Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stage6 Sport 70 Pro  (Posjeta: 3321 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #20 : 10 Kolovoz, 2009, 22:34:54 »
Yasuni ne vrti puno okretaja tako da ta 16tica bi odradila neko vrijeme.
Iako, na 19ici bi pokazao kit zube kako spada.

I da ne pitam sa skroz okolo... imam dvoumicu.  :toothy12:

Technigas NextR ili LeovinceRR na ovaj kit?
Ni sam nisam pametan a u jebenoj sam nedoumici. Anybody tko je probao?
Kolike su rezonancije, koji bi išao više gore?

Thnx.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #21 : 10 Kolovoz, 2009, 22:38:39 »
RR ti je skoro isti kao i zx, neces se zadovoljiti prije nego kupis minrelli nardo i ne skrojiš ga da moze na morini :hello:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #22 : 10 Kolovoz, 2009, 22:41:46 »
nije rr bas skoro isti ko zx..recimo zx i trophy su dobra kombinacija ali moze i jace dok rr i trophy su puno bolja kombinacija i rr dosta vise izvlaci..neznam tocno ali ovako po sluhu bi reko da rr vrti bar 1000 rpm vise od zx-a

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #23 : 10 Kolovoz, 2009, 22:47:27 »
nije rr bas skoro isti ko zx..recimo zx i trophy su dobra kombinacija ali moze i jace dok rr i trophy su puno bolja kombinacija i rr dosta vise izvlaci..neznam tocno ali ovako po sluhu bi reko da rr vrti bar 1000 rpm vise od zx-a

Mislim 500rpm, ali to je idalje malo za ovaj kit...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #24 : 10 Kolovoz, 2009, 22:52:16 »
http://www.scootershack.co.uk/sportexguide.html
evo kolko je razlika zx i rr na trophy-u
mislim da bi next-r bolje lego ako se ne može nešto jače nabavit???
lovac u mutnom team

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #25 : 11 Kolovoz, 2009, 00:08:51 »
Yasuni ne vrti puno okretaja tako da ta 16tica bi odradila neko vrijeme.
I da ne pitam sa skroz okolo... imam dvoumicu.  :toothy12:

Technigas NextR ili LeovinceRR na ovaj kit?
Ni sam nisam pametan a u jebenoj sam nedoumici. Anybody tko je probao?
Kolike su rezonancije, koji bi išao više gore?

Thnx.


Ak imas ZX, ovu dvojicu ni ne gledaj jer imas isti ku....  ;D

Salim se....

Ovak, nema ti neke razlike izmedju ta 3 spuha... Prvi slijedeci je stvarno Yasuni R ili TEcnigas RS70 (barem je tako na minarelliu i piaggiu).... Cak, sa Stage6 PRO (ne replica!) bi nadj#bo i yasuni R za koju stotinu okretaja u krajnjoj (a to znaci i vecu brzinu).


Ali, ako mislis to tocit i vozit (a ne svakih parsto km nekaj brljat oko vune spuha ili nedajbog varenja pucanja spuha), onda pukni gore yasuni i zaboravi na njega (bukvalno)

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #26 : 11 Kolovoz, 2009, 00:17:20 »
Uff... Moš si samo misliti na kojim sam ja mukama.

Vele da paše sve sa morinija ali se mora malo modificirati a nitko ne daje konkretne rezultate. I zbog toga ide Yasuni jer ima najširi powerband pa če se sslagati sa čime god da puknem gore. Uzeo bi C16 rado, al mi je mao preskup i problematičan za radilicu iako sam ju mjenjao.  :drunken_smilie:

Užas koja glupa situacija...
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #27 : 11 Kolovoz, 2009, 00:17:34 »
http://www.scootershack.co.uk/sportexguide.html
evo kolko je razlika zx i rr na trophy-u


Ajmo ovak....



Se mozemo slozit da prigushivac nemoze (bitno za ovu pricu) utjecat na performanse? Slazemo se? E pa onda... TAAAADDDDAAAAA.... SPuhovi su identicni osim prigushivaca.....


Vec godinama se borim protiv predrasuda da je RR jaci (i znam da cu sad na sebe navuci bijes mnogih - cak i tehnicki potkovanih), ali, fizika je znanost koja u ovom slucaju ide meni u prilog - tijelo spuha je isto (barem tako u shemi LV na svom sajtu pokazuje, a prilicno je detaljno opisano dimenzja svakog elementa spuha)




E da....
Vozio sam ZXa na Replici kitu i to je cak setup koji je za gradske guzve odlican - vuce odozdola bez *****ti, a 90km/h+ ide (pa i vise).



P.S. bez *****ti se treba citat - bez yebemti  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #28 : 11 Kolovoz, 2009, 00:18:52 »
Uzeo bi C16 rado...

Ono kaj sam napisao se odnosilo na R....
C16 je (barem u minarelli/piaggio svijetu) punokrvni midrace spuh koji nema kaj radit na (nepreradjenom) Stage6 PRO kitu koji je nasretinji izmedju 10000 i 11000 okr (sa tendecnijom prema manjoj cifri)
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2009, 00:20:52 3alfa3 »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #29 : 11 Kolovoz, 2009, 00:20:51 »
A vidiš... Pun je youtube ekipe koja vozi taj kit na tom spuhu.

Sad mi to nikak nije jasno više...  ???
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #30 : 11 Kolovoz, 2009, 00:22:49 »
A vidiš... Pun je youtube ekipe koja vozi taj kit na tom spuhu.

Sad mi to nikak nije jasno više...  ???


Da pogodim - dojcland....
Oni C16 stavljaju i na serijale....

Stvarnost je nesto pitomija - C16 cak i TP Due+ prevrtava (a taj kit ima tajming ispuha blizu 195 stupnjeva - za razliku, MHR replica ga ima na 178, a serijala piaggio oko 170 - sad imas ugrubo sliku o cemu pricam)


Cinjenica je da je S6PRO kit vrlo vrlo slican MHR replici, a meni je Nardo cak bio previsok s okretajima (a on je dosta ispod C16)

« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2009, 00:26:18 3alfa3 »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #31 : 11 Kolovoz, 2009, 00:24:24 »
A da... Ludi nijemci.

Sve si rekao.  ;D

Evo testiranja svega i svačega.
http://www.skuteri.org/forum/lofiversion/index.php/t5326.html
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2009, 00:30:13 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #32 : 11 Kolovoz, 2009, 04:34:04 »

Ajmo ovak....



Se mozemo slozit da prigushivac nemoze (bitno za ovu pricu) utjecat na performanse? Slazemo se? E pa onda... TAAAADDDDAAAAA.... SPuhovi su identicni osim prigushivaca.....


Vec godinama se borim protiv predrasuda da je RR jaci (i znam da cu sad na sebe navuci bijes mnogih - cak i tehnicki potkovanih), ali, fizika je znanost koja u ovom slucaju ide meni u prilog - tijelo spuha je isto (barem tako u shemi LV na svom sajtu pokazuje, a prilicno je detaljno opisano dimenzja svakog elementa spuha)




E da....
Vozio sam ZXa na Replici kitu i to je cak setup koji je za gradske guzve odlican - vuce odozdola bez *****ti, a 90km/h+ ide (pa i vise).



P.S. bez *****ti se treba citat - bez yebemti  ;D

istina ali ja znam da sam vozio zx-a i rr-a na serijali i znam da se osjetila razlika izmedu ta 2 spuha...eto ako je rezlika u prigusivacu ja sam vozio obadva spuha na istom prigusivacu, bio je neki home made al nebitno..ja sam uvjeren da je rr jaci.. :dontknow:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #33 : 11 Kolovoz, 2009, 18:25:27 »
Danas napokon uštelao to čudo i nikad se do sad nisam vozio 90 sa 4.7 rolicama.  :laughing7:
Stage6 obožava okretaje...  :icon_thumright:
A najbolje od svega je što su okretaji tik do max skroz do kraja... Da mi ZX dopusti više okretaja i snage, potegnuo bi još malo i više.

Zanimljivo mi je kako skidam sve ove kineske 125ice čak i u top speedu dok VXa pratim i onda mi malo ode na top speedu.
Mislim da je to max sa ZXom...  :dontknow:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #34 : 11 Kolovoz, 2009, 18:32:40 »
Danas napokon uštelao to čudo i nikad se do sad nisam vozio 90 sa 4.7 rolicama.  :laughing7:
Stage6 obožava okretaje...  :icon_thumright:
A najbolje od svega je što su okretaji tik do max skroz do kraja... Da mi ZX dopusti više okretaja i snage, potegnuo bi još malo i više.

Zanimljivo mi je kako skidam sve ove kineske 125ice čak i u top speedu dok VXa pratim i onda mi malo ode na top speedu.
Mislim da je to max sa ZXom...  :dontknow:

@Zmijavci skida leonarda 125 s nardom na serijali, kinezi 125 4t ti idu 85 realne, vx je puuuno bolji...
Pokusaj nabaviti polovnog Yasunija R ili nekakvog Minarelli narda i skrojit ga na TGB-a, vjeruj mi da ti je ZX kao blokada na tom kitu :dontknow:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #35 : 11 Kolovoz, 2009, 18:35:32 »
Mislim da sam nestrpljiviji od Giz-a sto se promjene u performansama naspram ZX-a  :toothy10:

TGB ima odlican prijenos, gura remen do vrha, polutke su "linearne", dobro kvacilo...   :frajer:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #36 : 11 Kolovoz, 2009, 18:42:26 »
Mislim da sam nestrpljiviji od Giz-a sto se promjene naspram ZX-a  :toothy10:

To zbog teorije alu vs gus? Vjeruj mi da sam i ja.

2 Luna: Baš sad preko Slowa naručio Techbigasa jer mi je to najjači spuh koji mogu pripasati uz Yasunia R koji mi je ipak malo preskup.
Ono što mene i slowa jako zanima je dali če se na Technigasu napokon Stage6 malo bolje razvrtiti.
Po grafovima koje sam nakupio svugdje stoji da ZX daje max snagu na cca 6.5 - 7 k rpm dok Technigas daje svoju snagu na cca 1.8 - 2k rpma više nego ZX.
E sad, Slow je probavao sa ZXom i sa Yasunijem pa su mu okretaji kroz ubrzanje porasli za nešto sitnoa radi se o gus cilindru. Nas kopa sad kako če to sjesti na alu kit koji se voli vrtiti. Ono u što sam siguran je to da če biti puno više snage ali na kojim okretajima?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #37 : 11 Kolovoz, 2009, 18:58:09 »
Nema gorega nego čitati ovakve postove ovdje i gledati pored sebe novi Yasuni city R kako stoji i čeka da ga nešto upogoni  :'(


I mene zanima razlika između ZX-a i Yasunija  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #38 : 11 Kolovoz, 2009, 18:58:54 »
Nema gorega nego čitati ovakve postove ovdje i gledati pored sebe novi Yasuni city R kako stoji i čeka da ga nešto upogoni  :'(


I mene zanima razlika između ZX-a i Yasunija  :toothy3:

@pajo ce ti najbolje objasnit :icon_thumright:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stage6 Sport 70 Pro
« Odgovori #39 : 11 Kolovoz, 2009, 20:59:10 »
 u mom slučaju je bilo minarelli Ac i arrowa.međutim taj arrow je bio od piaggio pa smo ga prepasali na minarelli.tako da ni on nije sigurno davo šta bi mogo u odnosu da je bi za minarelli.
kad sam stavio yasuni r kod da sam imo blokadu na skuteru takav osiječan.(ma da je sigurno jedan dio bio zaslužen arrow(prerađeni))
malossi sport Ac+yasuni r mikuni 16. malo preko 9700rpm
lovac u mutnom team