Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem SR 50 minarelli  (Posjeta: 1899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
problem SR 50 minarelli
« : 13 Svibanj, 2009, 19:41:49 »
Ovak skuter upali na čok nekak,presaugava stalno,na auspuh pljuje gorivo,nekad i puca zbog toga,uguši se nakon minute rada i tako dalje,a moram kurblat po 2min da upali..provjereno : semerinzi u redu,kit mjenjan nije ništa pomoglo,usis u redu,lamelice u redu,kompresija taman,probani karbovi 19 i 21 sa različitim iglama,na različitim položajima i sa različitim ler dizama itd...ništa nije pomoglo,mjenjo sam i svjećice,bobine,regler dok sam mislio da struja jebe,ali jebe ga očito nešta drugo...ak ima netko nekih ideja nek kaže jer ja više neznam šta da napravim,stvarno sam na rubu pameti...Ovo mi se nikad u životu nije dogodilo...
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2009, 19:43:19 »
cdi , namotaji  ???

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2009, 20:43:15 »
iz iskusta znam nazalost :laughing7: :laughing7: probaj sa namotajima i magnetom i probaj sa diznama. ali po meni namotaji i magnet

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #3 : 17 Svibanj, 2009, 15:35:39 »
probo sam i CDI danas,tri komada sam probo drukčija i opet isto..Sumnjam da je problem u magnetu i namotajima...

Znači skuter upali ali samo na čok kad mu očistim svjećicu,onda radi normalno,dam mu gasa,razvrti se i nakon toga se uguši i neće upalit ni na čok ni bez njega.Skinem svijećicu sva je zalivena i iz spuha kapa na prirubnici gorivo koliko je natopljeno,gorivo dospjeva u spuh i onda mi puca...Karba sam dva mijenjo isto ko i dize...tak da u karbu nije problem,već sam milijun puta karb štelo i nikad se ovo nije događalo.Usis je serijski koji je svoju funkciju prije normalno obavljo,mislim neznam više koji mu je...I da ako mu slučajno dam više zraka opet se guši i neće upaliti.Imam onu polini gljivu s kapicom i kad ju skinem,nema teoretske šanse da upali.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #4 : 17 Svibanj, 2009, 15:51:01 »
Zatvara li plovak u karbu dovod goriva :icon_scratch:

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #5 : 17 Svibanj, 2009, 15:55:11 »
ovim redom kreni otklanjat kvar

svijećica->namotaji->cdi

nešto od toga troje, samo nemoj odma napisat svijećica nije, neki se sjebu
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #6 : 17 Svibanj, 2009, 18:09:23 »
skini casicu karba i pogledaj da li zatvara plovak dovod goriva, ja sam imao takav problem i bilo mi je do karba jer nije plovak zatvarao...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #7 : 17 Svibanj, 2009, 18:12:22 »
vidi prvo namotaje pa onda odi dalje

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #8 : 17 Svibanj, 2009, 18:41:36 »
A gle,ima iskru,probo sam tri svjećice,jednu mora radit sigurno,tri CDI-a različita,opet isto,iskopčo sam regler da nebi on možda zajebavo,ni to nije,bobinu sam stavio drugu koja sigurno radi kak treba nije ni to...Mjenjo sam termo grupu jer sam mislio da sam preturpijo ispuh,ali se ispostavilo da nije ni to jer s ovim drugim kitom radi isto,iskreno sumnjo sam da je do toga,ali ipak sam provjerio...ležajevi su novi stavljeni,skupa s njima i semerinzi i provjerio sam 34 puta jel su izbijeni ili sline i sve je OK.

Jedino nisam promjenio namotaje a to je zato jer nemam od koga posudit da vidim jel me to zajebava,iskreno sumnjam da su i namotaji u pitanju jer to ne objašnjava zašto samo pali na čok i zašto radi normalno kad mu dam gas,čim padnu okretaji uguši se,presauga i nema šanse da više upali ak ne očistim svjećicu...Nešta sa smjesom njega jebe,tj dobiva više goriva i to mi nije jasno zašto i kak se to događa,to je povezano s ovim da pali samo na čok.Da napomenem mjenjo sam dellorto 21,19 sa različitim iglama,na različitim pozicijama,ler dizama,glavnim dizama,airboxom,gljivom...stvarno nebi otvorio temu da nije nešta avangardno,naslago sam se skutera i ovakve gluposti mi se još nisu događale.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #9 : 17 Svibanj, 2009, 19:11:16 »
znači namotaji... ;D

pa nemoraš skidat namotaje da bi vidio dal su ispravni...
ispitaj ih multimetrom

pickup mora davat otpor cca 140-170 Ohma, i napon od ~2V
zavojnica koja daje iskru mora imat otpor oko 30 Ohma, i mora biti izolirana od mase motora
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 19:21:06 Chupsy »
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #10 : 22 Svibanj, 2009, 00:33:38 »
probo namotaje druge i magnet,isti k...,znači nije ni CDI,ni namotaji,ni magnet,ni regler,ni bobina,ni svijećica,što upućuje na to da sa strujom nije ništa.Skinuo sam sve sa skutera,opro štel,pošmirglao dijelove gdje se spajaju mase,skino komplet struju sa skutera sve kontakte očistio i sve poispuho...skino mašinu dolje koju ću sad detaljno pregledat i tako.Nadam se da sutra pali i vozi :)

Za slučaj da ne,ideje su još uvijek vrlo dobro došle,pošto sada znam da nije struja,tj da je s njom sve u redu,a to sam i mislio jer skuter na kojem sam radio ima toliko čiste instalacije i magnet i namotaje,a nije ni čudo s obzirom da u 10 godina nikada nije otvarana mašina,a ni magnet skidan.

Simptomi...upali nakon 10 minuta kurblanja ili pod čokom samo,onda radi,slini gorivo na auspuh i to toliko da počne kapat na spoju cilindra i prirubnice auspuha,i onda se uguši,pretpostavljam u gorivu jer zrak nema di vuć,jel može biti koji drugi razlog tome osim karba i semeringa jel to sam provjerio i sigurno nije karb,i sam karb sam mjenjo i dize i isti k....,mjenjo klipiće,igle..ma niš ne pomaže,znači nije ni karb u pitanju,i da šta je čudna stvar kad mu skinem poklopac s gljive ko da dobiva previše zraka,a nebi smio imam dizu 92 gore,a i ostalo je po receptu od oka za gljivu i trebo bi radit po nekoj logici ko šta mi uvijek tak skuteri rade.Semerinzi naravno stoje kak treba u blokovima, neznam padaju mi stvarno svakakve glupe ideje,jer više neznam šta bi moglo biti...

Setup je : Trophy,dignut ispuh 1mm s klipom i glavom od due+a,stage 6 R1200 auspuh,TOP radilica s C4 ležajevima i corteco semerinzima,dellorto 19 karb,polini gljiva,usis je serijski,multivar....itd.Skuter je konvertiran iz zračnog hlađenja u vodeno.





~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #11 : 22 Svibanj, 2009, 22:37:50 »
Evo samo da javim slozio sam skuter,sve radi odlično bio je problem očito u lošim kontaktima :)

Cijelu struju sam skinuo a i masinu,sve sastavio ispočetka i očistio i radi najnormalnije sve ;)
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #12 : 23 Svibanj, 2009, 11:21:06 »
super :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: problem SR 50 minarelli
« Odgovori #13 : 23 Svibanj, 2009, 12:20:58 »
napokon....sretno sada
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta