Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: vxr-ulje u motoru  (Posjeta: 2367 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: vxr-ulje u motoru
« Odgovori #20 : 06 Veljača, 2009, 10:14:05 »
na svako 4-5 iljada minjas...
ja znam kad sam minja ima 2tjedna ulje i filter.da mi je islo vise od 1l.i onda sam mora jos nadoliti... :drunken_smilie:

kako svakih 4 -5? gdje si to izvukao?
ja mijenjam sve svakih 3000km iako sam negdje pročitao da je kontrola razine ulja svake 3000, a mijenjanje svakih 6000, ali tako nitko ne radi, makar ne ovi koje ja znam. svi mijenjaju sve svake 3000 km i nema zime.

i ovo da li ide litra ili litra i 2 dcl ovisi i o tome kako mjerite. na motoru piše da ide litra i sada je pitanje da li onaj mjerač treba zategnuti kada se mjeri ili ga samo staviti do navoja, pa izmjeriti.
jel netko zna 100% kako se mjeri? treba li zategnuti mjerač ili ga samo staviti do navoja i pogledati razinu ulja na štapiću između min i max?

kada ne zategnem mjerač, moram uliti 1,1l - 1,2l, a kada ga zategnem i odvrnem, razina ulja sa litrom je taman ispod max-a.

Tak sam i ja mjerio i bilo mi je isto ko i tebi a to znaci da je litra ipak dosta.  :dontknow:

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: vxr-ulje u motoru
« Odgovori #21 : 06 Veljača, 2009, 10:45:00 »
ma mogu te krame radit i na pola litre ulja... ;D
uostalom na bloku pise 1000ml=1l a ako se filter mijenja onda 2dl vise iako ja ne vjerujem da u taj filter stane dec ulja a kamoli 2 deci...
gotovo! :-X
4t