Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gusenje sr.a  (Posjeta: 4433 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sweky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: štani
gusenje sr.a
« : 12 Kolovoz, 2007, 00:56:59 »
imam sr50 '98 s kitom top trophy
i uzto imam i problem da kad dam gas do kraja ide dobro 7-8 sekundi, a onda se ugusi i pocne pucketat u motoru, onda pustim gas i opet ga dam i tako opet 7-8 sekundi ide dok se ne ugusi,
po nizbrdici ide 15-ak sekundi super i onda se samo ugusi i opet pucketa

doslo mi je do pregrijavanja pa se valjda nesto zeznulo
u cemu bi mogao bit problem?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #1 : 12 Kolovoz, 2007, 11:29:19 »
a kad je došlo do pregrejavanja šta se tada dogodilo??  daj još nekih detalja...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #2 : 12 Kolovoz, 2007, 11:30:12 »
Ako je motor prije isao dobro i ako nije ostecen od pregrijavanja, onda je vjerojatno stvar u plovku i igli koju plovak kontrolira u fergazeru. Dolazi ti do prekida punjenja casice fergazera benzinom pa ostaje bez benzina - to je vrlo opasno za motor. Skini karb, rastavi ga, operi u benzinu i ispusi kompresorom.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2007, 11:31:45 3alfa3 »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #3 : 12 Kolovoz, 2007, 11:38:11 »
Ako je motor prije isao dobro i ako nije ostecen od pregrijavanja, onda je vjerojatno stvar u plovku i igli koju plovak kontrolira u fergazeru. Dolazi ti do prekida punjenja casice fergazera benzinom pa ostaje bez benzina - to je vrlo opasno za motor. Skini karb, rastavi ga, operi u benzinu i ispusi kompresorom.
3alfa3 je u pravu tako je i meni bilo,na full gasu samo ostane bez gasa i ugasi se,rastavio karb i ocistio i to mi se vise nije dogodilo

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #4 : 12 Kolovoz, 2007, 13:11:22 »
evo njemu odgovorite a ja kad sam postavio isto pitanje 50000 puta meni niste odgovorili. Oglavnom i ja sam imo isti problem. Ocisito sam frgazer jako dobro i za sad nema problema....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #5 : 12 Kolovoz, 2007, 20:32:30 »
ja sam isto imao problem na full gasu nakon jedne minute bi se zagušio, prepigao sam plovak malo da se više spusti igla dole i sad je ok, dobiva dosta benzina..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #6 : 12 Kolovoz, 2007, 23:16:45 »
ja sam isto imao problem na full gasu nakon jedne minute bi se zagušio, prepigao sam plovak malo da se više spusti igla dole i sad je ok, dobiva dosta benzina..

Treba s tim biti jako oprezan. Nivo plovka kod Dellorto PHBG karba (kakvog ti imas ak se ne varam) mora biti izmedju 15,5mm i 16,5mm mjereno od ruba kucista fergazera (bez dihtunga) do vrha plovka i to kad je karb na ravnoj podlozi (stolu) okrenut tako da sjedi na svom usisu.


Inace, visi nivo (plovak svinutiji prema karbu) obogacuje smjesu i to u svim rezimima rada pa se fergazer stela dizama i iglom tek kad je nivo plovka pravilno podesen. Suprotno, ako je nivo nizak (plovak svinutiji prema dnu casice karba) smjesa je siromasnija u svim rezimima rada.

I dok je visoki nivo bezopasan (osim prebogate smjese), niski nivo je opasan zbog siromasne smjese, a ukoliko je jako nizak (ili plovak zasteka), diza ostane na suhom sto je ultra opasno jer smjesa postane jako siromasna, a kako se to obicno desava na full gasu pri visokim okretajima, nije iskljuceno zaribavanje motora.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2007, 23:21:44 3alfa3 »

Offline sweky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: štani
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #7 : 12 Kolovoz, 2007, 23:33:20 »
hvala na pomoci, ali nije problem u tome bio, samo sam otisao na benzinsku po novu svjecicu champion, dao 15 kn i sad motor radi bez greske, svejedno hvala  :)

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #8 : 13 Kolovoz, 2007, 00:49:18 »
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Vadi to iz motora pogotovo ako je DITECH. Odi u apriliu i kupi orginal za nju  svječicu... Vjeruj mi  :icon_thumright: . Uglavnom i meni se je oped počeo gušit. Možda da i ja promjenim svječicu... Al moj ej 4t  :icon_scratch: . Neznam. Promjenit ču...

Offline sweky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: štani
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #9 : 13 Kolovoz, 2007, 15:37:45 »
nije ditech, WWW je, pa kupio sam je od jednog mehanicara i on je u njoj drzao bosnu super :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #10 : 13 Kolovoz, 2007, 20:11:31 »
znam alfa da je to opasno, no eto, ipak je to prošlo bez posljedica, to je frgazer s kojim su se Kuš i Ivor igrali, a nitko ga nije uspio naštelat..
ja sam se mučio s njim mjesec dana, i na kraju od svih piganja, premjestio sam plovak s drugog frgazera i sve je 5..
naravno plovak moram bit na mjestu, no trebam neku shemu da vidim kak to, vidio sam neke sheme, no nije mi baš bilo jasno..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #11 : 13 Kolovoz, 2007, 20:30:37 »
naravno plovak moram bit na mjestu, no trebam neku shemu da vidim kak to, vidio sam neke sheme, no nije mi baš bilo jasno..

Dakle, za sve PHBG karbove nivo polovka mora biti izmedju 15,5mm (bogatije) i 16,5mm (siromasnije).


Piga se limic na kojem je plovak (moze kod igle, ali lakse je za svaki plovak posebno spicangama savijati limic):


« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2007, 20:32:31 3alfa3 »

Offline Marko F15

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #12 : 14 Kolovoz, 2007, 00:30:52 »
swek a zasto ne napises da ti je karb 12-serijski ljudima bi bilo mozda lakse rec svoje
----FUŠ RACING TEAM----

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #13 : 14 Kolovoz, 2007, 09:19:09 »
Dakle, za sve PHBG karbove nivo polovka mora biti izmedju 15,5mm (bogatije) i 16,5mm (siromasnije).
Piga se limic na kojem je plovak (moze kod igle, ali lakse je za svaki plovak posebno spicangama savijati limic)
thanks.. :icon_thumright:

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: gusenje sr.a
« Odgovori #14 : 17 Kolovoz, 2007, 21:55:56 »
Ako je stvarno tako da gore imas 12mm karb u tome je problem ??? :nono:. Isto se i meni dogadjalo na mom peugeotu dok sam imao gurtnera 12mm original. Nakon cca. 5 km voznje jednostavno bi se poceo gusiti i ugasio bi se. Kad sam stavio dellorta 19mm sve sam probleme rjesio. :icon_thumright: :notworthy:

Tako ako ne zelis da ti zariba motor podhitno mjenjaj karb jer je 12mm premalo za kit!!!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono: