Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sport 70+Yasuni C16....  (Posjeta: 4686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #40 : 17 Rujan, 2009, 16:49:46 »
zelim cut sad vase misljenje ....na due+ c16+karb 19 i ostalo bla bla ....da stavim duzi primar npr 13% ili ne ?? sta bi vi uradili na mom mjestu .....ostavio tih nekih 70 eura koliko je vec u dzepu za goriva ili uzeo primar duzi ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #41 : 17 Rujan, 2009, 16:55:35 »
Ako ides cesto van grada onda je ok da stavis primar... Ako ga samo teras po gradu nemas potrebe.. ;)
Evo ja sam na primer stavio +11% duzi primar.  Start je malo losiji, ubrzanje dosta bolje, krajnja isto bolja. Dobro je dok se vozis van grada mozes ga lagano sa pola gasa drzati 80-85, a obrtaji su sasvim normalni da tom brzinom mozes preci poprilicnu kilometrazu..
To je u mom slucaju, kod tebe bi to bilo puno bolje...  :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #42 : 17 Rujan, 2009, 17:02:52 »
a znas kako ne idem cesto ali ono znam se malo zaputit neku turu bacit 40-50 km sa ekipom....uzet cu ja primar sebi 13% pa kad sastavim i vidim kako se ponasa na otvorenoj cesti ....ako bude previse vrtio sa min gasa stavit cu primar ...ako ne ...prodam ga ja lako ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #43 : 17 Rujan, 2009, 17:03:55 »
Ako ides cesto van grada onda je ok da stavis primar... Ako ga samo teras po gradu nemas potrebe.. ;)
Evo ja sam na primer stavio +11% duzi primar.  Start je malo losiji, ubrzanje dosta bolje, krajnja isto bolja. Dobro je dok se vozis van grada mozes ga lagano sa pola gasa drzati 80-85, a obrtaji su sasvim normalni da tom brzinom mozes preci poprilicnu kilometrazu..
To je u mom slucaju, kod tebe bi to bilo puno bolje...  :icon_thumright:

Kako imas manje okretaje na istim brzinama kao prije ako ti remen nije skroz do kraja? Brzina bi trebala u odnosu na okretaje biti veca samo u slucaju kad kod krace getribe dotjeras remen do kraja. Tu dulja getriba dozvoljava danje ubrzavanje bez dizanja okretaja, ali kroz rad variomata, kod obje getribe bi brzina i okretaji trebali biti isti.

Ako sada imas manje okretaje a vecu brezinu (pri nekih 70 kmh na primejr) onda znaci da si:
-ili prije imao previse okretaja kroz ubrzanje
-ili sada imas premalo okretaja kroz ubrzanje

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #44 : 17 Rujan, 2009, 17:05:57 »
Due+ i C16....

Takav setup vrti sigurno 12500 na krajnoj (ako ne i vise), a na tvom skutu je to valjda 115+ kmh po GPSu (125+ po satu). Da li trebas brze to sam odluci.

obzirom da je to spuh koji voli okretaje, ja nebi isao na dulju getribu. Druga stvar je da skut ima tu snagu na nizim okretajima, onda stavljanje dulje getribe bitno povecava krajnju, ali na 12500+ okr. ionako ides prilicno brzo pa bi gubitak na startu bio "preskup" (ako kuzis sto hocu reci).

A cisto sumnjam da bi dobio 12500+ okr na kranjoj sa duljom getribom bez prilicno jaceg setupa
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2009, 17:08:28 3alfa3 »

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #45 : 17 Rujan, 2009, 18:24:00 »
Alfa je za sve potpuno u pravu..  :icon_thumright:
Samo da se nadovozem za ovo moje.. Kad sam stavio 11% duzi primar, stavio sam i aj da kazem od prilike nisam racunao ali nekih 11% lakse rolnice (pre 6.7g, sad 6g)... I u pravu si za obrtaje, ali dojam je drugaciji u voznju. Pre sam trebao drzati 2/3 gasa da bi se konstantno vizio 80, sad mi treba pola gasa...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sport 70+Yasuni C16....
« Odgovori #46 : 17 Rujan, 2009, 18:33:49 »
I u pravu si za obrtaje, ali dojam je drugaciji u voznju. Pre sam trebao drzati 2/3 gasa da bi se konstantno vizio 80, sad mi treba pola gasa...

Jedino sto sam ja primjetio u vezi promjene okretaja je to da ukoliko koristis nelinearne polutke, trenutak kada okretaji pocnu zbog polutki padati se desava onoliko kasnije koliko je % getriba dulja. Iz toga proizlazi i razlika u ubrzanju (na bolje ili losije, ovisno kako je ukupno prijenos postelan).


Generalno pravilo ostaje i dalje za sva vozila sa variomatskim prijenosom - vozilo mora imati na ubrzavanju full gasom okretaje na kojima je najveca snaga, neovisno o duljini getribe, velicini kotaca, vrsti variomata i sl....
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2009, 18:36:47 3alfa3 »