Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Neos-Zaribao  (Posjeta: 7214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #40 : 20 Rujan, 2008, 01:41:09 »
ja platio 30KM (120kn) isto u brčkom?! pa gdje si ti to radio? to netko kod kuce sa smirgl papirom tebi radio...hah
LoL oguzali te majstori haha na početku brčkog ta firma i ima 10 tak majstora, a super je izgledo dok je bilo tek razbušeno al od oka
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #41 : 20 Rujan, 2008, 02:31:38 »
Malo sam razmišljo i potpuno isključio mogućnost toga da je nešto upalo i zbog toga zaribo, sa doljnje strane nije moglo upast jer nema tragova na klipu dole da je nešto strugalo a da je upo kroz kanale bio bi gornji dio klipa oštećen i glava izrešetana, i nebi blok čistio jer mislim da je sve isplao kroz ispuh ti sitni komadići jer klip posve dole nije ogreban nit šta a drugdje nije moglo izać jer na čelo klipa nije prošlo?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #42 : 20 Rujan, 2008, 08:29:23 »
Ma zaribalo ti je sigurno zbog lose izmjerene tj. premale tolerancije novog klipa i brusenog cilindra.

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #43 : 20 Rujan, 2008, 13:28:44 »
ja platio 30KM (120kn) isto u brčkom?! pa gdje si ti to radio? to netko kod kuce sa smirgl papirom tebi radio...hah
LoL oguzali te majstori haha na početku brčkog ta firma i ima 10 tak majstora, a super je izgledo dok je bilo tek razbušeno al od oka

dobro, vise volim da me oguzaju pa da mi je sve dobro uradjeno, nego da me ne oguzaju kao tebe pa da mi se to desi...!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #44 : 20 Rujan, 2008, 15:40:38 »
a i dobar ti je taj majstor koji ti i busi i brusi cilindar za 60kn a da to ispadne savrseno i da dugo radi.Stvarno ti je jeftin majstor nema sta.Takvog bi svi zeljeli. :icon_biggrin:

kakve veze sto je 60 kn

kod nas u brodu je 50kn posten covjek a majstor samo takav, za istokarit i ishonovat cilindar treba max 15 min, jel to vrijedi 100kn? :P
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2008, 15:56:39 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #45 : 20 Rujan, 2008, 16:48:12 »
a i dobar ti je taj majstor koji ti i busi i brusi cilindar za 60kn a da to ispadne savrseno i da dugo radi.Stvarno ti je jeftin majstor nema sta.Takvog bi svi zeljeli. :icon_biggrin:

kakve veze sto je 60 kn

kod nas u brodu je 50kn posten covjek a majstor samo takav, za istokarit i ishonovat cilindar treba max 15 min, jel to vrijedi 100kn? :P
ma ne treba ni 10 minuta gledo ja kad mi je radio taj iz SB-a
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #46 : 20 Rujan, 2008, 16:55:44 »
našo sam dva komadića karike u auspuhu  :icon_biggrin: znači ništa nije otišlo u blok kao što sam i mislio
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #47 : 20 Rujan, 2008, 18:10:20 »
a i dobar ti je taj majstor koji ti i busi i brusi cilindar za 60kn a da to ispadne savrseno i da dugo radi.Stvarno ti je jeftin majstor nema sta.Takvog bi svi zeljeli. :icon_biggrin:

kakve veze sto je 60 kn

kod nas u brodu je 50kn posten covjek a majstor samo takav, za istokarit i ishonovat cilindar treba max 15 min, jel to vrijedi 100kn? :P
ma ne treba ni 10 minuta gledo ja kad mi je radio taj iz SB-a

ma daj.Pa nemre nis stroj postelat za 10 min. :icon_biggrin:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #48 : 20 Rujan, 2008, 19:59:19 »
za 20 minuta je 3 cilindra obradio, moj jedan i dva od frenda ja bio tu kad je radio... najduže mi je izdržo kad je taj radio, 8000km i ja skinem cilindar bio ko novi a na shotu isto se vrtio i ispuh sj**** i pukne karika nakon 2 km... al imo sma MHR replicu u rezervi zato sam i radio to hehe a nisam znao šta se širit smije
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neos-Zaribao
« Odgovori #49 : 21 Rujan, 2008, 08:48:12 »
u ZG je skuplje, nema ispod 120 kn..
toliko sam platio krešinom pajdi, a lik je zračnjaka izbrusio na 5 stotih..
kaže kakvih 6-7 stotih nije to tomos..
samo lagana razrada i bok..
i evo tak je 3000 km sam napravio bez ikakve greške, sve klapa tip top..
znači tolerancija mora bit 5 stotih bez obzira dal je AC ili LC..
onaj majstor koji brusi na 7 stotih il nezna kaj radi il radi više da ne zacvika..
a neće zacvikat ak se pravilno razrađuje i ak je dobro poštelan karb..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #50 : 21 Rujan, 2008, 08:59:57 »
Ak kazes da je smjesa dobra ja mislim da je ili zbog toga sto je ostao bez ulja ili kad ti je majstor brusio cilindar na specijalu nije ti napravio dosta veliku toleranciju po novom klipu pa kad se zgrijao klip se previse rasirio i zbog male tolerancije se desilo to kaj se desilo ili cak zato ak nisi pazio kad si mjenjao lagere na radilici mozda ti je malo na koso jedan lager pa vuce sve u jednu stranu.Tolko od mene.

Dottore, pa kak moreš to reć a skupa smo raskapali popiganu TOP-ovu radilicu?

Meni je motor cvikal svako malo a klip i karike koje su onda bile unutra još i sad nakon 8 hiljada rade normalno. Svaki put nakon zacvikavanja radilice motor je uredno upalil samo je bilo teško prvi put zakurblat jer se "izvlačil" iz zacvikavanja.

Klipnjača je bila počela strugat u polutke oko donje mrtve točke i to je bilo zato jer je radilica krivo stavljana unutra, odnosno ležaj je bil u koso. A tolerancija klipnjače lijevo-desno je razlog zakaj su klip, cilindar i karike bile netaknute.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #51 : 21 Rujan, 2008, 09:07:08 »
Ak kazes da je smjesa dobra ja mislim da je ili zbog toga sto je ostao bez ulja ili kad ti je majstor brusio cilindar na specijalu nije ti napravio dosta veliku toleranciju po novom klipu pa kad se zgrijao klip se previse rasirio i zbog male tolerancije se desilo to kaj se desilo ili cak zato ak nisi pazio kad si mjenjao lagere na radilici mozda ti je malo na koso jedan lager pa vuce sve u jednu stranu.Tolko od mene.

Dottore, pa kak moreš to reć a skupa smo raskapali popiganu TOP-ovu radilicu?

Meni je motor cvikal svako malo a klip i karike koje su onda bile unutra još i sad nakon 8 hiljada rade normalno. Svaki put nakon zacvikavanja radilice motor je uredno upalil samo je bilo teško prvi put zakurblat jer se "izvlačil" iz zacvikavanja.

Klipnjača je bila počela strugat u polutke oko donje mrtve točke i to je bilo zato jer je radilica krivo stavljana unutra, odnosno ležaj je bil u koso. A tolerancija klipnjače lijevo-desno je razlog zakaj su klip, cilindar i karike bile netaknute.

e pa da.nisam se sjetio da se tebi zbog kosog lagera to događalo.