Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Poslije zamjene serijskog auspuha sa Narakuom skuter je sporiji 10 km/h ???  (Posjeta: 15000 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.niman sta zamirit gosparu..stizu rolice od 80 kn  :laughing7: pozz s korkyre susjedu  :hello:

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.STAVLJENE ROLICE OD 8 gr..DAKLE LAKSE A REZULTAT JOS GORI..SKUT TROM KA KITA U COVIKA OD 60 GODINA..U MEDJUVREMENU STARI SERIJSKI AUSPUH OPJESKAREN I OPITURAN, I VRACEN NAZAD..SKUT ZIV KA STA JE BI PRIJE OVE EGZIBICIJE OD 100€..I TI 3ALFA3 NE PIZDI JER STE VARALICE A NEKA VAS BUDE SRAM !!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
I TI 3ALFA3 NE PIZDI JER STE VARALICE A NEKA VAS BUDE SRAM !!!

1. ne deri se
2. kaj sam ja pizdio? Ja sam ti rekao svoje misljenje i to vrlo kulturno
3. Varalica? Ne kuzim. Koga sam ja varao?



A kad si vec takav...
Jebi se. Ak nista drugo, prvi si na forumu kojem sam opsovao i to trebas cijenit ;D
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2014, 22:09:38 3alfa3 »

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.Ti bi triba dobit po gubici i bit zahvalan na tome..uu itekako..

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.dasta si neg varalica..pijun ms web shopa..wwwaaarrrlllliiiccceee.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
.dasta si neg varalica..pijun ms web shopa..wwwaaarrrlllliiiccceee.

 :toothy12:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
.dasta si neg varalica..pijun ms web shopa..wwwaaarrrlllliiiccceee.


ko te tjero da kupis preko webshopa  :toothy3:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
.STAVLJENE ROLICE OD 8 gr..DAKLE LAKSE A REZULTAT JOS GORI..SKUT TROM KA KITA U COVIKA OD 60 GODINA..U MEDJUVREMENU STARI SERIJSKI AUSPUH OPJESKAREN I OPITURAN, I VRACEN NAZAD..SKUT ZIV KA STA JE BI PRIJE OVE EGZIBICIJE OD 100€..I TI 3ALFA3 NE PIZDI JER STE VARALICE A NEKA VAS BUDE SRAM !!!
Sad ostavi te lakše rolice na serijskom spuhu pa će ti bit ko metak  :icon_thumright:

Onda očito nešto sa auspuhom ne štima...  :icon_scratch:

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.tako je vlaho, moj dobri, ne vridi taj spuh za nista..

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Bez zajebancije zašto si kupovao taj spuh? da si tu pitao koji "bačvu" kupit 99% bi ti rekli da uzmeš LV touring a ne taj naraku k**ra*.
Jel te Alfa natjerao da ga kupiš? čisto sumnjam,jedan je od rijetkih na forumu čije se mišljenje uvažava jer dosta toga zna,a i čovjek je u godinama(bez uvrede Alfa  ;D) hoću reć ne radi se o tipičnom forumskom tetrapak tjuneru od 16 godina.
Isto tak dok ne spiskaš 1000kn na 10 setova rolica,remenja,federa,dizni i pi*darija ovakvih i onakvih nećeš ni naučit uštelat skuter da možeš reć da znaš,i ja sam to prošao,ko ne želi jbg,može poslušat ekipu s foruma a i ne mora.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Rekoh li ja da za taj naraku koji je po konstrukciji 4t spuh trebaju teze role pa da bude bar djelimicno upotrebljiv.
Cim si rekao da skut sa naraku spuhom krece s mjesta sa puno manje gasa nego prije bilo je jasno da je to auspuh sa slabijim protokom i da se snaga spustila na nize okretaje.
Mada ni sa tezim rolama ne bi bio bolji od serijskog.
Da si bogdom uzeo LeoVince Touring. To bi vec bio pravi spuh na kojeg idu i lakse role i puno bolje ide od serijskog.

Sent from my Note 3 using Tapatalk

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.nije me nitko natjera da ga kupim..steta, no ici ce u kontenjer..

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Onda ga bolje pokloni nekom koji ce ga iskoristit

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Onda ga bolje pokloni nekom koji ce ga iskoristit

Jedino se nece moc vozit sa njim jer ce mu ovaj bit brzi 10-15 km/h  :icon_biggrin:

Offline webshop

  • www.mstrgovina.hr
  • administrator
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mstrgovina.hr
Ekipa samo bi zamolio da ako već tvrdite da nešto ne valja da to argumentirano tvrdite jer ste probali, dobili takve i takve rezultate a ne da nešto kažete da ne valja jer samo tako mislite  :icon_thumright:

Ničija namjera nije nekoga prevariti opljačkati i slično, nikad to nismo radili pa nevidim razlog da je baš sada prilika da se čovjeka opljačka, gospodin se interesirao za auspuh TECNIGAS Silent Pro koji mu je i ponuđen i usput je bio ponuđen na osnovu dosadašnjeg iskustva kupaca i NARAKU Traffic, odmah je bilo rečeno da se treba poigrati sa pronalaskom idealnih rolica te da se od oka može reći da se krene sa 1g. dolje, svatko ko imalo ima znanja o skuterima nemože reći da napamet sa jednim setom rolica počinje i završava uštelavanje skutera!


Što se tiće samog NARAKU Traffic auspuha sa sigurnošću mogu reći da se radi o dobrom proizvodu, ne kažem najboljem koji postoji već dobrom, do sada nije bilo niti jednog problema sa njima i da su kupci bili više nego zadovoljni, komantari su u pravilu bili ti da skuter bude življi, da bolje ide uz brdo i da se dobije nešto i krajnje brzine, kupci sa kojima smo bili u kontaktu nakon ugradnje su prenijeli informaciju da se je išlo sa lakšim rolicama, konkretno kod Kymca se išlo sa 1g. lakšim, osobno sam još vidio i provozao 1 lunu vision i peugeot Jetforce koji nisam vozio ali sam slagao sa čovjekom auspuh i također sam dobio vrlo pozitivne komentare......prije par postova je pisalo kako bez probe više setova rolica, remenja, dizni itd. nemožeš naštelat skuter i reći da znaš, ja osobno nemislim da ovdje treba toliko utrošiti ali definitivno mislim da treba probati više gramaža osim navedenih 8g. isto tako  (ne mislim da član .KORKYRA ne priča istinu) vagnuo bi još za svaki slučaj i postojeće rolice u skuteru da budemo 100% odakle krenuti, probao bi gram, gram i pola pa i dva ako treba i vidio u kojem smjeru vodi, isto tako da bi se vidjelo u kojem smjeru vodi treba uzeti neke parametre i mjeriti postignute rezultate što nekada zna jako zavarati (član dhorvat je bio svjdeok uštimavanja NRGa gdje je osječaj govorio jedno a kad se stalo sa 2 skutera na crtu praksa je pokazala drugo)

Dali je bolji LV Toring nemogu reći jer iskreno nikada oba nisam imao na istom skuteru da bi mogao usporediti, da je LV odličan aupuh to mogu potvrditi jer ga je imalo više ljudi i bili su zadovoljni između ostalog i članovi 3alfa3 i ivanM za koje znam da su vrlo stručne osobe, stručnije od večine nas, ali isto tako mogu potvrditi još jednom da je NARAKU (opet napominjem ne najbolja) ali vrlo dobra firma iz Taiwana koja proizvodi kvalitetan asortiman, zastupljeni su u Americi, Europi (kod nas malo manje) i ostalim djelovima zemlje već dugi niz godina, isto tako NARAKU Traffic je provjereno dobar auspuh, odlične kvalitete izrade, dobro prihvaćenog dizajna od strane kupaca (makar svatko ima pravo na svoj ukus) i auspuh koji daje nešto bolje performanse kad se uštima, tako da bi htio demantirati par netočnih navoda: ovo nije auspuh za 4T, nitko nije nikoga prevario, opljačkao i slično, žao mi je što se uotrebljavaju teške i bezobrazne riječi ali nažalost nemožemo govoriti svakome osobno kako da se ponaša, što je kulturno a što nije, uvjek smo tu da pomognemo koliko možemo i u tome se trudimo  :icon_thumright:

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.s postovanjem prema web shopu, ja sam mozda i pretjera s rijecima u ljutnji, no taj spuh nije ok i triba to rec otvoreno bez okolisanja..ka sta sam vec rekao, jedinstvenog je izgleda i zvuka ali potkopava perfomanse..pa ljudi smo i treba o tome "popricati" zbog nekog drugog, ne zbog mene, da se ne ponovi..nisam ocekivao nista posebno vec sam na skutu koji evo ima 15 god i 32tk iza sebe zelija promjenit spuh jer je originalni derutan a mislio sam da je usljed tolikih godina i nakupio garezi itd itd..jednostavno to nije to..dvojim jel' to spuh za 2t makine jer se na internetu nudi i za 4t..najveca mi je sumnja pala na promjer cijevi od cilindra do spoja sa prigusivacem ispod ventilatora..od oka se vidi da je promjer manji od originalne i mozda se tu krije problem..ja se ispricavam web shopu za sve lose rijeci koje sam napisao no isto tako bih zelio da oni bez ljutnje prihvate moj prigovor ne poradi mene vec zbog sljedecih kupaca..web shop je profesionalno obavio svoj dio posla no treba uloziti kritiku i pitati dobavljaca od kojeg dobijaju taj spuh o cemu se radi..nije stvar u nikakvom stimanju jedno s drugim etc etc vec spuh nije napravljen korektno..

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.vanjski promjer cijevi  je manji za 2,03mm od originalne cijevi a na zakrivljenju prije zavara s prigusivacem vjerojatno i vise..tu je najtanja, ko da ju je savijao i istezao prema kraju u isti mah..najvjerojatnije je tako i sa unutarnjim promjerom cijevi od cilindra do prigusivaca..jel to moze biti uzrok ovog problema?
« Zadnja izmjena: 22 Prosinac, 2014, 22:21:13 .KORKYRA »

Offline webshop

  • www.mstrgovina.hr
  • administrator
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mstrgovina.hr
Drago mi je da možemo normalno komunicirati jer to i smatram jedinim ispravnim načinom komunikacije  :icon_thumright:

Još jednom ću ponoviti da se ne radi nikako o 4T auspuhu jer je za 4T agregate auspuh drukčiji i nikako se nebi dao montirati, evo 2 linka za spuhove koji se nude za PEUGEOT Speedfight 3 4T (kliknuti na boldano), nema teorije da se stave na 2T agregat:

Spuh 1 4T

Spuh 2 4T

Što se tiče promjera cijevi na sljedeća 2 linka se može vidjeti NARAKU kakv imate i TECNIGAS koji ste prvotno željeli a koji čak ima naizgled užu cijev na samom početku gdje se spaja sa cilindrom (makar je teško po slikama donositi zaključak):

NARAKU

TECNIGAS

ako se vodimo debljinom grane jednostavno nemogu vjerovati da i jedan i drugi nevaljaju, da su napravljeni samo tako i da se prodaju u slobodnoj prodaji takvi "defektni"


Naravno da smijemo pričati otvoreno i ukazati kako na dobre tako i eventualne loše stvari, samo ja uvijek volim da pričamo konkretno i detaljno.....ono što mene zanima (ne kažem da lažete ali bi volio biti 100%) koje su rolice bile standardne, kažete 8,5g. dali ste ih za svaki slučaj vagnuli, osim 8g. rolica koje ste stavili, koje ste još gramaže probali, dali ste probali još lakše 7.5, 7, 6.5 pa i 6 što se dešavalo sa još lakšim rolicama, kako se ponašao skuter (ubrzanje, krajnja brzina, okretaji) ubrzanje je najbolje uspoređivati uz neki drugi skuter, dok za okretaje možete čuti po zvuku dali se vrti više ili manje (ako nemate mjerač okretaja), ne kažem da kupite 10 setova rolica, ali isprobavanje različitih gramaža je apsolutno jedini ispravan način testiranja sve ostalo možemo samo nagađati..........jako bi volio da postoji kod Vas u blizini i drugi PEUGEOT vertical skuter pa da se proba auspuh naravno uz stavljanje rolica različitih grramaža......to nije rezonantni (sportski) auspuh što nikada nisam ni rekao ali je zamjena za standardni i do sada je uvijek davao nešto bolje performanse i odlično je prihvaćen

Offline .KORKYRA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: Ispido PULSE
  • MojSetup: . nish :)
  • MojSpuh: origigi
.i to cu pokusati, zasto ne, samo ne znam jeli pametno ici ispod 7,5 g..

Offline webshop

  • www.mstrgovina.hr
  • administrator
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mstrgovina.hr
.i to cu pokusati, zasto ne, samo ne znam jeli pametno ici ispod 7,5 g..

Ja bi čak i probao odmah ići ispod ako se sa 8 nije ništa promjenilo.....nema se što desiti, skuter se može zavrtjeti na više okretaja ali ništa mu nemože biti, treba obratiti pažnju što se postiže lakšim rolicama, u kojem smjeru to vodi, kao što sam reko ranije bilo bi dobro sa nečime usporediti

Ako imate priliku posudite par setova rolica, nemojte kupovati, jer kažem bilo bi odlično probati više kombinacija ili ti gramaža, ja bi probao i 7 i 6 i 5 čak, samo bi bilo dobro da ih ne kupujete sve jer kad se poštima lakše i teže od idealnih Vam neće biti potrebne!

I da obavezno skinuti blokadu, redukciju koja se drži na 2 vara  (pogledajte link)  http://s14.postimg.org/h0kiyltxd/blokada.png

Još jednu stvar bi probao, kad se namontira auspuh upalite skuter i krpom iza zatvorite rupu, skuter bi se trebao ugasiti nakon kratkog vremena, provjerite to čisto da otklonimo mogučnost da nije dobro legao na spoju cilindra i auspuha, kod montaže je pravilno da prvo stežete do kraja vijke na spoju cilindra i auspuha a na kraju vijke ne bloku  :icon_thumright: