npr ako je racunato sa manjim timingom nego sto je stvaran bit ce preveliki povrat plinova i to bi gusilo motor nebi mu dalo da se razvrti do kraja i bla bla........malo bi se gutil ko sa sljepim crevom
ako je nesta krivo napisano prihvacam ispravak netocnog navoda   :sign020:

trebas visinu ispuha, udaljenost pocetka ispuha od GMT i visinu klipa... :icon_thumright:

uff i gdje sad da to nadjem  :BangHead: pa valjda pise negdje ili netko od vas ima rastavljenu novu masinu Jednocilindricni dvotaktni Piaggio Hi-PER2 PRO pa da mi izmjeri u sto sumjam   :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 01 Rujan, 2007, 15:16:58 Damir 2T »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #16 : 01 Rujan, 2007, 20:04:08 »
hahaha... skidaj svoju masinu, skini cilindar i sa papirom i olovkom napravi obrise i onda izmjeri, pa imas na forumu kalukator koji ti pretvara milimetre u stupnjeve... :D
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #17 : 01 Rujan, 2007, 20:17:44 »
cijeli timing se diže podizanjem cijelog cilindra prema gore, a ispuh se širi, odnosno brusi sa strane i gore..
ali velim nisam to radio, samo sam čuo kako-šta..

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Exaust port timing ?
« Odgovori #18 : 01 Rujan, 2007, 20:38:13 »
cijeli timing se diže podizanjem cijelog cilindra prema gore, a ispuh se širi, odnosno brusi sa strane i gore..
ali velim nisam to radio, samo sam čuo kako-šta..

ma sve 5 nije mi bila nqmjera kritizirat ak je tak ispalo   :sign188: nisam ni ja to radio sam sam napiso kaj mislim  :icon_thumright:  malo cujes tu malo tamo malo forum,internet malo vlastitog iskustva i na kraju kad se zbroji znas neki pimpek ak nis drugo bar mislim da znam  :icon_biggrin:  :icon_scratch:

hahaha... skidaj svoju masinu, skini cilindar i sa papirom i olovkom napravi obrise i onda izmjeri, pa imas na forumu kalukator koji ti pretvara milimetre u stupnjeve... :D

ma ocu malo sutra rastavljat novi motor zbog toga ima 1100km,prije kad sam bio klinjo imo sam matika a nakon njega razjebanog apn-a tak da sam stalno bio mastan do lakta lol nije bed odsarafit 6 sarafa i jedu selnu al novo je novo jos ga ne diram na taj nacin  :icon_thumright:
Jel ima negdje na netu takvih podataka ili mozda neko sumnja na kakvu stranicu  ???  :icon_scratch: