Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: potrosnja sa kitom na 4T skuteru  (Posjeta: 4625 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
potrosnja sa kitom na 4T skuteru
« : 03 Svibanj, 2007, 11:16:04 »
zanima ma kolika ce mi biti potrosnja kad stavim  base kit od 80 cm,trenutna potrosnja mi je 2L a cuo sam da u nekim slucajevima potrosnja raste i do 200 posto a to mi se definitivno ne isplati s obzirom da mi je jedan od uvjeta kod kupovine skutera bila mala potrosnja...pa ako neko ima iskustva sa 4T skuterima i kitom savjet bi mi dobro dosho,hvala
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: potrosnja sa kitom na 4T skuteru
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2007, 11:46:43 »
potrosnja ce bit zanemarivo veca, ovo s 200% vrijedi za 2t,  race setup. i dalje ce to bit manje nego 2t serijala.

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: potrosnja sa kitom na 4T skuteru
« Odgovori #2 : 03 Svibanj, 2007, 12:02:28 »
pa ako je tako onda ga definitivno kupujem :)
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline aco stunter_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • ko mi šta može
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beli Manastir
  • Moj Skuter: Kymco Agility 50
Odg: potrosnja sa kitom na 4T skuteru
« Odgovori #3 : 03 Svibanj, 2007, 15:12:01 »
e disi kit naručio ja pokusavam u osijeku naći i nemogu daj javi sto prije imam isti motor ko ti pokušavam kupiti i ja kit a koliko para ćeš dati za kit
Ko mi šta može

Offline Broken

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera VX(R)
  • MojSetup: Da, onaj jaki
Odg: potrosnja sa kitom na 4T skuteru
« Odgovori #4 : 05 Svibanj, 2007, 22:59:29 »
Ako taj kit dode manje od 300kn onda se isplati uzet... Neznam koliko bi dobio s njim...  :dontknow: Uglavnom ne toliko koliko cvajo dobi sa 70, kamoli 80ccm... Nemoj bacat pare, ako vec zelis onda nemoj puno ocekivat...
Zgorio mi ventil ! ! !

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: potrosnja sa kitom na 4T skuteru
« Odgovori #5 : 06 Svibanj, 2007, 02:48:32 »
kitovi koji idu na agilitijya 50 takoder idu i na vecinu kineskih 4T skutera jer dijele istu konstrukciju motora a to je hondin GY6 odnosno njegova kopija na svim ostalim 4T motorima zvana 139QMB,od tuda i one priče da baotian i kymco imaju isti motor..ali u biti nije isti jer je kymcov napravljen iz vecinom kvalitetnijih dijelova...varijanta 139QMB u aglitiyu se zove KG-10 a varijanta 139QMB u baotianu je mislim QT-2,ispravite me ako grijeshim..
najbitnije prije postavljanja kita trebash totalno odblokirati svoj agility a to znachi maknuti blokade sa variomata,auspuha i CDI-a,za kurburator nisam siguran!?sve osim CDI-a bi ti trebali napraviti u servisu a cdi odblokirash po uputama  na www.scootertherapy.com ali bit jakooo oprezan da ne zasjechesh preduboko jer onda mozesh bacit CDI a novi kosta dosta .naravno na svoju odgovornost jer bi mogo zgubit garanciju(meni inache radi bez problema).
sada bi ti trebao ici oko 75-80.
kit mozesh narucit na vishe mjesta i postoji vishe verzija..prva brojka oznacava nazivnu kubikazu,druga promjer a treca stvarnu kubikažu..e sad kod ovog prvog imash najmanje zahebancije jer vjerojatno nechesh morat nista mijenjat ili jako malo,a kod ovog zadnjeg imash najvishe zahebancije jer cesh vjerojatno ubrzo morat stavit vecu glavu cilindra( 50mm) ili stavit novu radilicu ili novi remen ili cak sve skupa.

70cc - 44mm | 63cc
80cc-47mm |72cc
80+cc - 48mm | 75cc
90cc - 50mm | 82cc

nisam bash strucnjak pa ovo shto cu napisati uzmi sa dozom rezerve i svakako josh dodatno provjeri al po priči mi se cini da bi bilo dobro kod ugradnje  kita josh zamijenit diznu na kurburatoru vecom diznom(#85-#90),auspuh dodatno deblokirati tj. izvaditi mu katalizator ili kupiti novi serijski samo skroz deblokiran,doraditi zracni filter po potrebi bushenjem 25mm rupa i stvaljenjem malih čepova-filtera iste velicine u tu rupu koju si napravio. ili stvaljenjem gljive ili malossi red spoonge za koju neznam dal postoji velicina za Agility 50 za kupit kod nas.
osim toga josh mozesh punio dijelova zamijenit tuning dijelovima al neznam dal se isplati?treba sve stavit na papir i dobro izracunat i odvagnut ulozeno/dobiveno.
postoji variomat,rolice,opruge kvachila,stražnja velika oprugu,sportski ventilator preporucujem zbog mogucheg pregrijavanja na visokim okretajima,torque control,torque driver,naprimjer imash chak i dorađenu usisnu granu motora.

mjesta za kupovinu imash raznih...ja sam kit kupio na ebay-u
evo nekih linkova...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kymco-Baotian-Taishan-GY6-139QMB-82cc-Big-bore-kit_W0QQitemZ230125817932QQihZ013QQcategoryZ35595QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.befr.ebay.be/Kymco-Baotian-Taishan-GY6-139QMB-82cc-head-kit-intake_W0QQitemZ230106302883QQcategoryZ25640QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.co.uk/Kymco-Baotian-Taishan-ZhongHu-ATV-50-80cc-FULL-RACE-KIT_W0QQitemZ260111866161QQihZ016QQcategoryZ25640QQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.nl/80-cc-4stroke-scooter-tuning-cylinder-4takt-zylinder_W0QQitemZ110080903726QQihZ001QQcategoryZ25640QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.nl/Jalon-Baotian-GY6-139QMB-50QT-82cc-performance-kit_W0QQitemZ230119271862QQihZ013QQcategoryZ25640QQcmdZViewItem



ali uz njega morash imat i paypal account za koji ti je potrebna debitna ili kreditna kartice tipa mastercard zagrebacke banke..ali je i najsigurnije jer imash mnostvo instrumenata osiguranja tipa povrat novca ako svi dogovori propadnu.
pa recimo imash:

www.racingplanet.de
www.scooter-attack.com
www.scooter-assassins.com
http://store.scootertronics.com/fost80up13.html

na nekima od gore spomenutih  postoji mogucnost kupovine kreditnom karticom bez paypal-a.

u hrvatskoj znam samo za ing-kart da prodaje 4T kitove no nisam uspio dobit informaciju dal taj njihov kit doista pashe i na Agility.(cijena ~700kn kit + ~700kn ugradnja)


www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078