Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: lezajevi radilice i mlinac u deklu.  (Posjeta: 1290 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« : 26 Studeni, 2008, 11:11:18 »
nedavno sam radio generalku na runneru 50sp.
naravno cim jeftinije da ispadne uzela se radilica od smirta za 350 kn +50 kn postarine.. isti dan sam skinuo dole lezajeve i kupio nove (ntn taiwan /bili su vec gore ali nekako ne vjerujem nikom pa ni sebi/ i uredno ih zagrijao u ulju u pecnici na 80° radilica na -15° i to je sve tak ljepo sjelo da je sreca do neba bila... zatim sam to ostavio 2-3 sata da se istemperira.. i nauljio sve dobro te poslao na smrzavanje na -15 preko nći.. drugo jutro sam liejpo blokove spakiral na 50° u pecnicu i to sve lijepo sparkiral na svoje mjesto bez da sam taknul cekic... i upalim skuter bez varia.. samo velika polutka sa zupcima kalota i bolcna... i sve radi extr tiho i tak je radil sigrno 2 sata sve skupa.. i jos sa prijenosom signo 1h na leru.. i od pocetka od kad sam sastravio prijenos na dodavanje gasa on ima mlinac za kavu u priienosu i kad se pusti gas kod nesto pukne... onak limeni zvuk.. promjenio lezaj u deklu, narucio lezaj u kvaćilu..provjerio polutke.. podmazao vario (bolcnu i klizace te rolice malo) bedix podmazan.. sve fixno... vodena se vrti bez greske (Stari lezajevi a radi kak treba)... i to se cuje jedino kad se da gas i jednom je prestalo i sad opet...  :sad1:

dali je moguce da lezajevi imaju neku tvornicu gresku, ali mislim da bi onda imali taj zvuk i bez variomata...  :help:
nebi bas htio da se lezaj raspadne po novoj termo grupi.. 
🙈

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« Odgovori #1 : 26 Studeni, 2008, 12:11:10 »
-svi dosjedi (lagera i blokova) su bili savrseno ocisceni?
-radilica se vrtila u blokovima bez lufta i zapinjanja nakon ugradnje?
-da li si probao klipnjacu vuci okomito (u smjeru kretanja klipa) i da li je bilo i najmanjeg lufta?
-da li si primjetio luft na strani variomata ili magneta?
-da li si koristio novi iglicasti lager pravih dimenzija?

-jesi provjeravao temperaturu motora dok si ga pustio sat vremena da radi u leru? Jel se mozda pregrijao? Iako to nebi smjelo unistit lagere nego kit.

Nesto od ovog gore nije u redu ukoliko zvuk dolazi iz nekog lezaja radilice.



Ako se odlucis ra rastavljanje, moras koristiti nove lagere, a radilicu prije montaze odnesi nekom majstoru na centriranje.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« Odgovori #2 : 26 Studeni, 2008, 12:40:18 »
sve je bilo klinicki cisto i savrseno se okretalo bez ikakvih zvuka i bilo ceg drugog... iglicasti lezaj bez imalo lufta (njega nisam zamjenio.. pa zar bi on mogo pravit takvu buku i sranje oko sveg a nema ni zere lufta).. radilica ko nova bez ikakvih ostecenja kao i klipnjaca.. lufta nema ni crno pod noktom.. ali nista.
i vrtila se kao podmazana... (dobro i bila je to... ) minimalno 2 kruga se okrnula...
temperatura nikad visa od 2 crtice... i radio je po pola sata pa se gasio na pola sata... inace je radio vani na temp od 2-3°

ako ne rijesim ove zvukove ide definitvno na otvaranje ali ovaj put se ne stedi na krivim stvairma i ide gore provjereni lezaj... za pocetak ako nista drugo promjenit cu samo iglicasti ali sumnjam debelo da bi on takav zvuk imao bas kod dekla...
🙈

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« Odgovori #3 : 26 Studeni, 2008, 13:05:43 »
Ne znam onda....
Jedino sto ti mogu preporucit je da izbjegavas tajvanske ntn lezajeve i nabavis SKFove

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« Odgovori #4 : 26 Studeni, 2008, 13:13:05 »
probaj ponovo bez prenosa upalit da vidiš jel su ležaji da ne rastavljaš đabe blokove ponovo......
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« Odgovori #5 : 26 Studeni, 2008, 19:47:57 »
probaj ponovo bez prenosa upalit da vidiš jel su ležaji da ne rastavljaš đabe blokove ponovo......

POTPIS  :icon_thumright:

Nisi napisal (ili ja nisam vidio  ::)) da si probal opet sve to napravit bez varia ko prvi put!

Ako se nebude niš čulo onda znaš da neš ne štima sa variom! A prvo na kaj sumnjam su klizači ili rolice!  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: lezajevi radilice i mlinac u deklu.
« Odgovori #6 : 26 Studeni, 2008, 20:37:36 »
probaj ponovo bez prenosa upalit da vidiš jel su ležaji da ne rastavljaš đabe blokove ponovo......

POTPIS  :icon_thumright:

Nisi napisal (ili ja nisam vidio  ::)) da si probal opet sve to napravit bez varia ko prvi put!

Ako se nebude niš čulo onda znaš da neš ne štima sa variom! A prvo na kaj sumnjam su klizači ili rolice!  :dontknow:

klizaci se mjenjaju za par dana rolice su nove, lezaj u polutkama ce se isto promjeniti.. ako nece stati sa klizacima... ugl. za par dana u probati opet bez varia upalit... pa cu vidit.. nedo mu bog da zuji jer cu mu se i mame i tate naigrat..
🙈