Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Motoristi u plavom na bijelom  (Posjeta: 15374 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #40 : 10 Ožujak, 2015, 12:26:42 »
mene je prosle god rusio kad sam na Rockyu imo deaka, nabio gas preko pola i tako izmjerio 10db vise od onoga kaj pise na plocici. kad bi se mjerilo na 3 tisuce i nes sitno okr deak se nebi ni cuo. al kaze lik to se tak ne radi..  ugl  i  da sam se iso svadat s njima ne isplati mi se jer na onom plavom papiru kaj djelatnik STPa popunjava ima jedna nova stavka  "ne originalni ispusni sustav"  tako da svakak pusim i ne isplati mi se ni trudit presvercat deaka na tehnickom bez obzira kaj bi on po plocici zadovoljio buku
Još tada sam ti rekao da te s pravom rušio jer imaš home made sklepotinu.
Da si imao homologiran spuh ja bi inzistirao na zvanju voditelja smjene da djelatnik ne zna svoj posao i krivo pristupa mjerenju,mene je jedan put htio smuljat za glupost pa samo sam rekao idem ti po šefa pa ćemo popričat,mrmljajući je odma potpisao prolaz jer sam bio u pravu,valjda je htio izvuć neku kintu.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #41 : 10 Ožujak, 2015, 14:39:35 »
sve jasno al nemozes kre zaobilaznice dobiti  dobar rezultat ako ti se  pozadinska buka javlja koja je jaka
zato mozes inzistirati na mjerenje u stanici ili na tisem mjestu pod propisanom procedurom a ne deni mikrofon na auspuh pa nabi do blokade

U ZG gdje su mjerili, bilo je van prometa - na Jarunu i parkingu Dinamovog stadiona.
U STP se ne mjeri, nego izvan nje - ne smije bit u zatvorenom prostoru, a vani kad se mjeri, 3 metra u svim smjerovima ne smije biti niceg zbog izbjegavanja refleksije


Imas gore link na pdf gdje je sve kristalno jasno opisano


Jedino sto u njemu pise da je tolerancija 3db, a ona je vec neko vrijeme 5db (to pise u drugom linku)

Ako cemo tocno onda ni pod nebi smio biti blizu radi refleksije zvuka. To mi je posao i to studiram. Tako da nesto o tome i znam.  Inace 10dB vise znaci da ti je auspuh 3x glasniji nego dozvoljeni. Isto tako nije isto koji motor ima otvoren auspuh jer svi imaju razlicite masine i frekvencijski zvukovi koji izlaze nisu isti. Kako jedan Audi R8 sa akrapovic ispusnim sistemom moze praviti buku koju neki motor sa otvorenim auspuhom nesmije? Akrapovic je atestiran na autu ali radi jednako buke kao tipa yamaha xt660x sa otvorenim leovince auspusima. 

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #42 : 10 Ožujak, 2015, 14:59:13 »
Da, svakih 3db je odprilike duplo veca buka. Mjeri se u A modu, pola metra od ispuha pod odprilike 45 stupnjeva.
Sto se tice poda, jasno pise kako se mjeri i sto u slucaju da je auspuh nize od 20cm od poda (ili tako nesto).

Meni je na plocici 96db@5250okr, sto sa tolerancijom iznosi 101db.
Uz sve to, bez obzira sto imam homologirani leo vince za svoj motor, morao bi obavit upis topa u prometnu - obavit u CVH mjerenje buke i donjet papire od proizvodjaca i onda dobit potvrdu s kojom mi u STP upisu top u prometnu dozvolu. Od prosle godine to znaju trazit na tehnickom jer bez toga ne zele ni obavit tehnicki pregled. Ja sam ove godine obavio tehnicki bez toga, ali samo zato jer sam prije otvaranja naloga za tehnicki pitao jel mogu bez upisanog spuha. Rekli da ne mogu, a onda sam rekao da onda ni necu radit tehnicki i otic u STP gdje me to nece trazit. Ne moram ni rec da su odma ponudili obavit tehnicki bez toga, a najzanimljivije je sto na tehnickom motor nije bio ni upaljen :)

Ali ove sezone cu u CVH ipak to obavit - bit cu miran za ubuduce, a i znam sa motorom preko granice pa da tamo nemam problema oko toga. To zadovoljstvo kosta nesto ispod 300kn
« Zadnja izmjena: 10 Ožujak, 2015, 15:01:32 3alfa3 »

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #43 : 10 Ožujak, 2015, 15:20:35 »
mene je prosle god rusio kad sam na Rockyu imo deaka, nabio gas preko pola i tako izmjerio 10db vise od onoga kaj pise na plocici. kad bi se mjerilo na 3 tisuce i nes sitno okr deak se nebi ni cuo. al kaze lik to se tak ne radi..  ugl  i  da sam se iso svadat s njima ne isplati mi se jer na onom plavom papiru kaj djelatnik STPa popunjava ima jedna nova stavka  "ne originalni ispusni sustav"  tako da svakak pusim i ne isplati mi se ni trudit presvercat deaka na tehnickom bez obzira kaj bi on po plocici zadovoljio buku
Još tada sam ti rekao da te s pravom rušio jer imaš home made sklepotinu.
Da si imao homologiran spuh ja bi inzistirao na zvanju voditelja smjene da djelatnik ne zna svoj posao i krivo pristupa mjerenju,mene je jedan put htio smuljat za glupost pa samo sam rekao idem ti po šefa pa ćemo popričat,mrmljajući je odma potpisao prolaz jer sam bio u pravu,valjda je htio izvuć neku kintu.
MEne htio za blokadu skinut ali sam mu fino objasnio tj i sam se uvjerio da skuter noramlno radi
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #44 : 10 Ožujak, 2015, 15:25:53 »
sve jasno al nemozes kre zaobilaznice dobiti  dobar rezultat ako ti se  pozadinska buka javlja koja je jaka
zato mozes inzistirati na mjerenje u stanici ili na tisem mjestu pod propisanom procedurom a ne deni mikrofon na auspuh pa nabi do blokade

U ZG gdje su mjerili, bilo je van prometa - na Jarunu i parkingu Dinamovog stadiona.
U STP se ne mjeri, nego izvan nje - ne smije bit u zatvorenom prostoru, a vani kad se mjeri, 3 metra u svim smjerovima ne smije biti niceg zbog izbjegavanja refleksije


Imas gore link na pdf gdje je sve kristalno jasno opisano


Jedino sto u njemu pise da je tolerancija 3db, a ona je vec neko vrijeme 5db (to pise u drugom linku)

Ako cemo tocno onda ni pod nebi smio biti blizu radi refleksije zvuka. To mi je posao i to studiram. Tako da nesto o tome i znam.  Inace 10dB vise znaci da ti je auspuh 3x glasniji nego dozvoljeni. Isto tako nije isto koji motor ima otvoren auspuh jer svi imaju razlicite masine i frekvencijski zvukovi koji izlaze nisu isti. Kako jedan Audi R8 sa akrapovic ispusnim sistemom moze praviti buku koju neki motor sa otvorenim auspuhom nesmije? Akrapovic je atestiran na autu ali radi jednako buke kao tipa yamaha xt660x sa otvorenim leovince auspusima.
Ja se ničemu ne čudim u ovom bananalandu,hrpa zakona je kontradiktorna,te zakone izmišljaju nepismeni cirkusanti koji su debili itd.

Isto tak kad moj susjed upali roktavi kombi koji je relativno nov i potpuno ispravan na soma i pol okretaja rokće po cijeloj ulici duplo glasnije nego moj runner s rezom na 7 i to je normalno.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #45 : 10 Ožujak, 2015, 17:39:18 »
sve jasno al nemozes kre zaobilaznice dobiti  dobar rezultat ako ti se  pozadinska buka javlja koja je jaka
zato mozes inzistirati na mjerenje u stanici ili na tisem mjestu pod propisanom procedurom a ne deni mikrofon na auspuh pa nabi do blokade

U ZG gdje su mjerili, bilo je van prometa - na Jarunu i parkingu Dinamovog stadiona.
U STP se ne mjeri, nego izvan nje - ne smije bit u zatvorenom prostoru, a vani kad se mjeri, 3 metra u svim smjerovima ne smije biti niceg zbog izbjegavanja refleksije


Imas gore link na pdf gdje je sve kristalno jasno opisano


Jedino sto u njemu pise da je tolerancija 3db, a ona je vec neko vrijeme 5db (to pise u drugom linku)

Ako cemo tocno onda ni pod nebi smio biti blizu radi refleksije zvuka. To mi je posao i to studiram. Tako da nesto o tome i znam.  Inace 10dB vise znaci da ti je auspuh 3x glasniji nego dozvoljeni. Isto tako nije isto koji motor ima otvoren auspuh jer svi imaju razlicite masine i frekvencijski zvukovi koji izlaze nisu isti. Kako jedan Audi R8 sa akrapovic ispusnim sistemom moze praviti buku koju neki motor sa otvorenim auspuhom nesmije? Akrapovic je atestiran na autu ali radi jednako buke kao tipa yamaha xt660x sa otvorenim leovince auspusima.
Ja se ničemu ne čudim u ovom bananalandu,hrpa zakona je kontradiktorna,te zakone izmišljaju nepismeni cirkusanti koji su debili itd.

