Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi GP-1 Racing problem sa masinom  (Posjeta: 568 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vexare94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 43
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Racing 50
  • MojSetup: Dellorto 17.5,Dizna 60,Malossi multivar,Rolice 5.7g
  • MojSpuh: Leovince Scoot
Derbi GP-1 Racing problem sa masinom
« : 08 Studeni, 2016, 15:02:04 »
Pozdrav , neki dan sam napravio generalku na masini posto mi je otisao semering od pumpe vode pa sam odmah zamijenio sve lezajeve od radilice i blokova,radilica nema lufta nigdje, promijenio sam sve semeringe, cilindar ima jedva 1000 km, karburator je cist ko suza, prirubnica nova , promijenjene su sve cijevi od goriva, i danas sam isao napravit test da vidim da li je ok poslozen i pustim ga da se ugrije, vozim se na cetvrtinu gasa da se razrade semerinzi i nakon 5 minuta voznje se vracam prema doma i odjednom samo izgubi snagu i ugasi se. Nece upalit i nastavim ga gurat dalje i na pol puta ga probam upalit, upali , krene normalno i nakon par sekundi opet izgubi snagu , dam mu gas ne zeli krenut i onda se samo ugasi. Doma sam ga probao upalit opet , upali i cim sam pipnuo gas se ugasio. I jos kad ga tek upalim se cuje zveckanje negdje u masini koje radi samo kad mu je minimum prenizak, ako ga malo podignem se ne cuje uopce. Primjetio sam malko jace trosenje na cilidru di se zatvaraju karike ali nisu ostale nikakve crte niti se sta osjeti pod prstima samo je vidljivo pod nekim kutem na svjetlu. Kompresija od motora je inace bila dobra kad sam ga poslozio, dosta na tvrdo ide kad se rukom okrece u tocki komptesije i cuje se glasno onako kad se ispusti kompresija kroz ispuh.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Derbi GP-1 Racing problem sa masinom
« Odgovori #1 : 08 Studeni, 2016, 16:06:39 »
Ipak izmjeri kompresiju..

Offline Vexare94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 43
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Racing 50
  • MojSetup: Dellorto 17.5,Dizna 60,Malossi multivar,Rolice 5.7g
  • MojSpuh: Leovince Scoot
Odg: Derbi GP-1 Racing problem sa masinom
« Odgovori #2 : 08 Studeni, 2016, 16:29:19 »
Napravio sam sad mali test, stavio sam malo benzina direktno u cilindar i upalio ga, motor radi normalno dok ne potrosi to gorivo u cilindru i onda mu padnu okretaji i ugasi se , na gas ful slabo reagira.Cini mi se da je nes u dovodu goriva ili samom karburatoru.

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Derbi GP-1 Racing problem sa masinom
« Odgovori #3 : 08 Studeni, 2016, 19:01:16 »
Imao identicnu situaciju i skoro zavrsio pod autom zbog toga , no nije bitno . Uglavnom 100% isto kao sto si napisao , ja sam ga rastavio i spuhao cijevi s rezervara koja ide na karb i poslije toga radi dalje sve normalno i preso oko 2000 km od toga dogadaja . Meni je nekakvo smece upala valjda u rezervar . Ja sam isto odma zabrijao da je kompresija i sl. ozbiljnije stvari , a ispada ovak nesto banalno je bilo tako da pocni od takvih gluposti provjeravati  :icon_thumright:
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...