Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Keeway huricane R  (Posjeta: 3186 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Keeway huricane R
« : 21 Svibanj, 2009, 18:20:43 »
Pre mesec dana kupio sam gore navedeni skuter. Posto sam dugo u tuningu automobila, resih da se i ovde malo poigram sa masinom. Sticajem okolnosti prijatelj iz honda cluba se bavi nabrijavanjem ovih malih spravica, pa posto ga odlicno poznajem prepusstio sam taj posao njemu. Koliko sam primetio ovaj sport je prilicno jeftin u odnosu na auto/honda crx, gde treba mnoogo zivaca i love da postignes nesto.

Dobih svoj skutercic za dva dana nazad i sad je u fazi razrade sto mi je jako smoro. Drugar mi kaze da razrada traje 1000 km sto mi je jako puno pa polako gubim zivce. Razlicita su misljenja u vezi razrade gus kita, al cu ja ipak njega posluslati. Prvih 500 km sa 1/3 gasa, a nakon toga 2/3 gasa do 1000, sa povremenim zavrtanjem do daske par sekundi.

E sad oprostite na nepoznavanju termina posto sam laik u materiji ali cu ipak pokusati da vam objasnim sta je uradjeno.

Gusani kit 70cc neki PRO austrijski, klip je Honda  :toothy10:, to sam video prilikom ugradnje.
Karburator je fabrikana stim sto je dizna umesto 48 sada 72 koliko se mogu setiti.
KN filter
I ZX  auspuh.

E sad skutercic je isao lepo i ranije max 70 a sada vec gubim strpljenje pojede me radoznalosst. Nemam prestavu kako ce to da ide. Preglasan je ali nema veze ja volim takav zvuk. Ali imam osecaj da ce da vuce kao lud posto sa 1/3 gasa ujeda.

Svaki savet dobrodosao, i naravno prognoza kako ce to da ide posto moram da mastam dok neprodje ta famozna 1000 arka.




Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #1 : 21 Svibanj, 2009, 18:32:33 »
definitivno je previše 1000km za razradu gusa. :icon_scratch:
ja sam na prvom kitu radio razradu 500km što je i to previše.
a sa drugim 300km razrade i vozi  :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #2 : 21 Svibanj, 2009, 18:33:31 »
super.stavi koju slikicu :) pikni jos malossi multivar variomat i bilo bi odlicno staviti 17.5 karburator,tad bi ujuedao jos bolje  :icon_thumright:

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #3 : 21 Svibanj, 2009, 18:41:34 »
Slicice evo upravo pripremam, i bice za koji minutl. Kaze drugar da se sa tim karbom da trosi previse. Imate li neko misljenje kako ce ovo da ide posle razrade sa ovim gore setupom i na ovim tankim 12 ticama tockovima?

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #4 : 21 Svibanj, 2009, 18:48:38 »
ici ce lijepo,ako stavis vario malossi multivar(cca 70 eura) ubrzanje od pocetne do konacne brzine ce ti biti linearno,dakle nece biti rupa i ubrzanju,uvijek ce isto potezati,bez da se gusi :) moj savjet,stavi karburator 17.5,skini k&n,vrati serijski airbox i stavi u njega malossi red sponge(cca 7,8 eura) i to bi moralo lijepo ici :)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #5 : 21 Svibanj, 2009, 18:50:07 »
S multivarom oko 90 uz super ubrzanje  :icon_thumright:

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #6 : 21 Svibanj, 2009, 18:59:30 »
Variomat cemo da cackamo posle razrade. Posto obozavam drag, i prpirpremam hondu crx za takav podvig, povremeno i odem na poneko takmicenje, vise volim ubrzanje nego maks brzinu i u tom pravcu cemo ici. e sad u vezi kn sam procitao po forumima da je dosta ljudi protiv, >ja svog crx a nebih mogao zamisliti bez \CAI i KNa, pitao sam druga i on mi kaze da ga uglavnom ibegavaju jer neznaju dobro podesiti karb. Ja mu verujem jer se pokazao kao jako kvalitetan tuner ne samo skutera vec i VTEC motora u hondama.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #7 : 21 Svibanj, 2009, 19:02:59 »
nije isto kad stavis kn-a na autu ili na motoru,u ovom slucaju malo nabrijanom skuteru klase base,ozvoren filter(gljiva) se vecinom stavlja kod high end tuniranih skutera,zato tebi i trosi toliko :) mozda si dobio bolji odaziv na gas u startu i duboki zvuk ali sa ovim setupom vise ces sa gljivom izgubiti nego dobiti

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #8 : 21 Svibanj, 2009, 19:19:57 »
Nisam rekao da mi putno trosi. tek sam presao oko 40 km posle ugradnje kita. I kazaljka je samo malo pala. Videcemo koliko ce trositi. Mada meni se cini da pri ovakvoj voznji do 50 km i nije neka velika razlika.

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #9 : 21 Svibanj, 2009, 19:21:06 »
baš kao što je gore rekao, 300 km vozi ne preko 50km/h i to bi bila razrada, nakon 300 full gaas, ja sam do 250km vozio i nakon toga gas, nemaš brige, a evo baš pregedavam neki nizozemski forum, i ljudi kažu da se komotno može odma gas, da ga isto na kraju dođe ja odvozio tih 300km ili odma ful gas

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #10 : 21 Svibanj, 2009, 19:23:54 »
Ortak kaze sto ga budes bolje razradio brze ce ici i duze ce trajati. Al sad videvsi vasa iskustva nema teorije da ja cekam hiljadarku pa taman se raspao. 300 mogu da podnesem.

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #11 : 21 Svibanj, 2009, 19:27:55 »
Ortak kaze sto ga budes bolje razradio brze ce ici i duze ce trajati. Al sad videvsi vasa iskustva nema teorije da ja cekam hiljadarku pa taman se raspao. 300 mogu da podnesem.

a gle, možeš čekat do 300, možeš komotno i na 200km, al nečeš ništa izgubit ako sad full gas voziš, pretpostavljam pošto je nov kit da će ti svječica možda prva izgorit tako da znaš

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #12 : 21 Svibanj, 2009, 19:29:41 »
Ma mene samo muci da ga probam pa posle mogu polako. Nadam se da nece zveknuti.

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #13 : 21 Svibanj, 2009, 19:35:27 »
Ma mene samo muci da ga probam pa posle mogu polako. Nadam se da nece zveknuti.

slobodno, baci đir i javi dojam   :icon_thumright:

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #14 : 21 Svibanj, 2009, 20:06:46 »





Od stajlinga nista mi nije u planu jedino bi mu promeniju boju u mat crnu sa narandzastim detaljima. Jel postoji neka fora sa folijama kao ona za kola da nemoram farbati? I jos moram promeniti sajlu gasa uzasno je tvrda imam zuljeve na ruci.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #15 : 21 Svibanj, 2009, 20:09:29 »
ovo mora ic dobro jer nije puno tezak

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #16 : 21 Svibanj, 2009, 20:11:08 »
82 kg fabrikana, mada sam ja poskidao dosta stvari da ga olaksam, mada nezelim previse skidati jer je ipak city varijanta. I neznam dal neko ima iskustva moze li uci neka malo sira guma pozadi?

evo jos jedne slicice

« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2009, 20:17:21 BlueR »

Offline BlueR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #17 : 30 Svibanj, 2009, 16:12:45 »
sve je bilo super do prekjuce. Odjednom je kad se zagreje prestao da vuce. jedva nide uzbrdo  i nece u visoke obrtaje, samo kao povremeno po malo proradi. Mislio sam da je do svecice, sad stavio drugu i isto. Uzas. :angry9:

Offline ZverkO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • ....SportProduct 2T....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.facebook.com/zverko191
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Focus
  • Moja Kaciga: MDS GP-1
  • MojSetup: RMS 50
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Keeway huricane R
« Odgovori #18 : 02 Lipanj, 2009, 12:18:06 »
da ga nije karb od 12 za*ebo?
Za prijatelje Zverko, za ne prijatelje Zverka !