Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: arrow auspuh na minarelli PGO gmax  (Posjeta: 2039 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smigl

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
arrow auspuh na minarelli PGO gmax
« : 09 Rujan, 2008, 15:53:51 »
Decko iz servisa kod Škare (osijek) mi tvrdi da necu nista dobiti ako stavim spuh gore i da se moze dogoditi da skut cak ide i sporije?? ostalo bi bilo sve serijala a cilj sa spuhom mi je dobiti na max brzini. Jel spuh na serijali samo preseravanje (jer ne zelim dati 1400 kn za spuh da ga mogu gledati) ili se stvarno ne isplati stavljati na skut?
« Zadnja izmjena: 09 Rujan, 2008, 23:22:05 smigl »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #1 : 09 Rujan, 2008, 15:59:19 »
 normalno da se isplati, dobijes sigurnih 30% jaci skut, a te servisere pusti i sam ga stavi, nemaju oni pojma o skutovima...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline smigl

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #2 : 09 Rujan, 2008, 16:08:19 »
posto mi skut ima 17000km i nikad nije bio na servisu kad sad stavim nove rolice remen klizace i spuh ima da se preporodim. na zalost nasao sam samo arrow spuh za minarelli repliku u osijeku i dodje me 1400kn bez ruku... jel se njima idu i rolice i federi?

http://www.arrow.it/eng/catalogo/linee.asp?IDLinea=105
« Zadnja izmjena: 09 Rujan, 2008, 16:23:11 smigl »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #3 : 09 Rujan, 2008, 16:35:10 »
posto mi skut ima 17000km i nikad nije bio na servisu kad sad stavim nove rolice remen klizace i spuh ima da se preporodim. na zalost nasao sam samo arrow spuh za minarelli repliku u osijeku i dodje me 1400kn bez ruku... jel se njima idu i rolice i federi?

http://www.arrow.it/eng/catalogo/linee.asp?IDLinea=105

Poželjno je zamijeniti karike, dihtunge i ležajeve radilice. Nije preveliki trošak a puno znači. Onda si bez brige još 10000+ km. Ovak ipak to nije to.

Spuh sam po sebi i nije skup - 1400 kn. Jer recimo u Yamahi imaš tvorničkih auspuha između 1600 i 3500 kn. Svi ovi aftermarket auspusi su većinom rezonantni i postižu maximalnu snagu na visokim okretajima (tipa 8000 i više) i na malom rasponu okretaja (npr. između 7000 i 8000) za razliku od tvorničkog spuha koji je iznad 7000 okretaja mrtav, motor s njim ima manju snagu ali može raditi na velikom rasponu okretaja (od 3500 do 7000).

Preporuka za serijalu je LeoVince ZX, Arrow Performer, Yasuni Z. Da bi natjeral motor da radi na višim okretajima, odnosno na okretajima koji trebaju biti za određeni auspuh, trebaš pogoditi idealnu gramažu rolica. To nije stvar teorije nego stvar prakse i isprobavanja. Ako su serijske rolice 6.5 grama, ti trebaš negdje oko 4 grama na ZX-u itd...
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline smigl

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #4 : 09 Rujan, 2008, 17:41:41 »
posto mi skut ima 17000km i nikad nije bio na servisu kad sad stavim nove rolice remen klizace i spuh ima da se preporodim. na zalost nasao sam samo arrow spuh za minarelli repliku u osijeku i dodje me 1400kn bez ruku... jel se njima idu i rolice i federi?

http://www.arrow.it/eng/catalogo/linee.asp?IDLinea=105

Poželjno je zamijeniti karike, dihtunge i ležajeve radilice. Nije preveliki trošak a puno znači. Onda si bez brige još 10000+ km. Ovak ipak to nije to.

Spuh sam po sebi i nije skup - 1400 kn. Jer recimo u Yamahi imaš tvorničkih auspuha između 1600 i 3500 kn. Svi ovi aftermarket auspusi su većinom rezonantni i postižu maximalnu snagu na visokim okretajima (tipa 8000 i više) i na malom rasponu okretaja (npr. između 7000 i 8000) za razliku od tvorničkog spuha koji je iznad 7000 okretaja mrtav, motor s njim ima manju snagu ali može raditi na velikom rasponu okretaja (od 3500 do 7000).

Preporuka za serijalu je LeoVince ZX, Arrow Performer, Yasuni Z. Da bi natjeral motor da radi na višim okretajima, odnosno na okretajima koji trebaju biti za određeni auspuh, trebaš pogoditi idealnu gramažu rolica. To nije stvar teorije nego stvar prakse i isprobavanja. Ako su serijske rolice 6.5 grama, ti trebaš negdje oko 4 grama na ZX-u itd...

hm ali smanjenjem gramaze gubis na max brzini i dobivam moment sto mi nikako nije vazno vec obratno. nije mi uopce bitno koliko motor ubrzava na malim okretajima bitna mi je samo max brzina :)

a sto je s tim rolicama koje dodju uz spuh?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #5 : 09 Rujan, 2008, 18:58:13 »
posto mi skut ima 17000km i nikad nije bio na servisu kad sad stavim nove rolice remen klizace i spuh ima da se preporodim. na zalost nasao sam samo arrow spuh za minarelli repliku u osijeku i dodje me 1400kn bez ruku... jel se njima idu i rolice i federi?

http://www.arrow.it/eng/catalogo/linee.asp?IDLinea=105

Poželjno je zamijeniti karike, dihtunge i ležajeve radilice. Nije preveliki trošak a puno znači. Onda si bez brige još 10000+ km. Ovak ipak to nije to.

Spuh sam po sebi i nije skup - 1400 kn. Jer recimo u Yamahi imaš tvorničkih auspuha između 1600 i 3500 kn. Svi ovi aftermarket auspusi su većinom rezonantni i postižu maximalnu snagu na visokim okretajima (tipa 8000 i više) i na malom rasponu okretaja (npr. između 7000 i 8000) za razliku od tvorničkog spuha koji je iznad 7000 okretaja mrtav, motor s njim ima manju snagu ali može raditi na velikom rasponu okretaja (od 3500 do 7000).

Preporuka za serijalu je LeoVince ZX, Arrow Performer, Yasuni Z. Da bi natjeral motor da radi na višim okretajima, odnosno na okretajima koji trebaju biti za određeni auspuh, trebaš pogoditi idealnu gramažu rolica. To nije stvar teorije nego stvar prakse i isprobavanja. Ako su serijske rolice 6.5 grama, ti trebaš negdje oko 4 grama na ZX-u itd...

hm ali smanjenjem gramaze gubis na max brzini i dobivam moment sto mi nikako nije vazno vec obratno. nije mi uopce bitno koliko motor ubrzava na malim okretajima bitna mi je samo max brzina :)

a sto je s tim rolicama koje dodju uz spuh?

Gle, na krajnjoj brzini gubiš ak staviš PRELAGANE rolice. Ako pogodiš idealnu gramažu nećeš ništa izgubit. Ja kad stavim ZX-a i rolice koje mu trebaju (4,7 grama) motor vuće 30% jače i krajnja mu je 15 km/h veća nego sad. Di je tu gubitak?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #6 : 09 Rujan, 2008, 19:07:25 »
potpuno se slazem sa dhorvatom2, u pravu je u tom ako pogodis idealnu gramazu da nista ne gubis a to sto ovaj iz servisa kaze ne slusaj to su lovacke price, hvala bogu da motor bolje ide sa spuhom jer ima bolji ispuh, remen svakako promjeni i rolice jer su sad istrosene do boli vjerovatno  :icon_thumright: :icon_thumright:
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline smigl

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #7 : 09 Rujan, 2008, 23:19:25 »
decki hvala puno na odgovorima... budem uzeo spuh 100% a nadam se da ce gramaza rolica koje dolaze s spuhom odgovarati. ma sto god da radio na njemu nakon 17000km bez servisa mora se osjetiti jeb razlika. btw ni jedan kvar do sada nisam imao sto je po meni pohvalno za tajvance :)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #8 : 09 Rujan, 2008, 23:24:40 »
decki hvala puno na odgovorima... budem uzeo spuh 100% a nadam se da ce gramaza rolica koje dolaze s spuhom odgovarati. ma sto god da radio na njemu nakon 17000km bez servisa mora se osjetiti jeb razlika. btw ni jedan kvar do sada nisam imao sto je po meni pohvalno za tajvance :)
pa trebao si ti odavno mijenjati i remen i rolice...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline smigl

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: arrow auspuh na minarreli PGO gmax
« Odgovori #9 : 09 Rujan, 2008, 23:32:17 »
decki hvala puno na odgovorima... budem uzeo spuh 100% a nadam se da ce gramaza rolica koje dolaze s spuhom odgovarati. ma sto god da radio na njemu nakon 17000km bez servisa mora se osjetiti jeb razlika. btw ni jedan kvar do sada nisam imao sto je po meni pohvalno za tajvance :)
pa trebao si ti odavno mijenjati i remen i rolice...

znam nista ne pitaj nije motor bio kod mene nego kod brata a buraz nije apsolutno nista radio na njemu. sad cu ga ja srediti. i da li se isplati bolje uzeti polovan spuh jer gledam neke oglase i moze se skoro 50% ustedjeti na cijeni? i koliko uopce spuh gubi na svojim karakteristikama po predjenim kilometrima? ili se sve to da odrzavati s malo benzina i vatre :)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: arrow auspuh na minarelli PGO gmax
« Odgovori #10 : 09 Rujan, 2008, 23:35:17 »
uzmi polovni ako nije ulupljen, mislim da ti nea nikakve razlike
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline smigl

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: arrow auspuh na minarelli PGO gmax
« Odgovori #11 : 09 Rujan, 2008, 23:40:42 »
uzmi polovni ako nije ulupljen, mislim da ti nea nikakve razlike

ok onda kupujem polovni arrow ili zx za minarelli repliku masine :)