Isto tak kad moj susjed upali roktavi kombi koji je relativno nov i potpuno ispravan na soma i pol okretaja rokće po cijeloj ulici duplo glasnije nego moj runner s rezom na 7 i to je normalno.

Tomi upravo o tome se i radi. Sezonska vozila kao motori i skuteri ne smiju praviti jednaku buku kao automobili, kombiji, kamioni koji buce cijelu godinu.  Nema logike.
Ali da se gleda logicno buka skutera bi se mjerila na ful gasu jer se uglavnom tako i moraju voziti jer nemaju bas previse snage i radi takve vrste prijenosa moraju uvijek biti na okretajima.
Koliko si se ti puta vozio na skuteru na 3750rpm? I kad to pogledas znaci svi mi zapravo radimo puno vise buke nego sto je tvornica rekla da radimo.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #46 : 10 Ožujak, 2015, 19:13:49 »
Na 6 tek krećem tak da se na 3700 nemrem vozit ni da hoću  ;D
Al velim ne isplati se sekirat oko toga nego samo po starom,pa dokle ide ide.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #47 : 10 Ožujak, 2015, 21:51:41 »
Znaci ima ih. Moram vratiti prsten na variomat  :sad1:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6743
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #48 : 10 Ožujak, 2015, 22:30:00 »
sve mi se cini da ce i moj rally dobit blokadu na daljinski
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #49 : 10 Ožujak, 2015, 23:20:51 »
Samo sam ih danas izbrojao 11 u Vg i Zg sto sam naisao na inkasatore

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #50 : 10 Ožujak, 2015, 23:38:40 »
Dns cili dan se voza po Splitu niti jednog na motoru nisan vidija a skoda sta u plavom sta civilnih ima pun k..  :dontknow:

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #51 : 11 Ožujak, 2015, 11:21:43 »
moje iskreno misljenje je da treba kako god poloziti za 125 cc i uzeti nesto te kubikaze ako nije dovoljno staviti jacu masinu i voziti se bez brige kad ce te stopati...

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #52 : 11 Ožujak, 2015, 11:51:36 »
Dns cili dan se voza po Splitu niti jednog na motoru nisan vidija a skoda sta u plavom sta civilnih ima pun k..  :dontknow:

Napokon neko to se trazi, price da ih je pun grad idu jedino dici iz okolice solina/kastela oni padaju na te gluposti

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #53 : 11 Ožujak, 2015, 11:52:43 »
moje iskreno misljenje je da treba kako god poloziti za 125 cc i uzeti nesto te kubikaze ako nije dovoljno staviti jacu masinu i voziti se bez brige kad ce te stopati...

Netriba nista jace u pocetku najvaznije je bit uredan (eventualno retrovizore skinit  :dontknow: :dontknow: ) i nema straha onda al oce se para za poslozit sve to da bude uredno

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #54 : 11 Ožujak, 2015, 11:57:48 »
Da al ti shvati da si u vecini slucajeva s blokiranim skuterom smetnja na cesti

Offline ricardo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 235
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vx250,px 177,sp180
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #55 : 11 Ožujak, 2015, 12:22:05 »
jucer ispod parka emanuela vidovica pandur na gudi štopaje...ima njih uvik..a sve isto jel na motoru ili autu jedino ako ces bizat ti igra

Offline mauricio

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bergaZ
  • Moj Skuter: je u divnom sjećanju
  • Moja Kaciga: je nova
  • MojSetup: je mrtva serijala
  • MojSpuh: je kromiran
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #56 : 11 Ožujak, 2015, 13:35:28 »
jucer ispod parka emanuela vidovica pandur na gudi štopaje...ima njih uvik..a sve isto jel na motoru ili autu jedino ako ces bizat ti igra
kako ces pobic pandurima na bemveu sa skutericem?  :happy8:
===> Its Not What You Ride, But How You Ride <===

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #57 : 11 Ožujak, 2015, 13:44:13 »
moje iskreno misljenje je da treba kako god poloziti za 125 cc i uzeti nesto te kubikaze ako nije dovoljno staviti jacu masinu i voziti se bez brige kad ce te stopati...

samo da ne kosta koliko kosta....

Offline ricardo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 235
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vx250,px 177,sp180
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #58 : 11 Ožujak, 2015, 18:55:40 »
Kad je s autom bez problema bar kod nas jer ima dosta uskih prolaza di nemoze pristupit....a mozes I bmw-u ovisno koliko si lud..

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6743
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Motoristi u plavom na bijelom
« Odgovori #59 : 11 Ožujak, 2015, 19:54:12 »
Kad je s autom bez problema bar kod nas jer ima dosta uskih prolaza di nemoze pristupit....a mozes I bmw-u ovisno koliko si lud..
ako imas tablicu netreba te ni lovit
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"