Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: postelavanje dell 21 na due +  (Posjeta: 1019 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
postelavanje dell 21 na due +
« : 13 Ožujak, 2009, 14:23:38 »
ovak, frend ima setup: due+, nardo, dell 21 phbg (dizna80) i na airboxu izvadjena lulica i jos 3 rupe svaka 14 mm...

problem je u tome da skuter radi dobro na full gasu (iako trosi oko 10l/100 km :drunken_smilie: ), ali ler i srednji rezim je jako tesko dobit kak spada...na leru je tak svejedno dal je chok il ne jer okretaji ostaju isti, zna se dost cesto sam od sebe ugasit...uglavnom, da ne duzim, jel bi mi tko mogo rec koliko rupa njemu na airboxu treba zapravo i koje dizne i igla trebaju da to radi super, jer sad trenutno ima Dell 21 samo sa 10 brojeva vecom diznom od serijske...

hvala

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #1 : 13 Ožujak, 2009, 14:26:18 »
ler ce te postelazi promjenom ler dizne i igle,sad napisi koja je igla u njemu,ler dizna,need jet dizna

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #2 : 13 Ožujak, 2009, 14:34:17 »
ler ce te postelazi promjenom ler dizne i igle,sad napisi koja je igla u njemu,ler dizna,need jet dizna

heh kad bi se ja sjecal koje su bile kad smo to slagali, uglavnom, to je najnormalniji Dell 21 phbg iz malossi pakunga, bila je nutra 70 glavna dizna, mi smo stavili 80 i to je to...probavali smo nekak ustelat sa dizanjem i spustanjem igle, ler sa dodavanjem zraka, ali karb uopce ne reagira, a ne vuce nigde fals zrak i te brije...igla je trenutno u poziciji kad najmanje benge pusta (limic je na najgornjem stepenu igle) i skut i dalje ko da ima prejaku smjesu pa zna zaprduckat, a i dost nemirno radi....i jel normalno da taj skut dika nejde ispod 10k rpm!? ali ono, mrtav je ispod...znam da radi na 12400 najvecu snagu i ovaj njegov je tak postelan, ali jbga, nemre se covek celo vreme vozit na full gasu...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #3 : 13 Ožujak, 2009, 14:46:19 »
koji skuter je u pitanju?

ako kažeš da je 70 glavna dizna, to je onda BD oznaka karba, frendu s roxom sa due+ i c16 sam stavio ak se dobro sječam 90 glavnu diznu, osigurač na igli je na drugom stupnju od gore ak se dobro sječam(to sad sve govorim za gljivu).. na airboxu kad je bilo je bila 74 ili 76 glavna dizna (lulica izvađena i izbušena još jedna rupa za tuljac iz malossi pakiranja), kasnije smo rupu od lulice sa daktejpom preljepili po pola i tak je najbolje radio..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #4 : 13 Ožujak, 2009, 14:51:13 »
koji skuter je u pitanju?

ako kažeš da je 70 glavna dizna, to je onda BD oznaka karba, frendu s roxom sa due+ i c16 sam stavio ak se dobro sječam 90 glavnu diznu, osigurač na igli je na drugom stupnju od gore ak se dobro sječam(to sad sve govorim za gljivu).. na airboxu kad je bilo je bila 74 ili 76 glavna dizna (lulica izvađena i izbušena još jedna rupa za tuljac iz malossi pakiranja), kasnije smo rupu od lulice sa daktejpom preljepili po pola i tak je najbolje radio..

a skut je novi Runner...

a jel se mozda sjecas za airbox u kojoj poziciji je bila igla?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #5 : 13 Ožujak, 2009, 14:52:36 »
kad je bio filter mislim da je bio osigurač skroz gore... al ovo ti onda što sam napisao može samo okvirno poslužiti budući da nije ista mašina...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #6 : 13 Ožujak, 2009, 14:56:09 »
kad je bio filter mislim da je bio osigurač skroz gore... al ovo ti onda što sam napisao može samo okvirno poslužiti budući da nije ista mašina...
i da je potpuno isti setup zna biti odudaranja u setupu karba

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #7 : 13 Ožujak, 2009, 15:01:08 »
pa naravno.. ja i taj frend smo obojica imali due+ i shot/nardo, i karb nije bio isto poštelan...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #8 : 13 Ožujak, 2009, 15:02:55 »
ma dobro znam, jasno mi je to, ali samo mi treba nekakva osnova od koje poceti...jer ovak stvarno malo cudno radi...full gas odlican, skut radi super, ne pregrijava, smjesa odlicna...a medjugas je onak velim ko malo prezasicen, a igla je u najnizem polozaju (limiter u najvisem), dok ler gas....boze sacuvaj...samo pod chokom upali, ali obrtaji su na oko 2k rpm...radi oko minute i samo se ugasi...kad se opet upali, mora ga se malo sturirat i ok je ali cim ugasimo chok kad se popne do radne, zna se skut ugasit...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #9 : 13 Ožujak, 2009, 15:11:18 »
Broj rupa na airboxu nema veze sa radom na leru. Barem ne do trena kad naglo dodas gas.

Ovdje se vjerojatno radi o BD karbu (pogotovo ako ima serafice sa desne strane tako da su pristupacni na piaggiu) i takav karb najcesce treba imati skroz spustenu iglu (W16), a glavnu dizu ovisno o potrebi.
Ako se radi o novom runneru, onda njemu treba preraditi i poklopac airboxa jer i on suzava protok zraka sa svoje 2 rupe. Pogledaj na malossijevim stranicama kako ga treba preraditi pa to napravi. Jedino sto umjesto 1 dodatne rupe na airboxu mozes izbusit 2 jednu do druge i staviti tuljke u njih. Na takav airbox treba onda odgovarajuca glavna diza. I serijska lulica mora biti na svom mjestu.

Ako na zagrijanom skuteru nema veze da li je chok aktiviran ili nije, onda je chok neispravan, odnosno stalno zatvoren jer je nenormalno da topli skut moze radit u leru sa tim karbom i aktiviranim chokom. Jel osjetis kad mices rucicu choka da ga napinjes? Ako ne, treba dotegnuti sajlu.

Ako se pak gasi na leru zbog prebogate smjese, onda ili zatvaranjem serafica smjese (u desno) ili stavljanjem manje ler dize treba dotjerat smjesu na prihvatljivu razinu.
Idealno bi bilo kada bi serafic mogao biti otvoren oko 2 kruga, ali ako se raspon krece izmedju 1 i 3 kruga onda je u redu. Bitno je sa skuter kod zaustavljanja odmah spusti okretaje na ler jer ako ih zadrzi malo povisene pa tek onda padnu, radi se o presiromasnoj smjesi i treba serafit malo u lijevo okrenut.
Isto tako dok skut radi u leru, na naglo davanje gasa mora odmah reagirati, a ne se zagusiti.

Ovako napamet, na tako preradjen airbox bi isla glavna diza 80, ali to ne mora biti tako. Mozda bi i 75 bila dobra, a mozda i 85+.
« Zadnja izmjena: 13 Ožujak, 2009, 15:13:46 3alfa3 »

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #10 : 13 Ožujak, 2009, 15:26:08 »
znam da nema veze i zato je jos cudnije...jer skuter uopce ne reagira na micanje serafa za zrak...znam da se to lako moze stelat po zvuku...kad se taj sraf previse zategne padnu obrtaji, a kad se previse otpusti, skut stanji zvuk i opet spusti obrtaje, ali ovaj njegov nista...

da, novi runner je i srafi su s desne strane i da igla je skroz dole...airbox je preradjen po malossiu, strgana pregrada, 2 tuljca, rupa bez lulice i jos jedna dodatna rupa od 14 mm (znaci 3 rupe 14 mm od kojih 2 sa tuljcima i jedna velika gdje inace ide lulica)...aha znaci, stavit lulicu, zakitat dodatnu rupu i ostavit ove 2 sa tuljcima...ok

odaziv gasa zna bit jako dobar, a ponekad zna zezat da se zagusi pa onda jako ispali...

fakat, ko da ima demone u skuteru...zna si sam davat gas, pa spustat i takve brije...ponekad se dogadja i to da dugo drzi obrtaje pa ih spusti a ponekad ne...sve mi to smrdi da negde vuce fals, ali vec smo 3 put provjerili...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #11 : 13 Ožujak, 2009, 15:33:26 »
odaziv gasa zna bit jako dobar, a ponekad zna zezat da se zagusi pa onda jako ispali...

Vratite lulicu i uz dodatna 2 tuljka bi trebalo biti OK jer bez lulice ti uleti puno previse zraka

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: postelavanje dell 21 na due +
« Odgovori #12 : 13 Ožujak, 2009, 17:11:36 »
puno previse zraka!  :toothy9: ja sam imo isti taj karb, isto na gileri, i na airboxu nisam nesta posebno stelo, i pokusavo sam al ne ide... sa gljivom je to puno jednostavnije, stavio sam nju i samo si stavio vecu diznu i malo sarafic po potrebi za manje otvore gasa... igla je w16, klipic 50, ler dizna 48, cok 60... meni je sve ostalo tako, i igla na 2. zubu... a ako nece stavljat gljivu onda ce se morat malo pomucit! :D