Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: podesavanje faze  (Posjeta: 3400 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
podesavanje faze
« : 05 Rujan, 2008, 15:34:07 »
pozz... moze mi tko reci nesto o podesivanju faze kod 4t skutera, prije koji dan sam skinuo glavu od motora jer mi se navoj za svjecicu "izlizao" tako da sam morao da skinem glavu motora i jos dosta toga kao i lanac sa onog zubcanika, jos nisam nista sastavljao, ali mi je frend govorio nesto o podesavanju faze, kao da nece moci da upali ak nije podesena,a ja ga bas i nisam najbolje skuzio jer se bas i ne razumijem u skutere...  :o   :icon_scratch:

 ??? ??? ??? ??? ???

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: podesavanje faze
« Odgovori #1 : 05 Rujan, 2008, 15:39:58 »
pozz... moze mi tko reci nesto o podesivanju faze kod 4t skutera, prije koji dan sam skinuo glavu od motora jer mi se navoj za svjecicu "izlizao" tako da sam morao da skinem glavu motora i jos dosta toga kao i lanac sa onog zubcanika, jos nisam nista sastavljao, ali mi je frend govorio nesto o podesavanju faze, kao da nece moci da upali ak nije podesena,a ja ga bas i nisam najbolje skuzio jer se bas i ne razumijem u skutere...  :o   :icon_scratch:

 ??? ??? ??? ??? ???
da nisu ventili u pitanju..kakva faza

Offline Skazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: podesavanje faze
« Odgovori #2 : 05 Rujan, 2008, 15:41:51 »
pozz... moze mi tko reci nesto o podesivanju faze kod 4t skutera, prije koji dan sam skinuo glavu od motora jer mi se navoj za svjecicu "izlizao" tako da sam morao da skinem glavu motora i jos dosta toga kao i lanac sa onog zubcanika, jos nisam nista sastavljao, ali mi je frend govorio nesto o podesavanju faze, kao da nece moci da upali ak nije podesena,a ja ga bas i nisam najbolje skuzio jer se bas i ne razumijem u skutere...  :o   :icon_scratch:

 ??? ??? ??? ??? ???
da nisu ventili u pitanju..kakva faza
hmm..ne vjerujem da su ventili u pitanju mislim da je podesavanje faze onog lanca sto ide na onaj zubcanik sto se nalazi uz bregastu osovinu u glavi motora mislim da je rijec o tom podesavanju faze... ???

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: podesavanje faze
« Odgovori #3 : 05 Rujan, 2008, 15:45:05 »
pozz... moze mi tko reci nesto o podesivanju faze kod 4t skutera, prije koji dan sam skinuo glavu od motora jer mi se navoj za svjecicu "izlizao" tako da sam morao da skinem glavu motora i jos dosta toga kao i lanac sa onog zubcanika, jos nisam nista sastavljao, ali mi je frend govorio nesto o podesavanju faze, kao da nece moci da upali ak nije podesena,a ja ga bas i nisam najbolje skuzio jer se bas i ne razumijem u skutere...  :o   :icon_scratch:

 ??? ??? ??? ??? ???
da nisu ventili u pitanju..kakva faza
hmm..ne vjerujem da su ventili u pitanju mislim da je podesavanje faze onog lanca sto ide na onaj zubcanik sto se nalazi uz bregastu osovinu u glavi motora mislim da je rijec o tom podesavanju faze... ???

a zašt onda je bregasta ak nelupa po ventilima???

fazu moraš jaaako pazit i ak ju fulaš može klip se sudarit s ventilima i onda imaš sranja i to velikog
..::4T Powaa::..

Offline Skazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: podesavanje faze
« Odgovori #4 : 05 Rujan, 2008, 15:49:49 »
pozz... moze mi tko reci nesto o podesivanju faze kod 4t skutera, prije koji dan sam skinuo glavu od motora jer mi se navoj za svjecicu "izlizao" tako da sam morao da skinem glavu motora i jos dosta toga kao i lanac sa onog zubcanika, jos nisam nista sastavljao, ali mi je frend govorio nesto o podesavanju faze, kao da nece moci da upali ak nije podesena,a ja ga bas i nisam najbolje skuzio jer se bas i ne razumijem u skutere...  :o   :icon_scratch:

 ??? ??? ??? ??? ???
da nisu ventili u pitanju..kakva faza
hmm..ne vjerujem da su ventili u pitanju mislim da je podesavanje faze onog lanca sto ide na onaj zubcanik sto se nalazi uz bregastu osovinu u glavi motora mislim da je rijec o tom podesavanju faze... ???

a zašt onda je bregasta ak nelupa po ventilima???

fazu moraš jaaako pazit i ak ju fulaš može klip se sudarit s ventilima i onda imaš sranja i to velikog
skinuo sam glavu motora tj rastavio i naravno skinuo onaj lanac sa zubcanika a frend mi kaze da se mora vratit u isti polozaj lanac u kakvom je i bio na zubcaniku, jos nisam nista sastavljao pa pitam da nebi doslo do sranja kad sve sastavim i daaa...kak se faza podesava... ???
tj kako da vratim lanac na zubcanik da je u istom polozaju kao sto je bio prije nego sam ga skinuo sa zubcanika..
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2008, 15:51:42 Skazz »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: podesavanje faze
« Odgovori #5 : 05 Rujan, 2008, 15:55:25 »
to ti netko mora pokazati da bi shvatio,ovako nista,na automobilu je dosta jebeno,jucer sam to radio cijeli dan,15 puta dobro slozio,i remenica mi jedna bila zablokirala i tako 15 puta,jedva slozili i radi auto ko vurica, :toothy3:

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
Odg: podesavanje faze
« Odgovori #6 : 05 Rujan, 2008, 16:29:46 »
ajde nije to nesto sad bog zna sta , imas ozznaku na lancaniuku di je strelica da se poklapa s crtom ili strelicom drugom dijelu di vec imas drugu crtu  , klip u gornjoj mrtvoj toci stavis lanac naspanas , potom okrenes dva kruga radilice pazi da ti ventili se nepolupaju ,a sto se tice da je 4t motor teze za napravit neg 2t to je cista laz to je tako lagano nemoze biti laganije ko zna a ko nezna nek uci , sam nek mi neko kaze polozaj u kojem treba biti bregasta onda bi it tocno reko a ovvak od prilike ,... tu fakat pise neko gluposti... :angry9:
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE