Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa servisom...  (Posjeta: 7917 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #20 : 30 Travanj, 2009, 20:38:35 »
Eto drago mi je da jos netko osim mene vidi ono sto ja između ostalog vidim kao najveci problem u cijeloj prici.

Da se razumijemo on je mene nazvao i rekao da motor trokira i sve na sto sam ja rekao da je nemoguce ( jer kada sam ga ja probao 20metara po ulici bilo je sve ok ) ali ocito da se u voznji desilo to sto se desilo i ja to ne poričem. Nikakav problem nebi bio da pogledam sto je ali ne i da on mene optuzuje da sam mu ja ''sjebao'' motor


Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #21 : 30 Travanj, 2009, 20:49:08 »
Eto drago mi je da jos netko osim mene vidi ono sto ja između ostalog vidim kao najveci problem u cijeloj prici.

Da se razumijemo on je mene nazvao i rekao da motor trokira i sve na sto sam ja rekao da je nemoguce ( jer kada sam ga ja probao 20metara po ulici bilo je sve ok ) ali ocito da se u voznji desilo to sto se desilo i ja to ne poričem. Nikakav problem nebi bio da pogledam sto je ali ne i da on mene optuzuje da sam mu ja ''sjebao'' motor



stari sve 5......ja sam u potpunosti uz tebe....  :icon_thumright: ja sam bobiju odma reko da je to do fergazera......nisam neki expert za 4t ali znam da treba bit budala i ubit karike nakon 18000 km na firtaktu a i ventili kolko ja znam se tek stelaju na oko 25000......

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #22 : 30 Travanj, 2009, 22:06:05 »
zakaj sav ovaj fuš mora bit u mom topicu?  :o
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #23 : 01 Svibanj, 2009, 18:35:37 »
stari sve 5......ja sam u potpunosti uz tebe....  :icon_thumright: ja sam bobiju odma reko da je to do fergazera......nisam neki expert za 4t ali znam da treba bit budala i ubit karike nakon 18000 km na firtaktu a i ventili kolko ja znam se tek stelaju na oko 25000......

Provjera zazora ventila se po knjizici radi svakih 6000 km

Karike ujebat na toj kilometrazi je moguce ako je motor gazen na hladno tako da to nije nesto nemoguce.

Ja nisam nigdje rekao da mu motor trokira zbog karika nego da crni dim baca zbog toga sto vjerojatno i je. Vec smo rjesili sto je bio problem trokiranja i to je to..



Eto sad znate kog treba izbjegavat  :toothy9:

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #24 : 01 Svibanj, 2009, 19:24:19 »
neda mi se uopce prepirat...ja kada sam te nazvao da motor ne radi kak treba poceo si mi pricat da je motor bio "zabijen",da km nisu pravi itd...takoder nije do karika...igla se stavila na mjesto i motor ne dimi niti nista...problem je rijesen i to je to...

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #25 : 01 Svibanj, 2009, 20:49:32 »
neda mi se uopce prepirat...ja kada sam te nazvao da motor ne radi kak treba poceo si mi pricat da je motor bio "zabijen",da km nisu pravi itd...takoder nije do karika...igla se stavila na mjesto i motor ne dimi niti nista...problem je rijesen i to je to...

Ja sam ti samo rekao činjenice: motor je dimio prije servisa kada si ga dovezao a dimi i sad ako mu na centralnoj das ful gas. Rekao sam ti neke cinjenice po kojima bi se moglo naslutiti da nesto nije original na motoru ( iako nemora biti ) ali to tako i tako nema veze sa servisom. To sam ti rekao onako cisto usput.

A to da ti dimi crno to je do karika, nevezano sto je igla ispala mojom greškom!


I da..tebi se neda prepirat naravno kad nemas sto za reci osim da nisi na pravi nacin pristupio rjesavanju problema koji je nastao nakon sto si pokupio motor od mene eto. Problem si rjesio ali na ne fer i na ne ok nacin ali nema veze neka ti bude.
                                       

Offline ancoo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • Neslusan tude pi*darije
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Starigrad-Pa
  • Moj Skuter: strasna letjelica
  • Moja Kaciga: neko kinesko go
  • MojSetup: KÜBLER KBR 63mm malossi 282ccm
  • MojSpuh: garonja
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #26 : 01 Svibanj, 2009, 23:04:59 »
Ja san bija igron slucaja prisutan kad je skuter dosa kod Svena, na OKO uredan skuter redovno servisiran blabla... Zapravo skuter je radija ko motokultivator(freza), klapaju klizaci, smjesa katastrofa 2 ipo kruga odvidan saraf...da ne nabrajan dalje...na centralnoj je BACA CRNI DIM...

Sven je na skuteru sve uredno prominija, slozija sto mogu potvrditi jer san bija prisutan :icon_thumright:

To za iglu gle Bobi ko radi greska se moze desiti...to nije razlog da ti po nekome seres jer ako netko zna oko skutera vidija san, znan i uvjerija san se u to da je Sven u samome vrhu TOP5 ljudi u HR :notworthy:

A to sto ces ti sam sloziti hahahahihihi pa ti si smotan i izgubljen kad te covik vidi nebi ti da kokos da cuvas jer bi pokraj tebe krepala i 98% majstora sa foruma sto sami sloze ja nabijen na k**ra* :laughing9: sad cu i objasniti moju teoriju...
-servis je skup frend ima nekog brikera koji ce sloziti sve za marendu, taj "briker" kojem dovezes skuter to slozi vozis se max.3tkm i onda opet isti kvar + jos min 5 novi stvari sto su riknule, kvar na kvar i to nevodi nikuda...

Malo san gleda SP180 po Njemackoj pa prvi FXR-i izgledaju bolje nego kod nas VXR iz 2007. jer to ljudi voze u servise i KOD LJUDI KOJI ZNAJU servisiraju, a ne kod nas svak sve zna ja to mogu sam zato niko pravoga skutera i nema... 

KÜBLER & Malossi 282ccm & PM tuning & Bitubo & Stage 6

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #27 : 02 Svibanj, 2009, 00:35:03 »
Ja san bija igron slucaja prisutan kad je skuter dosa kod Svena, na OKO uredan skuter redovno servisiran blabla... Zapravo skuter je radija ko motokultivator(freza), klapaju klizaci, smjesa katastrofa 2 ipo kruga odvidan saraf...da ne nabrajan dalje...na centralnoj je BACA CRNI DIM...

Sven je na skuteru sve uredno prominija, slozija sto mogu potvrditi jer san bija prisutan :icon_thumright:

To za iglu gle Bobi ko radi greska se moze desiti...to nije razlog da ti po nekome seres jer ako netko zna oko skutera vidija san, znan i uvjerija san se u to da je Sven u samome vrhu TOP5 ljudi u HR :notworthy:

A to sto ces ti sam sloziti hahahahihihi pa ti si smotan i izgubljen kad te covik vidi nebi ti da kokos da cuvas jer bi pokraj tebe krepala i 98% majstora sa foruma sto sami sloze ja nabijen na k**ra* :laughing9: sad cu i objasniti moju teoriju...
-servis je skup frend ima nekog brikera koji ce sloziti sve za marendu, taj "briker" kojem dovezes skuter to slozi vozis se max.3tkm i onda opet isti kvar + jos min 5 novi stvari sto su riknule, kvar na kvar i to nevodi nikuda...

Malo san gleda SP180 po Njemackoj pa prvi FXR-i izgledaju bolje nego kod nas VXR iz 2007. jer to ljudi voze u servise i KOD LJUDI KOJI ZNAJU servisiraju, a ne kod nas svak sve zna ja to mogu sam zato niko pravoga skutera i nema... 


ok...glavno da ste vas dvojica majstori i pol...jbg zbog malog problema nastane ovo... :headbang: :headbang: :headbang: :icon_biggrin:
ni ti se nisi rodio sveznajuci...bar pokusavam neki rac naucit...a ako ti to smeta onda neznam...
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2009, 00:50:08 sven_sp180 »

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #28 : 02 Svibanj, 2009, 11:49:46 »
Bobi gledaj ja jesam majstor i znam ono sto radim. Ali isto tako nisam zaboravio da onaj tko radi da taj i griješi. I eto ja sam pogrijesio sto sam preslabo stegnuo iglu u karburator i sto ej ona ispala i stvorila problem. Priznam, da jesam, zbog mene se to desilo. Da nisam provjeravao membranu karburatora to se nebi desilo.

Eto..nemam ja sto reci

Jedino, ponovit cu to jos jednom ti nisi na fer i na ok nacin pristupio rjesavanju problema. Umjesto da si ( s obzirom da si kod mene radio servis ) dosao k meni se pozaliti ti si otisao k drugome i onda kao šlag na tortu seres po meni na forumu kako ja nista neznam i sj**** ti motor.

Zamisli da kupis adidas tenisice u ducanu i neodgovaraju ti broj i sto ces ti sada ici u adidas zamijenit tenisice za druge ili ces otici u Nike i tamo donjet adidaske i rec daj mi ove najkice ?? Pa naravno da neces...eto o tome ti ja pricam.


Svak tko ovo cita moze jasno procitati i razlučiti tko je u ovoj prici bio korektan i fer a tko se ponio kao supak no nije na meni da sudim. To ce prosuditi svako za sebe tko cita ovo!


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #29 : 02 Svibanj, 2009, 13:55:55 »
Eto, ovdje se radi o nesporazumu i nema potrebe dizat frku. Svakome se dogodi greška i makar je zadnje u tom trenutku da razmišljamo o toleranciji, fer je dati čovjeku priliku da popravi eventualnu štetu koju je napravio.  :icon_thumright:


Ja sam se stotine kuna (da ne kažem i par tisuća) nadavao čovjeku za kojeg svi tvrde da je doktor za 2T (ali ne naš "2TDottore" sa foruma  :toothy3:) i frajer mi je sj#bo motor kolko god je mogao i u svakoj situaciji u kojoj je stigao. Evo što se sve desilo zadnjih par puta kada sam kročio u njegovu radionu: kupio sam ZX-a kod njega i naplatio mi je montažu s tim da prijenos nije ni taknuo. Ne trebam ni govoriti da sam bio totalni noob za skutere i kako sam mislio da skuter ima kardan a ne remen sa CVT-om  :laughing6: :laughing6:

Pitao sam ga koliko bi koštalo još to štelanje jer motor je potezao ko zgažena mačka i on mi kaže 200 kuna +60 kuna rolice. I nakon 2 tjedna ja opet dofuro motor kod njega i nakon punih tjedan dana kod njega uspio je složit motor da je išo stvarno iznenađujuće, bez ikakvih rupa u ubrzanju... ALI: prsnula mu je vodena pumpa, sve se razlijalo ispod motora i morao je još i to složiti. NAVODNO!  :angry7: Ni više ni manje nego 600 kuna za sve skupa. Volio sam motor stisnuti par puta da vidim kako ide jer je išao jebeno, bez problema sam aute pretjecao bez zaleta ali nisam se stalno tako vozio jer sam osjetio da se motor vrti i da ga moram malo i štedjeti koji put. Moje veselje je trajalo punih 2 tjedna i još dok se nisam oporavio od onih 600 kuna, desilo se novo sr#nje - odšerafio se variomat, zvjezdica je sj#bala ventilator, a ventilator je sj#bo radilicu. To kažem sad kad sam malo potkovaniji, ali onda nisam imao pojma i nazvao sam ga da ga pitam kaj se to desilo. Nitko mi nije spominjao da bi to tako brzo moglo vrisnuti i kaže on dofuraj motor. I ja krenuo polako i uz mene frend na apencu jer mi dotični majstor nije reko da se NE SMIJEM tako voziti makar sam mu objasnio kako se motor ponaša i kakve zvukove ispušta. Nakon 2 dana on meni javlja dijagnostiku: Treba promijeniti kompletan variomat, remen i radilicu. Sa rukama nekakvih 3000 kuna. Ja reko MOOOOLIM????:o :o :o :o

Kažem ja njemu: "Čuj, složi ti to kak je bilo (jer je samo vario skinuo) i ja si motor vozim doma!" A on kaže da nemože on to složiti, da ako složi nazad gore da mi to mora naplatiti. U tom momentu da mi je bio blizu, zaklal bi ga zubima  :sad3:

Ja se raspizdio, sjeo sa frendom na njegov apenac i otišao kod njega. Došao tamo, dao mi dekl sa šerafima (niti u vrećicu ih nije stavio) i tako pridržavajući dekl sa nogom i držeći se za rame od frenda koji me šlepao, stigao sam nakon 20 minuta doma. Ruka me bolila, cijeli isfrustriran, sjedimo doma kod mene na suncu i j#bemo mu mater.  :sad3: :sad1:

Samo da kažem da je taj događaj zapravo prekretnica u mom životu. Zato jer sam bio bar malo pametan prije nego kaj sam mu zadnji puta otfurao motor i rastavio dekl po prvi puta u životu i vidio kako to sve izgleda, i nakon dva dana tugovanja i gledanja u mrtvi skuter, uzeo sam stvar u svoje ruke i sastavio variomat takav kakav je bio i po sjećanju vjerovali ili ne, ja sam to složio i vozio se cijeli dan sa time.





Svatko bira svoj način servisiranja svog motora. Ja sebe ne predstavljam mehaničarem jer to nisam, ali za svoj motor znam i više nego kaj mi treba  :frajer:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #30 : 02 Svibanj, 2009, 14:01:50 »
ajmo zaključ ova tema  jer bu fajta 100 od centa.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #31 : 02 Svibanj, 2009, 14:05:07 »
nebu nikakvog fajta...nego samo raspravljamo sta je bilo i kako...jbg greska se desila i to bas na mom motoru...a ovo sta pricas da motor dimi na centralnoj to se sada uopce ne dogada...stavim ga na centralnu i motor uopce ne dimi ni malo...naci smjesa nije valjala(igla nije sjela na svoje mjesto) i automatski je dimio zbog smjese...sad je stavljena na mjesto i ne dimi i ne gusi se...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #32 : 02 Svibanj, 2009, 14:28:11 »
Eto, ovdje se radi o nesporazumu i nema potrebe dizat frku. Svakome se dogodi greška i makar je zadnje u tom trenutku da razmišljamo o toleranciji, fer je dati čovjeku priliku da popravi eventualnu štetu koju je napravio.  :icon_thumright:


Ja sam se stotine kuna (da ne kažem i par tisuća) nadavao čovjeku za kojeg svi tvrde da je doktor za 2T (ali ne naš "2TDottore" sa foruma  :toothy3:) i frajer mi je sj#bo motor kolko god je mogao i u svakoj situaciji u kojoj je stigao. Evo što se sve desilo zadnjih par puta kada sam kročio u njegovu radionu: kupio sam ZX-a kod njega i naplatio mi je montažu s tim da prijenos nije ni taknuo. Ne trebam ni govoriti da sam bio totalni noob za skutere i kako sam mislio da skuter ima kardan a ne remen sa CVT-om  :laughing6: :laughing6:

Pitao sam ga koliko bi koštalo još to štelanje jer motor je potezao ko zgažena mačka i on mi kaže 200 kuna +60 kuna rolice. I nakon 2 tjedna ja opet dofuro motor kod njega i nakon punih tjedan dana kod njega uspio je složit motor da je išo stvarno iznenađujuće, bez ikakvih rupa u ubrzanju... ALI: prsnula mu je vodena pumpa, sve se razlijalo ispod motora i morao je još i to složiti. NAVODNO!  :angry7: Ni više ni manje nego 600 kuna za sve skupa. Volio sam motor stisnuti par puta da vidim kako ide jer je išao jebeno, bez problema sam aute pretjecao bez zaleta ali nisam se stalno tako vozio jer sam osjetio da se motor vrti i da ga moram malo i štedjeti koji put. Moje veselje je trajalo punih 2 tjedna i još dok se nisam oporavio od onih 600 kuna, desilo se novo sr#nje - odšerafio se variomat, zvjezdica je sj#bala ventilator, a ventilator je sj#bo radilicu. To kažem sad kad sam malo potkovaniji, ali onda nisam imao pojma i nazvao sam ga da ga pitam kaj se to desilo. Nitko mi nije spominjao da bi to tako brzo moglo vrisnuti i kaže on dofuraj motor. I ja krenuo polako i uz mene frend na apencu jer mi dotični majstor nije reko da se NE SMIJEM tako voziti makar sam mu objasnio kako se motor ponaša i kakve zvukove ispušta. Nakon 2 dana on meni javlja dijagnostiku: Treba promijeniti kompletan variomat, remen i radilicu. Sa rukama nekakvih 3000 kuna. Ja reko MOOOOLIM????:o :o :o :o

Kažem ja njemu: "Čuj, složi ti to kak je bilo (jer je samo vario skinuo) i ja si motor vozim doma!" A on kaže da nemože on to složiti, da ako složi nazad gore da mi to mora naplatiti. U tom momentu da mi je bio blizu, zaklal bi ga zubima  :sad3:

Ja se raspizdio, sjeo sa frendom na njegov apenac i otišao kod njega. Došao tamo, dao mi dekl sa šerafima (niti u vrećicu ih nije stavio) i tako pridržavajući dekl sa nogom i držeći se za rame od frenda koji me šlepao, stigao sam nakon 20 minuta doma. Ruka me bolila, cijeli isfrustriran, sjedimo doma kod mene na suncu i j#bemo mu mater.  :sad3: :sad1:

Samo da kažem da je taj događaj zapravo prekretnica u mom životu. Zato jer sam bio bar malo pametan prije nego kaj sam mu zadnji puta otfurao motor i rastavio dekl po prvi puta u životu i vidio kako to sve izgleda, i nakon dva dana tugovanja i gledanja u mrtvi skuter, uzeo sam stvar u svoje ruke i sastavio variomat takav kakav je bio i po sjećanju vjerovali ili ne, ja sam to složio i vozio se cijeli dan sa time.

isto tako sam i ja poceo kopat po skuterima, recimo da me jako slicna situacija dovela do toga da vise nisam htio placati za fusarenje nego sam poceo sam i jbg nesto sjebes nesto uspijes i naucis s vremenom...ovo sto ja imam "servis i tuning"...ja sam to napisao tak nakon vise od 2 godine srafanja po skuterima u te 2 god sam imao vise od 10 skutova sto seriskih sto naturpijanih i ja za sebe i sad mogu rec da neznam sve i ako nekome nesto radim i ako mi se slucajno dogodi da nesto neznam ne diram ali evo na srecu mi se jos to nije dogodilo...



Svatko bira svoj način servisiranja svog motora. Ja sebe ne predstavljam mehaničarem jer to nisam, ali za svoj motor znam i više nego kaj mi treba  :frajer:

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa servisom...
« Odgovori #33 : 02 Svibanj, 2009, 20:57:44 »
nebu nikakvog fajta...nego samo raspravljamo sta je bilo i kako...jbg greska se desila i to bas na mom motoru...a ovo sta pricas da motor dimi na centralnoj to se sada uopce ne dogada...stavim ga na centralnu i motor uopce ne dimi ni malo...naci smjesa nije valjala(igla nije sjela na svoje mjesto) i automatski je dimio zbog smjese...sad je stavljena na mjesto i ne dimi i ne gusi se...

Brkaš kruške i jabuke

1. Igla nema veze sa smjesom
2. Kada se kaze ''smjesa'' pod tim se misli na smjesu benzina i zraka
3. Nisam ti napomenuo kod predaje motora pa cu sad spomenuti da kad je motor dosao k meni sarafic za zrak na karburatoru, ili kako ga ti zoves ''sarafic za smjesu'' je bio odvrnut dva kruga i jednu četvrtinu. U prijevodu...nenormalno puno. Zatvorio sam ga do kraja i otvorio na tocno zadanu vrijednost a to je od 1.5 do 1.75 kruga.
4. S obzirom na ovo sve, jasno ti je da ispala igla nema veze sa remećenjem smjese na karburatoru nego na nemogucnosti plovka da se digne sto ej rezultiralo trokiranjem.
5. Sada ti je ocito jasno da sam ti i karburator ajmo reci '' postelao '' iako to nema veze sa stelanjem ali to je koliko vidim tvoj slobodni prijevod pa neka tako i bude i onda nemozes reci da ti je jura '' postelao '' karburator jer vracanje igle na svoje mjesto nije stelanje karburartora.
6. Ovo sve nebih nazvao raspravom nego vise iznošenjem činjenica, što istinitih što neistinitih . Nista vise..



@Bobi - najzanimljivije od sveg mi je to sto sam ja kao glavni ''krivac'' u cijeloj prici, tu na forumu javno napisao i priznao da je usljed mog rada doslo do greske i uopce ju ne skrivam niti poričem. Dok s druge strane ti nisi u stanju napisati i priznati da tvoj nacin i pristup rjesavanju tog problema nije bio dobar niti fer. ( a to su cak i ostali primjetili )

Ali ajde oprastam ti, ipak sam ja malo stariji od tebe i malo ozbiljniji pa mi nece spasti kruna s glave ako priznam pogrešku..  8)